VI „Grunwaldzkie”

ul. Krucza 3, 62-200 Gniezno

1. Iwona Przepiórka: Przewodnicząca Zarządu
2. Jan Szarzyński: Zastępca Przewodniczącej
3. Magdalena Krystkowiak: Skarbnik Zarządu
4. Iwona Szarzyńska: Sekretarz Zarządu
5. Janusz Klechowski: Członek Zarządu
6. Sławomir Przybylski: Członek RO
7. Renata Skibińska: Członek RO

Dyżury pełnione są w każdy wtorek ( roboczy) tygodnia od 17.00 do 18.00
w siedzibie rady.


Aktualności Rady Osiedla Grunwaldzkiego

6 sierpnia 2016 Rada Osiedla Grunwaldzkiego w Gnieźnie z Janem Szarzyńskim Radnym Miasta Gniezna zorganizowała wyjazd autokarowy na plażę do Powidza.
Z zaproszenia do aktywnego spędzenia wolnego czasu w sobotę skorzystało wielu mieszkańców, w tym całe rodziny – informuje Jan Szarzyński i dodaje - Uczestnicy korzystali z wielu atrakcji: kąpieliska, sprzętu sportowego – między innymi rowerów wodnych, placu zabaw i placu seniora, a młodzież również grała w piłkę siatkową na plaży powidzkiej. Wszyscy otrzymali drożdżówki i wodę mineralną. Atmosfera była wręcz piknikowa.
Wyjazd był sfinansowany przez Radę Osiedla Grunwaldzkiego, sponsorami byli również Sklep Spożywczy „Chata Polska” z ulicy Wolności i Drukarnia „MAJORCZYK” w Gnieźnie.


Na początku sierpnia 2016 młodzież z Osiedla Grunwaldzkiego w Gnieźnie wzięła udział w dwudniowych Mistrzostwach Drużyn Osiedlowych w Piłce Nożnej – Memoriał Witolda Modelskiego.
W kategorii Szkół Podstawowych drużyna z Osiedla Grunwaldzkiego zajęła I miejsce, a w kategorii Szkół Gimnazjalnych drużyna z Osiedla Grunwaldzkiego zajęła II miejsce.
Celem turnieju było propagowanie zdrowego trybu życia i krzewienie pamięci o Witoldzie Modelskim, jednym z najmłodszych uczestników Powstania Warszawskiego.
Serdecznie gratulujemy młodzieżowym drużynom piłkarskim z Osiedla Grunwaldzkiego wspaniałych wyników.


Na interpelacje Jana Szarzyńskiego Radnego Miasta Gniezna w lipcu 2016 zostały wykonane prace poprawiające warunki życia mieszkańców Osiedla Grunwaldzkiego.
Naprawiony został uszkodzony chodnik przy skrzyżowaniu ulic 17 Dywizji Piechoty i Armii Krajowej. Naprawa polegała na wymianie uszkodzonych płytek i ułożeniu na nowo zniszczonego krawężnika. Na ulicy Kruczej została naprawiona studzienka kanalizacji deszczowej i studzienka telekomunikacyjna. Wykonane prace były bardzo ważne dla mieszkańców, ponieważ stwarzały zagrożenie bezpieczeństwa dla pieszych. Wyczyszczono także studzienki na ulicy 17 Dywizji Piechoty i Armii Krajowej. Na ulicy Cymsa i ulicy Wesołej naprawiono studzienki kanalizacji deszczowej i sfrezowano pobocze przy krawężnikach w celu poprawienia spływu wód deszczowych. Na poboczu ulicy Armii Krajowej została wykoszona trawa.
Za wykonane prace, bardzo ważne dla mieszkańców serdecznie dziękuję kierownictwu i wykonawcom Powiatowego Zarządu Dróg – mówi radny Jan Szarzyński.


W nowych koszulkach ufundowanych przez Sklep Dziecięcy BOBAS z ulicy Witkowskiej 119 zagrała drużyna z Osiedla Grunwaldzkiego w VII Turnieju Piłki Nożnej im. Wojciecha Fajfera na Orliku przy ulicy Strumykowej w Gnieźnie między 28 czerwca a 2 lipca 2016 roku.
W kategorii Szkół Podstawowych drużyna z Osiedla Grunwaldzkiego zajęła II miejsce. Serdeczne gratulacje młodym piłkarzom złożył m. In. Jan Szarzyński Radny Miasta Gniezna i przewodniczący Rady Osiedla Grunwaldzkiego. W turnieju Rada Osiedla Grunwaldzkiego zapewniła zawodnikom z tej dzielnicy drożdżówki i wodę mineralną.


Dwa autokary z mieszkańcami Osiedla Grunwaldzkiego w Gnieźnie wyjechały w sobotę 25 czerwca 2016 na Integracyjny Festyn Rodzinny do Zaurolandii - Rodzinnego Parku Rozrywki w Rogowie. Wyjazd zorganizowała Rada Osiedla Grunwaldzkiego z Radnym Miasta Gniezna Janem Szarzyńskim.
W Rodzinnym Parku Rozrywki w Rogowie przewodnik oprowadził wszystkich po trasie turystycznej, opowiedział o dinozaurach i zwierzętach morskich oraz o wszystkich erach Ziemi. Na wielkim placu zabaw dzieci korzystały z kolejki elektrycznej, przejść linowych, łódeczek w basenie, karuzeli, labiryntu, huśtawek, zamków dmuchanych i innych atrakcji. Był również dostęp do jeziora, gdzie było ptactwo wodne i ryby. Pokazano zdrowy tryb życia poprzez kontakt z przyrodą. Rada Osiedla Grunwaldzkiego zapewniła bezpłatny posiłek dla wszystkich uczestników festynu, była zupa pomidorowa, drożdżówki, wafelki, soczki i woda mineralna.
W szczególności pragnę podziękować głównemu sponsorowi Urzędowi Miejskiemu w Gnieźnie z Prezydentem Tomaszem Budaszem – mówi radny Jan Szarzyński – podziękowania kieruję także do pozostałych sponsorów, a byli to: Sklep Dziecięcy „Bobas” i Sklep Spożywczy „Prosiak” z ulicy Witkowskiej w Gnieźnie, Piekarnia Glanc w Witkowie, Drukarnia Majorczyk w Gnieźnie.
Uczestnicy byli bardzo zadowoleni z festynu integracyjnego, cieszyli się z dużej ilości atrakcji i chwalili świetną organizację.

Integracyjny Festyn Rodzinny w Zaurolandii Integracyjny Festyn Rodzinny w Zaurolandii Integracyjny Festyn Rodzinny w Zaurolandii Integracyjny Festyn Rodzinny w Zaurolandii Integracyjny Festyn Rodzinny w Zaurolandii Integracyjny Festyn Rodzinny w Zaurolandii


Rada Osiedla Grunwaldzkiego z Radnym Miasta Gniezna Janem Szarzyńskim pozytywnie zaopiniowała propozycję miejsca budowy placu zabaw i boiska w ramach Projektu Obywatelskiego na wskazanym przez Prezydenta Tomasza Budasza terenie przy ulicy Sosnowej. Pozytywną opinię Rada Osiedla uzasadniła tym, że w imieniu mieszkańców radny Jan Szarzyński również wskazywał ten teren w projekcie obywatelskim, jako właściwy pod budowę boiska do piłki nożnej.
Trwają także prace remontowe na Osiedlu Grunwaldzkim, drobne, ale bardzo ważne dla mieszkańców. Na interpelację radnego Jana Szarzyńskiego, w kwietniu przy ulicy Kruczej 3 wymieniono dwie pary drzwi zewnętrznych. Wymienione zostały drzwi do Poczty i drzwi do Rady Osiedla i biblioteki – mówi radny Jan Szarzyński i dodaje - Drzwi do budynku były zniszczone, były tak stare jak ten budynek, nie nadawały się do naprawy. Przez duże szczeliny w drzwiach były duże ubytki ciepła.
Na interpelację radnego został także podwyższony chodnik przy ulicy Wiosennej 5, prowadzący do Przedszkola nr 6. Na tym chodniku po opadach deszczu tworzyły się kałuże. Również naprawione zostały chodniki na ulicy Armii Krajowej, między budynkami 18 i 20. Naprawiono chodnik na drodze wewnętrznej przy ulicy 17 Dywizji Piechoty 11A oraz przycięto brzozy przy tym chodniku.
Na interpelację Jana Szarzyńskiego na początku maja wyrównano i wyprofilowano odcinki dróg gruntowych na ulicy Nowaszki i ulicy Sosnowej. Na wniosek radnego Jana Szarzyńskiego nowa ulica na Pławniku otrzymała nazwę ulicy Oficerskiej.
Bardzo dziękuję Prezydentowi Tomaszowi Budaszowi i urzędnikom za realizację tych prac – dodaje Jan Szarzyński, radny Rady Miasta Gniezna.

Zmiany na Osiedlu Grunwaldzkim


Z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie i współpracy z Radą Osiedla Grunwaldzkiego, 23 lutego zorganizowano spotkanie z mieszkańcami osiedla. Głównym tematem był stan bezpieczeństwa na Osiedlu Grunwaldzkim.
Spotkanie poprowadził komisarz Mieczysław Napierała, zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji wraz z dzielnicowym aspirantem Tomaszem Niewiadomskim. Celem spotkania było ustalenie potrzeb i oczekiwań mieszkańców osiedla w zakresie bezpieczeństwa i wymiana informacji.
- Policja tworzy mapy zagrożeń na szczeblu gminnym, powiatowym i krajowym. - mówi komisarz Mieczysław Napierała i dodał - Mieszkańcy najlepiej wiedzą, w jakich miejscach zagrożenia występują, dlatego policja zbiera informacje, aby wiedzieć, które tereny są bezpieczne, a które nie.
Na spotkaniu mieszkańcy zgłaszali uwagi dotyczące poprawy bezpieczeństwa na Osiedlu Grunwaldzkim, które odnotowali policjanci. Niektóre uwagi zgłaszane przez mieszkańców były wyjaśniane na bieżąco przez policjantów i Jana Szarzyńskiego, przewodniczącego Rady Osiedla i radnego Rady Miasta Gniezna. Policjanci udzielali także wskazówek, jak reagować w czasie zagrożenia.
Spotkanie zakończył radny Jan Szarzyński dziękując policjantom oraz przybyłym mieszkańcom.

Spotkanie w sprawie bezpieczeństwa


14 stycznia 2016 roku lekarzowi i jednocześnie kierownikowi przychodni przy ul. Cymsa w Gnieźnie, Piotrowi Musiałowiczowi, podziękowanie i wyrazy uznania od pacjentów Przychodni Lekarzy Rodzinnych i Specjalistów „VITAMED” wręczył Jan Szarzyński, radny miejski, przewodniczący Rady Osiedla Grunwaldzkiego.
Doktor Musiałowicz, pracujący w tej przychodni od 22 lat, a od 10 lat również jako kierownik, jest szczerze oddany swojej pracy, w pełni zaangażowany, nigdy nie odmawia pacjentom pomocy i przede wszystkim jest lekarzem z powołania – podkreślił Jan Szarzyński, radny Rady Miasta Gniezna i przewodniczący Rady Osiedla Grunwaldzkiego.
Nawet gdy nie ma już dostępnych „numerków”, doktor Musiałowicz przyjmuje swoich pacjentów, za co są mu niezmiernie wdzięczni. Ponadto jest również wspaniałym kierownikiem, który dba o budynek przychodni – jest on wyremontowany, ocieplony i zamontowano w nim windę. Wyrazy szacunku i uznania kierujemy również do wszystkich pracowników przychodni.
Dzięki temu zaangażowaniu przychodnia jest bardziej przyjazna dla osób niepełnosprawnych, co jest bardzo istotne. Jak zaznaczył Piotr Musiałowicz, tego rodzaju wyróżnienia są niezwykle miłe, to docenienie pracy i zapewne bodziec zachęcający do dalszej działalności. 

Podziękowanie dla Piotra Musiałowicza Podziękowanie dla Piotra Musiałowicza

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM