Zakończyły się Warsztaty Kompetencji Cyfrowych 60+

Zakończyły się Warsztaty Kompetencji Cyfrowych 60+ (link otworzy duże zdjęcie)

W Szkole Podstawowej nr 12 4 grudnia 2017 odbyło się zakończenie Warsztatów Kompetencji Cyfrowych 60+ organizowanych przez Urząd Miejski w Gnieźnie wraz z Miejską Radą Seniorów. Zastępca Prezydenta Michał Powałowski wręczył seniorom dyplomy ukończenia kursu. Zajęcia odbywały się w czterech szkołach podstawowych dla łącznie 70 osób powyżej 60 roku życia i były w całości finansowane ze środków budżetu miasta.

Bardzo duże zainteresowanie warsztatami podyktowane jest, jak sami zainteresowani mówią, z jednej strony potrzebą, a z drugiej brakiem czasu u dzieci i wnuków, którzy nowoczesnymi technologiami posługują się, ale brak im czasu by seniorom je wytłumaczyć. W programie warsztatów znalazły się takie tematy jak: bezpieczeństwo w sieci, bankowość internetowa i mobilna, przelewy on-line, poczta internetowa, archiwizacja i obróbka fotografii cyfrowej, zakupy internetowe, podróżowanie czy noclegi w usługach internetowych. Seniorzy mieli możliwość sprawdzić, jak działają parkomaty i wpłatomaty podczas zajęć, które odbywały się także w centrum miasta.

W trakcie zajęć gościli eksperci z Banku Spółdzielczego w Gnieźnie zapoznając z produktami bankowymi oraz funkcjonariusz prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie z informacją o zagrożeniach dla użytkowników sieci.

W związku z dużym zainteresowaniem wśród seniorów tego typu szkoleniem, na wiosnę planuje się uruchomienie kolejnej edycji Warsztatów.

Opublikowano: 05 grudnia 2017 10:52

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 139

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM