Mali Piastowie czekają na św. Mikołaja

Mali Piastowie czekają na św. Mikołaja (link otworzy duże zdjęcie)

6 grudnia 2017, jak każdego roku w Przedszkolu nr 14 odbyły się Mikołajki. Od samego rana cała społeczność przedszkola z niecierpliwością czekała na miłego gościa. Czas oczekiwania upłynął bardzo szybko. Wszyscy zebrali się w holu i obejrzeli przedstawienie przygotowane przez dzieci pięcioletnie z Grupy Zduny „Czekając na św. Mikołaja”.

Dzieci w wierszach i piosenkach chciały ukazać postać tego wspaniałego gościa. Na przedszkolnej scenie pojawiły się dzieci oczekujące na Mikołaja: Aniołki, Dzwoneczek, Śnieżynki, a w pracowni Świętego pracowały Elfy i Renifery. Gdy przedstawienie dobiegało końca, w drzwiach ukazał się Święty Mikołaj, długo oczekiwany gość wywołał uśmiech na twarzach przedszkolaków. Gość został gorąco zaproszony przez dzieci do zabawy, tańca i śpiewu.

W tym dniu przedszkolacy nie zapomnieli także o Mikołaju, który właśnie 6 grudnia obchodzi swoje imieniny. Solenizant był bardzo wzruszony, gdy otrzymał prezent i usłyszał „Sto lat” od wszystkich dzieci. Po tych miłych i radosnych chwilach nadszedł czas na obdarowywanie Przedszkolaków. Mikołaj odwiedził każdą grupę, porozmawiał z dziećmi, wysłuchał ich, zrobił sobie wspólne zdjęcia i wręczył te długo wyczekiwane prezenty. Smutno było żegnać się z Mikołajem, ale obiecał, że za rok wróci do Przedszkola nr 14 „Mali Piastowie” w Gnieźnie.

Opublikowano: 07 grudnia 2017 14:43

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 107

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM