II „Tysiąclecie”

ul. Budowlanych 26B, 62-200 Gniezno

1. Mądrowski Mariusz: Przewodniczący Zarządu
2. Murch Kamil: Zastępca Przewodniczącego
3. Oziębło Ariel: Skarbnik
4. Galus Adam: Sekretarz
5. Morkowska Dorota: Członek Zarządu
6. Purol Tadeusz: Członek RO
7. Walery Maciej: Członek RO
8. Jagodziński Marcin: Członek RO
9. Andrzejewski Jerzy: Członek RO
10. Jacek Walkowiak: Członek RO
11. Krzysztof Wilk: Członek RO
 
Rada Osiedla Nr II Tysiaclecie dyżuruje w każdy czwartek w godzinach od 17:00 do 18:00. Plan dyżurów poniżej. Zapraszamy Mieszkańców Osiedla Tysiąclecie do odwiedzenia naszej siedziby i osobistego kontaktu z członkami Rady Osiedla.
 
Prosimy mieszkańców także o zgłaszanie propozycji i sugestii w zakresie:
- realizacji zadań w zakresie bezpieczeństwa publicznego mieszkańców.
- występowania przez RO z wnioskami do Rady Miasta i Prezydenta Miasta o rozpatrzenie spraw, których załatwienie wykracza poza możliwości mieszkańców Osiedla,
- organizowania przedsięwzięć w zakresie kultury, sportu i rekreacji oraz opieki zdrowotnej,
a także innych prac na rzecz osiedla,
- planów zagospodarowania przestrzennego,
- projektów przepisów prawa miejscowego.
 
Osiedle Tysiąclecie obejmuje ulice:
bp. Antoniego Laubitza, Budowlanych, Cichą, gen. Władysława Sikorskiego, Jana Bilskiego, Józefa Paczkowskiego, ks. mjr. Mateusza Zabłockiego (od skrzyżowania z ul. Spokojną do torów kolejowych linii Gniezno-Kłecko), Kwiatową, Leona Barciszewskiego, Łazienki, Park Trzech Kultur, Park 25-lecia, Rondo im. prof. Gerarda Labudy, Rondo Żołnierzy Wyklętych, Roosevelta (od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do torów kolejowych linii Gniezno-Kłecko), Spokojną, Stanisława Chudoby, Stanisława Staszica, Tadeusza Sobieralskiego.
Mieszkańcu Osiedla Tysiąclecie! Jeżeli natrafiłeś na terenie naszego osiedla na miejsce niebezpieczne, zaniedbane lub takie, którym według Ciebie powinien zająć się jego właściciel wskaż to miejsce radzie. Wskaż radzie również takie miejsce lub miejsca, które można wskazać jako przykład dbałości i gospodarności.

Plan Działania Priorytetowego KPP
Po ostatnich konsultacjach dzielnicowych z członkami Rady Osiedla od września 2018 kolejnym miejscem na naszym osiedlu objętym Planem Działania Priorytetowego dzielnicowych KPP w Gnieźnie jest adres Budowlanych 4. Już tradycyjnie w ramach planowych działań dokonywane jest monitorowanie tego miejsca i bezpośredniej okolicy, patrole umundurowane i nieumundurowane.
Powodem wyboru tego miejsca jest znów zakłócanie spokoju mieszkańców, zwłaszcza w godzinach wieczornych i nocnych, poprzedzone spożywaniem alkoholu. Zaśmiecanie miejsca spożywania alkoholu jest niemalże na trwale związane z tymi nieakceptowalnymi zachowaniami. Jeżeli, mimo działań policji, mieszkańcy zauważą takie zachowania, proszeni są o informowanie dzielnicowych telefonicznie pod numerami: 786 936 225 - st. asp. Błażej Małolepszy, 786 936 223 - mł. asp. Zdzisław Saukens lub na telefon stacjonarny KPP Gniezno 61 426 02 11. Numer alarmowy 997.
Pomoc mieszkańców i zdecydowany sprzeciw zachowaniom społecznie nieakceptowalnym są bezcennym wkładem w poprawę poziomu bezpieczeństwa na naszym osiedlu. Rada Osiedla i dzielnicowi KPP proszą o zdecydowany sprzeciw.

 
26 sierpnia 2018 na zaproszenie Rady Osiedla Stare Miasto reprezentacja naszej Rady Osiedla wzięła udział w Pojedynku Sportowo-Rekreacyjnym Rad Osiedlowych o puchar przechodni Prezydenta Miasta Gniezna.
Z przyjemnością informujemy mieszkańców, że tegorocznym zwycięzcą pojedynku – już po raz drugi - została Rada Osiedla Tysiąclecie. Tym samym, puchar przechodni Prezydenta Miasta Gniezna - z rąk Pana Prezydenta - po raz drugi odebrali nasi reprezentanci.
Zgodnie z regulaminem pojedynku, jeżeli drużyna zdobędzie puchar trzykrotnie, przechodzi on na własność. Reprezentacja naszej rady podejmuje takie wyzwanie.
Oprócz pucharu przechodniego Rada Osiedla otrzymała tegoroczny puchar za zajęcie pierwszego miejsca. Reprezentantom dziękujemy i gratulujemy.
Pojedynku Sportowo-Rekreacyjnym Rad Osiedlowych
 


20 lipca 2018 grupa młodzieży z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych wyruszała na wakacyjny wypoczynek. W tym roku w góry celem były góry, a dokładniej Duszniki-Zdrój. Czterdziestoosobowa wycieczka dzieci i młodzieży, w tym z rodzin w trudnej sytuacji ekonomicznej, otrzymała na ten cel wsparcie wielu dobrych przyjaciół.
Do tej grupy zalicza się także Rada Osiedla Tysiąclecie. Członkowie rady zjawili się w miejscu zbiórki przed odjazdem autokaru z torbami pełnymi słodkich podarunków i napojów, które umiliły czas podróży i pobytu na wakacyjnym wypadzie. Życzeniami bezpiecznego, interesującego i pełnego miłych wrażeń wypoczynku członkowie rady pożegnali wyjeżdżających.
 
Wyjazd na wakacyjny wypoczynek Wyjazd na wakacyjny wypoczynek Wyjazd na wakacyjny wypoczynek Wyjazd na wakacyjny wypoczynek Wyjazd na wakacyjny wypoczynek Wyjazd na wakacyjny wypoczynek
 

Nad Jeziorem Winiary
Z kolejną inicjatywą ciekawego sposobu spędzania wakacji wyszła Rada Osiedla Tysiąclecie. 27 czerwca 2018 rada zaprosiła mieszkańców - dorosłych i dzieci z Osiedla Tysiąclecie, w tym te uczestniczące w półkoloniach organizowanych przez GOSiR, na tzw. plażę wojskową, gdzie już drugi sezon funkcjonuje Wake Park Gniezno.
Możliwości i sposoby korzystania z parku wodnego zaprezentowali instruktorzy, którzy wzbudzili podziw i uznanie widzów. Jeden z nich opowiedział o sprzęcie, możliwości korzystania i przyjemności z uprawiania tego sportu. Zademonstrował także inne atrakcje, jakimi są: pływanie na desce SUP i na tzw. „bananie".
Do udziału w spotkaniu Rada zaprosiła także policjantów z KPP Gniezno. Przedstawili oni realizowany na terenie całego województwa program „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Organizatorzy zadbali o atrakcyjną formę tego spotkania, przygotowali słodki poczęstunek, z którego zdecydowanie najsłodsze były oryginalnie opakowane „krówki".
Ostatnim elementem były gry i zabawy ruchowe, takie jak wyścigi rzędów, slalom w narkogoglach, zbiorowy taniec i śpiew. Jak się okazuje, na Tysiącleciu nad Jeziorem Winiary można ciekawie i nietuzinkowo spędzać wakacje.
Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary Nad Jeziorem Winiary
 


Lato zaczyna się na Tysiącleciu
Taki tytuł nosiła impreza integracyjna zorganizowana przez Radę Osiedla, na której bawili się mieszkańcy Tysiąclecia 20 czerwca 2018. Impreza sfinansowana była przez Miasto Gniezno ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych.
Jej celem była integracja mieszkańców, ale także przekazanie treści profilaktycznych. W tym roku zamysłem organizatorów było zapobieganie skutkom typowych sytuacji, do jakich najczęściej dochodzi w czasie wakacji. W realizacji tego celu pomogli policjanci z gnieźnieńskiej KPP. Pogadankę uatrakcyjnił pokaz tresury psa przeprowadzony przez policyjnego przewodnika psa tropiącego. Ale nie tylko. Także symulacja zachowań po użyciu narkotyków, czyli slalom w narkogoglach oraz pokaz policyjnego radiowozu. W szeroko pojętej integracji mieszkańców pomogły liczne atrakcje. Było to: malowanie twarzy, w wykonaniu mieszkańców Środowiskowego Domu Pomocy „Dom Tęcza", pokaz i wspólne ćwiczenia brazylijskiej sztuki walki w wykonaniu członków Centrum Capoeiry Gniezno, pokaz i wspólne ćwiczenia zumby.
Uczestnicy imprezy, zwłaszcza młodzi, licznie i chętnie brali udział w zabawach i konkursach sportowo-rekreacyjnych organizowanych przez wolontariuszy i pedagogów Szkoły Podstawowej nr 9. Wszystkie aktywności hojnie były nagradzane, tak samo jak uczestnictwo w imprezie. Dzięki partnerowi strategicznemu - Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej atrakcji było o wiele więcej: były dmuchane zamki, przejażdżki bryczką oraz wata cukrowa. Uczestników imprezy odwiedził wiceprezydent Michał Powałowski, który wyraził zadowolenie z dużej frekwencji i interesującej oferty skierowanej do mieszkańców oraz przekazał życzenia ciekawych i bezpiecznych wakacji. W ten sposób lato na Tysiącleciu zaczęło się już 20 czerwca.
Rada Osiedla dziękuje mieszkańcom za wzięcie udziału w imprezie oraz partnerom, wolontariuszom, współpracownikom za nieocenioną pomoc.
 
Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna Impreza integracyjna

Festyn na Osiedlu Tysiąclecie Festyn na Osiedlu Tysiąclecie - konkurs
 

Młodzicy GKS Rado Orła mistrzami Polski
19 maja 2018 na torze speedrowerowym przy ulicy Sikorskiego odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików (U14) w speedrowerze.
Skromny udział w organizacji i przebiegu imprezy miała Rada Osiedla Tysiąclecie. Po prezentacji drużyn przewodniczący rady przywitał zawodników, działaczy, kibiców i gości. Natomiast po zakończeniu rywalizacji członkowie rady towarzyszyli Wiceprezydentowi i działaczom w czasie wręczania pucharów w tym ufundowanych przez Radę Osiedla.
Tytuł najlepszej drużyny w kraju trafił w ręce młodych zawodników GKS Rado Orła Gniezno. Drugie miejsce zajęli zawodnicy LKS Szawer Leszno, a na najniższym stopniu podium stanął TSŻ Toruń. W zawodach brały udział także drużyny Mustang Żołędowo i ZKS Zielona Góra.
Zawodnikom GKS Rado Orzeł Gniezno raz jeszcze gratulujemy.
Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w SpeedrowerzreDrużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Speedrowerze (2)Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Speedrowerze (3)Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Speedrowerze (4)Drużynowe Mistrzostwa Polski Młodzików w Speedrowerze (5)


Plan Działania Priorytetowego KPP
11 stycznia w posiedzeniu Rady Osiedla uczestniczył funkcjonariusz KPP dzielnicowy asp. Błażej Małolepszy. Przedstawił efekty dotychczasowych działań związanych z realizacją planu. Były to: systematyczne monitorowanie miejsc objętych planem, częste patrole – także funkcjonariuszy nieumundurowanych, interwencje na wezwania mieszkańców. Także prewencyjne spotkania z mieszkańcami i osobami prowadzącymi działalność gospodarczą w okolicy lokalizacji miejsc objętych planem, a zwłaszcza działalność handlową. W konsekwencji nałożone mandaty karne za zakłócanie porządku, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zaśmiecanie miejsc publicznych oraz skierowane sprawy do sądu za uchylanie się od ich płacenia oraz ujawnione kradzieże.
W obecnym półroczu Planem Działania Priorytetowego realizowanego na terenie Osiedla Tysiąclecie objęte są adresy: Paczkowskiego 13 (przy Szkole Podstawowej Nr 3 i Przedszkolu Nr 13) oraz Roosevelta 88/90 (okolice sklepów monopolowych przy wieżowcu). Zdiagnozowanymi zagrożeniami w tych miejscach jest zakłócanie porządku, spożywanie alkoholu najczęściej występujące w godzinach popołudniowych i wieczornych niejednokrotnie połączone z niszczeniem mienia. Na Paczkowskiego dodatkowo nieprawidłowe parkowanie, blokowanie dojść do szkoły i przedszkola.
W przypadku zauważenia takich zachowań mieszkańcy proszeni są o informowanie dzielnicowych telefonicznie pod numerami: 786 936 225 - st. asp. Błażej Małolepszy, 786 936 223 - mł. asp. Zdzisław Saukens lub na telefon stacjonarny KPP Gniezno 61 426 02 11. Numer alarmowy 997. Pomoc mieszkańców i zdecydowany sprzeciw zachowaniom społecznie nieakceptowalnym przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa na naszym osiedlu.
 
Plan Działania Priorytetowego KPP Plan Działania Priorytetowego KPP Plan Działania Priorytetowego KPP Plan Działania Priorytetowego KPP
 
Pomoc Sąsiedzka

Choinka

W grudniu 2017 Rada Osiedla Tysiąclecie zrealizowała kolejną inicjatywę pod nazwą „Pomoc Sąsiedzka". Członkowie rady odwiedzili domy niektórych mieszkańców i wraz z życzeniami „Spokojnych i Dobrych Świąt" przekazali ufundowane z własnych środków artykuły spożywcze oraz środki medyczne. Obdarowani mieszkańcy, a były to rodziny wielodzietne, a także osoby samotne, nie kryli zaskoczenia, radości i wzruszenia.


Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie Mikołajkowe Spotkanie
 
W piątkowe popołudnie 8 grudnia 2017 roku sala widowiskowa Miejskiego Ośrodka wypełniła się dziećmi, które przybyły na Mikołajkowe Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan wspólnie z Radą Osiedla Stare Miasto, Radą Osiedla Tysiąclecie oraz Klubem Sportowym Stella Gniezno.
Partnerami wydarzenia było również Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Urząd Miejski oraz Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie. W oficjalnej części Prezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński powitał zgromadzonych: dzieci wraz z rodzicami i opiekunami oraz zaproszonych gości i gospodarzy spotkania. Wśród nich nie zabrakło Prezydenta Tomasza Budasza, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Jana Budzyńskiego, Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej, Radnego Rady Miasta Gniezna Marcina Jagodzińskiego, Wiceprezesa Spółki Urbis Henryka Gędka, Przewodniczącej Rady Osiedla Stare Miasto Darii Danik, Przewodniczącego Rady Osiedla Tysiąclecie Mariusza Mądrowskiego, Wiceprezesa KS Stella Gniezno Rafała Grotowskiego oraz Donaty Szymalak i Krzysztofa Sochy z Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.
Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan reprezentowali: Stanisław Dolaciński – Prezes, Anna Stanowska – Wiceprezes, Krzysztof Wojciechowski – członek zarządu i Justyna Banasik – kierownik biura. Po części oficjalnej nastąpił krótki program artystyczny, dzięki któremu wszyscy obecni w sali widowiskowej mogli poczuć bożonarodzeniowy klimat słuchając kolęd i znanych świątecznych piosenek w wykonaniu zespołów Gamma i The Lullebies pod kierownictwem Kaliny Piechowiak oraz Domino, którego instruktorką jest Agnieszka Żółtowska.
Przy okazji Mikołajkowego Spotkania dla dzieci aspirant Krzysztof Socha z Zespołu Prewencji Kryminalnej, Nieletnich i Patologii, Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie przedstawił pogadankę na temat bezpiecznych zachowań na drodze oraz bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych. Uczulił także rodziców na wyposażenie dzieci w elementy odblaskowe, które zapewniają widoczność na drodze i mogą uratować życie. Wystąpienie aspiranta miało prewencyjny charakter i było elementem, który przyczynił się do poprawy wiedzy dzieci na temat zagrożeń oraz zachowania ostrożności. Następnie nadszedł ten moment! Długo wyczekiwany, magiczny, niosący ze sobą zapach świerkowej choinki oraz korzenne aromaty, tak miło kojarzący się dzieciom i dorosłym ze świętami Bożego Narodzenia, moment wręczania prezentów. Na scenie pojawił się prawdziwy Święty Mikołaj, który dla każdego grzecznego chłopca i dziewczynki miał podarunki wypełnione łakociami. Na twarzach małych gości pojawiły się uśmiechy radości, a czasami niedowierzenia czy onieśmielenia. Każdy tego popołudnia mógł dotknąć brody Świętego Mikołaja, zrobić z nim zdjęcie, które z pewnością trafi do rodzinnego albumu. Do zobaczenia za rok!

 

Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców
Tak zatytułowana była impreza integracyjna Rady Osiedla Tysiąclecie, która odbyła się w Osiedlowym Klubie Rozmaitości w miniony 1 grudnia 2017. Organizatorzy zaprosili na nią rodziców lub opiekunów z dziećmi - mieszkańców osiedla Tysiąclecie.
Rada Osiedla jako samorząd pomocniczy miasta zrealizowała zadanie pod nazwą „Profilaktyka i integracja społeczności lokalnej przy współudziale Rad Osiedli". Środki finansowe na jej realizację przekazało Miasto Gniezno. Żeby zrealizować zadania zlecone przez miasto organizatorzy zobowiązani byli zrealizować także cele profilaktyczne, czyli działania wskazujące przyczyny uzależnień i wykluczeń oraz sposoby zapobiegania im.
Zaproszony na spotkanie z mieszkańcami terapeuta uzależnień Tomasz Chełek wskazał kilka z potencjalnych uzależnień prowadzących do izolacji, a w konsekwencji do wykluczenia. Uzależnienie od komputerów, smartfonów, przenoszenie się za ich pomocą do innego - wirtualnego świata, świata nierzeczywistego, zastępowanie rzeczywistych osób postaciami wirtualnymi to niebezpieczne uzależnienie, którego konsekwencją może być odizolowanie i wykluczenie. Jako alternatywę mieszkańcom zaproponowano wspólne spędzanie czasu osób w różnym wieku. Młodszych i starszych, rodziców i dzieci, grup znajomych czy sąsiedzkich. Ponieważ czas jest przedświąteczny, ten wspólnie spędzony okres może być poświęcony na przykład na wyrób ozdób świątecznych, noworocznych czy karnawałowych. Organizatorzy zorganizowali także profesjonalną pomoc w inspirowaniu i samym wyrobie ozdób. Animatorki: Natalia Siwka i Adriann Małecka służyły nieoceniona pomocą w tym zakresie, a Rada Osiedla zadbała o zabezpieczenie niezbędnych materiałów. Uczestnicy spotkania, zarówno dorośli jak i dzieci bardzo aktywnie i z dużym zapałem, wytrwałością, a nawet poświęceniem tworzyli ozdoby. Żeby dodać smaczku rywalizacji zakładaliśmy formułę konkursu na najładniejszą ozdobę - informuje przewodniczący rady Mariusz Mądrowski. Jednak jakość wyrobów, zapał uczestników i różnorodność form skłoniły nas do uznania wszystkich uczestników za zwycięzców. Wszystkich nagrodzono słodkimi i rzeczowymi nagrodami. Przewodniczący Rady Osiedla Tysiąclecie dziękuje mieszkańcom za przybycie i aktywny udział w spotkaniu. Natalii Siwce i Adriannie Małeckiej za nieocenioną pomoc, Tomaszowi Chełkowi za ciekawe przedstawienie tematu, Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej za udostępnienie pomieszczeń, a członkom rady za pomoc w przygotowaniu i sprawnym przebiegu spotkania.

Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańców   Ozdoby z Tysiąclecia integrują mieszkańcówPlan działania priorytetowego
Rada Osiedla i dzielnicowi KPP proszą mieszkańców o zwrócenie uwagi na miejsca objęte "Planem Działania Priorytetowego" realizowanego na terenie Osiedla Tysiąclecie. Szczególnym nadzorem dzielnicowych z KPP objęte są adresy ul. Budowlanych 2 - za budynkiem spółdzielni mieszkaniowej oraz Roosevelta 46 (przy markecie Kaufland). Zdiagnozowanymi zagrożeniami w tych miejscach jest spożywanie alkoholu występujące w godzinach popołudniowych i wieczornych niejednokrotnie połączone z niszczeniem mienia.
W przypadku zauważenia takich zachowań mieszkańcy proszeni są o informowanie dzielnicowych telefonicznie pod numerami: 786 936 225 - st. asp. Błażej Małolepszy, 786 936 223 - mł. asp. Zdzisław Saukens lub na telefon stacjonarny KPP Gniezno 61 426 02 11. Numer alarmowy 997.
Pomoc mieszkańców i zdecydowany sprzeciw zachowaniom społecznie nieakceptowalnym przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa na naszym osiedlu.Rada Osiedla otrzymała informację, że z porządku obrad XLIX Sesji Rady Miasta Gniezna 25 października zdjęto głosowanie w sprawie podjęcia uchwały o zmianie nazwy ulicy Stanisława Chudoby na Rotmistrza Witolda Pileckiego. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Ich dokumenty nie wymagają wymiany, a budżety nie zostaną nadwyrężone.
 


Rada Osiedla otrzymała informację, że z porządku obrad XLIX Sesji Rady Miasta Gniezna w 25 października zdjęto głosowanie w sprawie podjęcia uchwały o zmianie nazwy ulicy Stanisława Chudoby na Rotmistrza Witolda Pileckiego. 
Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Ich dokumenty nie wymagają wymiany, a budżety nie zostaną nadwyrężone. 
 


Z wnioskiem o zmianę nazwy jednej z ulic osiedla Tysiąclecie wystąpił do Rady Miasta Gniezna radny Jerzy Lubbe. Wniosek dotyczył ulicy Stanisław Chudoby, a proponowana nowa nazwa to ulica Rotmistrza Pileckiego Ponieważ wniosek taki powinien uzyskać opinię Rady Osiedla, z prośbą o nią Pan Radny zwrócił się do RO. Treść prośby w załączeniu. Jej treść jest pewną manipulacją ponieważ - przeciwnie niż sugeruje autor - nie istnieje decyzja Wojewody Wielkopolskiego nakazująca taką zmianę. Przynajmniej obecnie. Wydanie opinii Rady poprzedzone zostało szeroką dyskusją w obecności i z udziałem autora inicjatywy. Odpowiedź Rady w załączeniu.
Niezależnie od opinii dotyczącej samej zmiany, postać Rotmistrza Witolda Pileckiego Rada darzy głębokim szacunkiem i uznaniem.
 

19 października 2017 na posiedzeniu "w pełnym składzie" Rada Osiedla Tysiąclecie podjęła uchwałę o uzupełnieniu składu RO o osobę Jacka Walkowiaka. Treść uchwały w załączeniu.

Uchwała o uzupełnieniu składu


Plan dyżurów Rady Osiedla Tysiąclecie w IV kwartale 2017 r.


Rady osiedlowe, w tym Rada Osiedla Tysiąclecie współpracowały ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan przy organizacji i przebiegu półkolonii dla 100 dzieci z terenu czterech osiedli miasta. Półkolonie rozpoczęły się 17 lipca, a zakończenie i podsumowanie odbędzie się 28 lipca 2017 roku w strefie aktywności przy ul. Parkowej / Marcinkowskiego.

Dla dzieci z Tysiąclecia i Winiar w czwartek, 20 lipca na boisku Orlik przy SP nr 12 przygotowano konkurencje sportowo-rekreacyjne w ramach spartakiady półkolonii. Członkowie Rady Osiedla przekazali uczestnikom słodkie podarunki i uczestniczyli w dekorowaniu zwycięzców. Gratulujemy wszystkim młodym sportowcom.
 
Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych


 
28 czerwca 2017 Rada Osiedla Tysiąclecia współorganizowała razem z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową festyn dla dzieci mieszkańców Osiedla Tysiąclecie pod nazwą Żegnaj szkoło, witajcie wakacje. Był dmuchany zamek, były przejażdżki bryczką i na koniu w siodle. Dla łasuchów wata cukrowa. Członkom Rady Osiedla dzieci zaimponowały znajomością literatury dziecięcej, bogatą wiedzą ogólną oraz znajomością historii miasta i regionu.

Wszystko odbywało się w przepiękne słoneczne przedpołudnie na placu zabaw (przy poczcie). Na zakończenie organizatorzy zaprosili mieszkańców na kolejny festyn pod nazą Żegnajcie wakacje, witaj szkoło. Ale ..., to dopiero na koniec sierpnia.

Tymczasem dzieciom, ich rodzicom i opiekunom życzymy wspaniałych, niepowtarzalnych i bezpiecznych wakacji.

Festyn dla dzieci  Festyn dla dzieci Festyn dla dzieci
 


Zgodnie z zaplanowanym zamierzeniem, 27 czerwca 2017 na miejskim kapielisku nad Jeziorem Winiary odbyła impreza zorganizowana przez Radę Osiedla Tysiąclecie pod nazwą "Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania – na plaży i kapielisku".

Impreza adresowana była głównie do dzieci i młodzieży uczącej się, a także do ich rodziców i opiekunów. W trakcie imprezy przeprowadzono pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie wyciągnięttej z wody, wzbogacony ciekawym komentarzem szefa gnieźnieńskich ratowników wodnych. Opowiedział on również o elementach prawidłowo zorganizowanej i wyposażonej plaży i kąpieliska. Uczestnicy dowiedzieli się także, jak rozpoznać ratownika wodnego i jak stosować się do jego poleceń.

Po nim inicjatywę przejęli policjanci z wydziału prewencji, którzy pogadankę na temat zachowań społecznie nieakceptowalnych przeprowadzili w formie quizu pytań i odpowiedzi. Następnie gnieźnieńscy strażacy zaprezentowali sprzęt przeznaczony do ratowania osób tonących oraz zademonstrowali, jak szybko i precyzyjnie łodzią ratowniczą dopłynąć do potrzebujących pomocy. Po pokazie organizatorzy zaprosili uczestników na poczęstunek. Słodką watę i pyszne przekąski.

W czasie imprezy uczestnicy osobiście i własnoręcznie mogli poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na przygotowanych w tym celu fantomach. Aktywni uczestnicy imprezy otrzymywali nagrody w tym zabawki, bilety na basen, opaski odblaskowe, kubki.

Rada Osiedla dziękuje pratnerom imprezy. Byli nimi: Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze Oddział w Gnieźnie, Komenda Powitowa Policji w Gnieźnie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Gnieźnie.
 
Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkaniaPlakat akcji Bezpieczne wakacje

 
18 czerwca 2017 roku Rada Osiedla Tysiąclecie przyłączyła się do festynu rodzinnego "Motoserce 2017 Serce – Sercu Gramy dla Gabrysi, Tymona i Jakuba" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Żyrafa.

Oprócz akcji poboru krwi wolontariusze zbierali pieniadze do puszek z preznaczeniem na leczenie dzieci. Gabrysia – 15 miesięczna dziewczynka, zbiórka na leczenie; choruje na rdzeniowy zanik mięśni, Tymon – 18 miesięczny chłopiec, zbiórka na leczenie; choruje na Zespół Downa, Jakub – 8 letni chłopiec, zbiórka na leczenie; choruje na białaczkę.

Członkowie naszej rady oraz wolontariusze organizowali zabawy dla dzieci. Atrakcją i wielkim zainteresowaniem cieszyła się zabawa bańkami mydlanymi. Licznie odwiedzające stanowisko Rady dzieci budowały także wieże z kolorowych klocków i bawiły się rzucając do celu. Członkowie Rady obdarowywali uczestników zabaw cukierkami.
 
Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017

 

Pięćdziesięciolecie Przedszkola „Mali Polanie”
W roku 2017 przypada 50. rocznica istnienia Przedszkola nr 8 „Mali Polanie” , które od samego początku ma swoją siedzibę na osiedlu Tysiąclecie. W związku z tym Rada Osiedla „Tysiąclecie” włączyła się w organizację obchodów jubileuszu. W uroczystościach oficjalnych, na zaproszenie dyrektor Małgorzaty Walendowskiej- Zamiar, wziął udział przewodniczący Rady Osiedla Mariusz Mądrowski.

Natomiast 2 czerwca 2017 odbył się festyn jubileuszowy dla wszystkich obecnych wychowanków placówki. Po części artystycznej zaproszono dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Były dmuchane zamki, kącik gastronomiczny, konkursy rodzinne oraz loteria fantowa. Nagrody książkowe w loterii oraz słodkie upominki dla najmłodszych ufundowała Rada Osiedla „Tysiąclecie”.
 
Pięćdziesięciolecie Przedszkola „Mali Polanie” Pięćdziesięciolecie Przedszkola „Mali Polanie” Pięćdziesięciolecie Przedszkola „Mali Polanie”


5 maja 2017 odszedł nasz kolega, członek Rady Osiedla Tysiąclecie Bolesław Ciesielczyk. Społecznik, działacz samorządowy, wieloletni Prezes Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu Koło Gniezno. Dziękujemy Bolesławowi za wszystko, co robił dla lokalnej społeczności. Cześć jego pamięci.


28 kwietnia 2017 w sali reprezentacyjnej Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica odbyło się spotkanie mieszkańców Osiedla Tysiąclecie z Prezydentem Miasta Gniezna Tomaszem Budaszem, Przedstawicielem Komendanta Powiatowego Policji, aspirantem Błażejem Małolepszym – dzielnicowym rejonu Osiedla Tysiąclecie oraz Zastępcą Komendanta Straży Miejskiej inspektorem Januszem Wardą.

Po części wstępnej spotkania poświęconej zapoznaniu uczestników z inwestycjami miejskim realizowanymi na obszarze „Tysiąclecia" nastąpiła seria pytań do zaproszonych gości. Adresatem zdecydowanej większości był Pan Prezydent. Pytania mieszkańców dotyczyły głównie remontu dróg i chodników, potrzebnych zdaniem mieszkańców przejść dla pieszych, a prawdziwa dyskusja powstała w temacie miejsc parkingowych. Jak można było zauważyć, z jednakową troską sprawy związane z bezpieczeństwem i komfortem mieszkańców osiedla traktują mieszkańcy, samorząd, a także służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Nowością dla niektórych okazała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, której funkcjonowanie wyjaśnił dzielnicowy i zachęcił do korzystania z niej. Poprosił także mieszkańców o bezpośredni kontakt czy to osobisty, czy telefoniczny w sytuacji zagrożenia.
 
Od inspektora Janusza Wardy Mieszkańcy dowiedzieli się o nieco innych zadaniach wynikających z zakresu działalności straży miejskiej. Straż Miejska także jest służbą stojącą na straży przestrzegania spokoju i porządku, profilaktyce i usuwaniu zagrożeń oraz usuwaniu skutków awarii technicznych. Zgłoszenia i prośby o interwencje w tych sprawach można zgłaszać od godziny 6.00 rano do 22.00. W tych godzinach można liczyć na interwencje strażników.

Wniosek wynikający z przebiegu spotkania jest następujący. Mieszkańcy są najlepszymi obserwatorami i recenzentami działań samorządu. Potrafią wskazać te obszary życia, których nie widać zza urzędniczego biurka. Są papierkiem lakmusowym społecznych potrzeb i oczekiwań. Są także niezbędnym czynnikiem w ocenie sytuacji i wskazywaniu zagrożeń dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno osobistego, komunikacyjnego, a także bezpieczeństwa mienia i majątku publicznego.

Inicjatorem i organizatorem spotkania była Rada Osiedla Tysiąclecie. Przewodniczący Rady Osiedla Mariusz Mądrowski dziękuje zaproszonym gościom za przybycie, mieszkańcom za uczestnictwo w spotkaniu, a dyrekcji biblioteki za udostępnienie sali. Przewodniczący zaprasza mieszkańców także do osobistych kontaktów w siedzibie Rady.
 
Spotkanie z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami
 
 


Spotkanie dla mieszkańców


 

23 lutego 2017 roku Rada Osiedla otrzymała informację od Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie, że wniosek w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Budowlanych na wysokości nr 33, 32 i 36 został przekazany komisji ds. organizacji i bezpieczeństwa ruchu przy Starostwie Powiatowym celem wydania opinii. Nie mamy dotychczas żadnej informacji na temat wniosku w sprawie dziwnego obiektu przy ul. Staszica.


W lutym 2017 roku Rada Osiedla złożyła wniosek do Prezydenta Miasta Gniezna o likwidację dziwnego „obiektu“ znajdującego się w sąsiedztwie pawilonu handlowo-usługowego przy ulicy Staszica. Jak zdołano ustalić, pierwotnym przeznaczeniem tego obiektu było wejście do miejskiego szaletu. Ostatnim, jak wynika z treści pozostałości szyldu – sklep z używaną odzieżą. Ponieważ ani członkowie Rady Osiedla, ani pytani mieszkańcy nie znajdują pomysłu na jakiekolwiek zagospodarowanie tego obiektu, Rada zaproponowała jego zburzenie i ułożenie w tym miejscu chodnika.

Jednocześnie Rada Osiedla wnioskowała o usunięcie pnia po powalonym drzewie w sąsiedztwie „dziwnego obiektu“, usunięcie następnego niebezpiecznie pochylonego drzewa, nasadzenie w ich miejsce młodych drzew i odtworzenie powierzchni biologicznie czynnej.
 
Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji

    
10 lutego 2017 z wnioskiem o wykonanie nowego przejścia dla pieszych na osiedlu Tysiąclecie zwróciła się do Prezydenta Miasta Gniezna Rada Osiedla Tysiąclecie. Wniosek dotyczy ulicy Budowlanych. Mieszkańcy oczekują nowego przejścia między blokami 33 i 32, a 36. Uzasadnieniem jest znaczna odległość, jaka występuje pomiędzy istniejącymi przejściami, znajdującymi się przy ul. Budowlanych 29 oraz Budowlanych 37. Obecnie wielu mieszkańców osiedla przechodzi przez jezdnię w miejscu niedozwolonym między blokami przy ul. Budowlanych 33, 32 i 36, ponieważ jest to najkrótsza droga, prowadząca do szkoły podstawowej, przychodni lekarskiej, biblioteki, poczty czy kościoła, ryzykując otrzymanie mandatu. Zdaniem radnych, ta niewielka inwestycja bardzo poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla.


Rada Osiedla Tysiąclecie była jednym ze współorganizatorów Spotkania Gwiazdkowego "Świąteczny Uśmiech Dziecka", które odbyło się 19 grudnia 2016 roku w MOK. W spotkaniu udział wzięło 130 dzieci z rodzicami lub opiekunami, w tym ponad 30 z osiedla Tysiąclecie. Integralnymi częściami spotkania były mini warsztaty plastyczne dla dzieci, lekcja profilaktyki, część artystyczna i podarunki dla wszystkich zgromadzonych dzieci.
 
Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka


15 grudnia 2016 Rada Osiedla Tysiąclecie zorganizowała imprezę „Świąteczna Integracja Na Osiedlu Tysiąclecie". W ramach przygotowanej oferty uczestnicy imprezy mieli możliwość spotkania się i konsultacji z terapeutą uzależnień. Na to spotkanie zaproszono terapeutę uzależnień Lidię Szarmach, która w zrozumiały i przystępny sposób potrafiła znaleźć propozycję rozwiązania problemów związanych z różnego rodzaju uzależnieniami, w tym alkoholowym.

Bardzo ciekawą propozycją okazało się spotkanie z szefem kuchni i właścicielem restauracji Lunch Taste Michałem Siudzińskim, który zaproponował koncepcję przygotowania i urządzenia stołu świątecznego i stołu noworocznego. Zwrócił uwagę na zasadnicze różnice między nimi. Koncepcje stołów Pana Michała wykluczały obecność alkoholu na którymkolwiek z nich. W ramach grudniowej imprezy dzieci, które przybyły wraz z rodzicami do Osiedlowego Klubu Rozmaitości i wzięły udział w konkursie plastycznym zostały wyróżnione nagrodami, a także słodkimi upominkami. W załączeniu foto z przygotowania do imprezy i spotkania jej uczestników. Za pracę na ostatnim zdjęciu Rada Osiedla dziękuje jej autorkom - Nadii i Mai.

Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie


Rada Osiedla Tysiąclecie zaprasza dzieci mieszkające na Osiedlu Tysiąclecie w wieku od 7 do 13 lat (przedział szkoły podstawowej) na świąteczne spotkanie integracyjne. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest zgłoszenie dziecka przez rodzica/opiekuna osobiście w siedzibie rady lub telefonicznie do przewodniczącego. Numer telefonu 605 898 337. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń.
 
 

 
Rada Osiedla Nr II Tysiąclecie dyżuruje w każdy czwartek w godzinach od 17:00 do 18:00.

Zapraszamy Mieszkańców Osiedla Tysiąclecie do odwiedzenia naszej siedziby i osobistego poznania członków Rady Osiedla.

Prosimy mieszkańców także o zgłaszanie propozycji i sugestii w zakresie:
- realizacji zadań w zakresie bezpieczeństwa publicznego mieszkańców.
- występowania przez RO z wnioskami do Rady Miasta i Prezydenta Miasta o rozpatrzenie spraw, których załatwienie wykracza poza możliwości mieszkańców Osiedla,
- organizowania przedsięwzięć w zakresie kultury, sportu i rekreacji oraz opieki zdrowotnej, a także innych prac na rzecz osiedla,
- planów zagospodarowania przestrzennego,
- projektów przepisów prawa miejscowego.

Osiedle Tysiąclecie obejmuje ulice:
bp. Antoniego Laubitza, Budowlanych, Cichą, gen. Władysława Sikorskiego, Jana Bilskiego, Józefa Paczkowskiego, ks. mjr. Mateusza Zabłockiego (od skrzyżowania z ul. Spokojną do torów kolejowych linii Gniezno-Kłecko), Kwiatową, Leona Barciszewskiego, Łazienki, Park Trzech Kultur, Park 25-lecia, Rondo im. prof. Gerarda Labudy, Rondo Żołnierzy Wyklętych, Roosevelta (od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do torów kolejowych linii Gniezno-Kłecko), Spokojną, Stanisława Chudoby, Stanisława Staszica, Tadeusza Sobieralskiego.

Mieszkańcu Osiedla Tysiąclecie. Jeżeli natrafiłeś na terenie naszego osiedla na miejsce niebezpieczne, zaniedbane lub takie, którym według Ciebie powinien zająć się jego właściciel, wskaż to miejsce radzie. Wskaż radzie również takie miejsce lub miejsca, które można wskazać za przykład dbałości i gospodarności.

Plan dyżurów w siedzibie rady ul. Budowlanych 26 B
17.11.2016 - Rada w pełnym składzie
24.11.2016 - Mariusz Mądrowski
01.12.2016 - Zarząd Rady Osiedla
08.12.2016 - Kamil Murch
15.12.2016 - Jerzy Andrzejewski
22.12.2016 - Adam Galus
29.12.2016 - Marcin Jagodziński
05.01.2017 - Zarząd Rady Osiedla
12.01.2017 - Bolesław Ciesielczyk
19.01.2017 - Krzysztof Wilk
26.01.2017 - Ariel Oziębło
02.02.2017 - Rada w pełnym składzie
09.02.2017 - Tadeusz Purol
16.02.2017 - Dorota Morkowska
23.02.2017 - Maciej Walery
02.03.2017 - Zarząd Rady Osiedla

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-jst.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM