Zwycięstwo Stelli Niechan Gniezno

Zwycięstwo Stelli Niechan Gniezno (link otworzy duże zdjęcie)

3 grudnia 2017 w hali GOSiR rozegrano Półfinał Pucharu Polski mężczyzn w tenisie stołowym. Startowały cztery drużyny: Stella Niechan Gniezno, UKS Nałęcz II Ostroróg, Gamaja Rogoźno i KS Wamet Dąbcze. Faworytem turnieju była drużyna gospodarzy. I nie zawiodła, zdecydowanie wygrywając.

W pierwszej rundzie stelliści pokonali Wamet Dąbcze 4:0, a Gamaja Rogoźno wygrała 4:1 z UKS Nałęcz Ostroróg. W finale Stella Gniezno pokonała po ciekawej walce zespół z Rogoźna 4:1. W zwycięskiej drużynie Stelli występowali: Jakub Różak, Dawid Balcerzak, Rafał Kujawa i Dariusz Sałamaszek. Zwycięska drużyna otrzymała okolicznościowy puchar ufundowany przez Dyrektora GOSiR – Jacka Mańkowskiego. Tym samym stelliści awansowali do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie 21 stycznia 2018 z udziałem LKS Burza Drzeczkowo, UKS Nałęcz Ostroróg, LKTS Luboń i oczywiście Stelli Gniezno.

W kolejnym meczu pierwszej ligi stellistki niestety przegrały w Warszawie z miejscowym Halsem 4:6. Pierwszy punkt w swoich występach udało się zdobyć najmłodszej zawodniczce w lidze – Zuzi Lewandowskiej. Zuzia pokonała Magdalenę Przesmycką 3:2 mimo, że przegrywała już 1:2 w setach. Zawiodła w tym meczu wyjątkowo niedysponowana liderka gnieźnieńskiej drużyny Paulina Nowacka. Nie dała rady wygrać żadnej gry singlowej. Wygrały swoje gry: Agata Klabińska pokonując 3:0 Hannę Prusińska, Magda Wysocka wygrywając z Przesmycką 3:0 oraz para deblowa Wysocka-Nowacka. Szkoda, bo to kolejny mecz przegrany minimalnie 4:6.

Opublikowano: 04 grudnia 2017 10:15

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 53

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM