Filmowe rymowanki w ramach Offeliady

Filmowe rymowanki w bibliotece (link otworzy duże zdjęcie)

Dzieci często oglądają bajki i filmy, ale nie wiedzą, jak one powstają, jacy ludzie je tworzą i co każdy z nich robi, żeby film powstał. Swoistym przewodnikiem dla najmłodszych po świecie pojęć i zagadnień filmowych, okazała się pozycja „Filmowe rymowanki" Grażyny Adamowicz-Grzyb. Atutem książki jest to, że rozwija wyobraźnię i pozwala "wkręcić" się w świat filmu. Ułatwia wytworzenie sobie własnego obrazu w głowie i daje możliwość stworzenia osobistego pojęcia wizualnego.

Z książką można było się zapoznać podczas imprezy bibliotecznej zorganizowanej przez Bibliotekę Publiczną Miasta Gniezna podczas X Festiwalu Filmowego Offeliada.

Uczniowie szkół podstawowych nr 2 i 5 poznawali język filmu poprzez adaptacje filmowe znanych baśni i powieści. W filmowe i literackie gwiazdy wcielili się ich nieco starsi koledzy ze Szkoły Podstawowej nr 3.

Przybyły na spotkanie dyrektor gnieźnieńskiej książnicy, Janusz Ambroży, zachęcił dzieci zarówno do oglądania filmów, jak i czytania książek, zwłaszcza z rodzicami. Bowiem wychowanie aktywnego odbiorcy filmu oznacza wychowanie aktywnego, wrażliwego człowieka.

Opublikowano: 05 listopada 2016 19:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1158

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM