III „Winiary”

Os. Wł. Łokietka 3 (wejście od szczytu z lewej strony bloku), 62-200 Gniezno

Dyżury pełnione są w każdy poniedziałek ( roboczy) miesiąca w godzinach od 15.00 do 16.00 w siedzibie rady.


1. Jóźwiak Elżbieta: Przewodnicząca Zarządu
2. Grzegorz Gawałkiewicz: Zastępca Przewodniczącej

3. Marek Kowalik : Skarbnik Zarządu
4. Adam Strzeszyński: Sekretarz Zarządu
5. Marian Zieliński : Członek Zarządu
6. Aleksander Juruś: Członek RO
7. Zdzisław Lesiński : Członek RO
8. Jerzy Jagielski : Członek RO
9. Anna Trzaskawka : Członek RO
10. Elżbieta Romańska : Członek RO
11. Kazimiera Tomaszewska: Członek RO

   Plan Dyżurów Członków Rady Osiedla Winiary na II półrocze 2020


  Sprawozdanie z dzialalności Rady Osiedla Winiary w 2019 roku


  Plan dyżurów Rady Osiedla Winiary na pierwsze półrocze 2020 roku


17 grudnia 2019 roku odbyło się spotkanie opłatkowe Rady Osiedla Winiary z przedstawicielami władz miasta i sponsorami imprez organizowanych przez Radę Osiedla Winiary. Przy smacznym posiłku w świątecznym nastroju składano życzenia i podziękowania władzom za miłą współpracę.

 Aktualności Rady Osiedla Winiary

---

9 grudnia odbyło się Spotkanie Mikołajkowe dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej na Winiarach. Przy muzyce w wykonaniu Zespołu Muzycznego Duet uczestnicy wspólnie śpiewali piosenki, były konkursy i oczywiście nagrody i upominki.
 

---

Plan dyżurów Rady Osiedla Winiary na II półrocze 2019r.
Nazwisko i Imię   wrzesień październik listopad grudzień
Jóźwiak Elżbieta        
Juruś Aleksander 23   18 9
Kowalik Marek 30 28   2
Gawałkiewicz Grzegorz        
Tomaszewska Kazimiera        
Romańska Elżbieta 2 7   16
Strzeżyński Adam        
Trzaskawka Anna 9 14 4  
Lesiński Zdzisław        
Zieliński Marian 16 21 25 30
Jagielski Jerzy        
         
         
Dyżury pełnine są w poniedziałki w Biurze Rady Osiedla ( Os. Wł. Łokietka 3
w godzinach 15.00 - 16.00      
         
email: radaosiedla.winiary@wp.pl      
facebook: Rada Osiedla Nr III Winiary      


23 sierpnia 2019 r. mieszkańcy Winiar bawili się na V Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Osiedla Winiary przy współpracy z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową. Głównym sponsorem Festynu był Urząd Miasta Gniezna  ze środków walki z nałogami. Przy świetnej muzyce  w wykonaniu Zespołu Muzycznego Duet dzieci z rodzicami i dziadkami miło spędzili czas na świeżym powietrzu.
 23 czerwca 2019 r. na zakończenie roku szkolnego dzieci z przedszkoli i szkół podstawowych na Winiarach pożegnały szkołę i powitały wakacje na wesoło bawiąc  się na Festynie Żegnaj Szkoło – Witajcie Wakacje.
 W pierwszy dzień wiosny 21 marca 2019 roku, Rada Osiedla Winiary wspólnie z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową zorganizowały Powitanie Wiosny. W wydarzeniu udział wzięły dzieci z Szkoły Podstawowej Nr 10 i dzieci z przedszkoli z Winiar. Tradycyjnie na ognisku spalone były przygotowane przez dzieci marzanny na pożegnanie zimy. Atrakcją dla każdego uczestnika była kiełbaska z grilla.
 
 
 

05 marca 2019 roku, Rada Osiedla Winiary wraz z Kołem Seniora Winiary zorganizowały Imprezę Karnawałową dla seniorów. Imprezę umilił muzyką Zespół Muzyczny Duet. Uczestnicy przy muzyce, wspólnym śpiewie i nawet tańcach świetnie się bawili i miło spędzili czas.
 
 
 

W dniach od 14 - 25 stycznia 2019 roku, Rada Osiedla Winiary wspólnie z Biblioteką Filia Nr 9, zorganizowała Ferie Zimowe dla dzieci. Dla uczestników były przygotowane konkursy plastyczne, muzyczne i taneczne. Dzieci otrzymały dużo upominków i oczywiście były nagrody. 
 


Przesympatyczne Spotkanie Wigilijne dla seniorów odbyło się 22 grudnia 2017. Zostało zorganizowane przez Radę Osiedla Winiary wraz z Kołem Seniora Winiary. W świątecznym klimacie przy smacznym posiłku składano życzenia i śpiewano kolędy.
 12 grudnia 2017 roku odbyło się spotkanie opłatkowe Rady Osiedla Winiary z przedstawicielami władz miasta i sponsorami imprez organizowanych przez Radę Osiedla. Świąteczny klimat wraz z życzeniami i oczywiście podziękowania władzom miasta i sponsorom za  miłą współpracę.
 

7 grudnia 2017 zorganizowano „Mikołajkowe spotkanie profilaktyczne" dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Przy wspólnym biesiadowaniu przy kawie i ciasteczku, bez alkoholu i używek, młodzi wraz z opiekunami miło spędzili czas. Świąteczny klimat muzyczny graniem kolęd uświetnił Zespół Muzyczny „Jantar”.
 


W ostatnią sobotę września 2017 roku odbył się XXVII Jesienny Bieg Osiedla Winiary. Impreza zgromadziła około 900 uczestników w tym 211 rodzin. Organizatorzy biegu: Rada Osiedla Winiary, Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan zadbali o to, by wszyscy uczestnicy biegów młodzieżowych otrzymali okolicznościowe medale. Nie zabrakło emocji w Biegu Rodzinnym, w którym połowa uczestników wylosowała nagrody rzeczowe. Dziękujemy licznemu gronu sponsorów dzięki którym nagrody były atrakcyjne zarówno dla dzieci, jak i rodziców.
 24 sierpnia 2017 roku mieszkańcy  Winiar bawili się na Festynie Rodzinnym zorganizowanym przez Radę Osiedla Winiary, a głównym sponsorem był Urząd Miasta Gniezna. Przy świetnej muzyce w wykonaniu Zespołu Duet dzieci z rodzicami miło spędzili czas na świeżym powietrzu wolnym od uzależnień.
 

 

21 czerwca 2017  roku dzieci z Przedszkoli i Szkół Podstawowych na Winiarach pożegnały szkołę i powitały wakacje na imprezie „Żegnaj Szkoło - Witajcie Wakacje” zorganizowanej przez Radę Osiedla Winiary i Gnieźnieńską Spółdzielnię Mieszkaniową.
 

21 marca 2017 roku Rada Osiedla Winiary wspólnie z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową zorganizowały Powitanie Wiosny. W wydarzeniu udział wzięły dzieci z Szkoły Podstawowej Nr 12 i dzieci z przedszkoli z Winiar. Przy ognisku smażono kiełbaskę, nie obyło się także be marzanny, którą uroczyście spalono.
 
28 lutego 2017 roku Rada Osiedla Winiary oraz Klub Seniora Winiary zorganizowały Imprezę Karnawałową dla seniorów. Przy muzyce w wykonaniu Zespołu "Duet" uczestnicy miło spędzili czas.
 
 
1 października 2016 odbył się XXVI Jesienny Bieg Winiary, a głównymi organizatorami byli Rada Osiedla Winiary, Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa i Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan. Frekwencja i pogoda dopisała i jak co roku uczestniczyło około 600 osób. Dużym powodzeniem oczywiście cieszył się Bieg Rodzinny, w którym biegli rodzice z dziećmi, a niekiedy dziadkowie z wnukami. Wśród uczestników rozlosowano 100 zestawów upominków i nagród rzeczowych.
 

 

19 sierpnia 2016 roku, w godzinach od 15.30 do 18.00 Rada Osiedla Winiary z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową zorganizowała Festyn Rodzinny. Impreza obfitowała w wiele atrakcyjnych konkurencji sportowych, takich jak: taniec z balonami, przeciąganie liny, łowienie ryb, gra baccia, i wiele innych.

Wszystkie konkurencje były nagradzane. Na festynie nie zabrakło licznych atrakcji, dzieci mogły korzystać z dmuchanych zamków, z waty cukrowej, przejechać się powozem konnym, itp. Przy muzyce w wykonaniu zespołu „Duet” dzieci z rodzicami miło spędziły czas na świeżym powietrzu i wspólnej zabawie wolnej od uzależnień.


  Plan Dyżurów Członków Rady Osiedla Winiary na okres wrzesień – październik 2016


  Sprawozdanie z działalności Rady Osiedla Winiary Miasta Gniezna za lata 2013-2016


21 marca 2016 roku Rada Osiedla Winiary oraz Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa jak co roku zorganizowały dla dzieci przedszkolnych i tych ze Szkoły Podstawowej Nr 12 na Winiarach Powitanie Wiosny. Przy ognisku smażono kiełbaski i palono marzannę.  Plan Dyżurów Członków Rady Osiedla Nr III Winiary Miasta Gniezna na okres styczeń – czerwiec 2016 roku

Gniezno – Pierwsza Stolica Polski

Realizacja: IDcom.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM