Gniezno gości drugą rodzinę repatriantów

Prezydent Gniezna Tomasz Budasz rodziną repatriantów i ich synem (link otworzy duże zdjęcie)

Miasto Gniezno ponownie włącza się w działania mające na celu przyjęcie repatriantów. Gniezno stało się nową ojczyzną już drugiej polskiej rodziny repatriantów z Kazachstanu.


Dziś miało miejsce szczęśliwe zakończenie trwających przeszło 5 miesięcy przygotowań i oczekiwań na procedury repatriacyjne dwuosobowej rodziny z miasta Kokczetaw w północnym Kazachstanie. Prezydent Miasta Gniezna - Tomasz Budasz, zastępca prezydenta - Michał Powałowski, proboszcz parafii Św. Maksymiliana Kolbe – Jacek Orlik, Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych – Agnieszka Horoszczak uroczyście powitali rodzinę w nowym mieszkaniu przy ul. Sobieralskiego. Rodzina Orlińskich ubiegała się o repatriację właśnie do Gniezna, ponieważ posiada krewnych którzy mieszkają w Wielkopolsce. Syn ukończył studia w Polsce, mieszka i pracuje w Poznaniu, a synowa jest gnieźnianką. Majowa zmiana przepisów ustawy o repatriacji umożliwiła żonie repatrianta z pochodzeniem ukraińskim przyjazd do Polski na równych prawach repatrianta.
Zgodnie z treścią uchwały Rady Miasta Gniezna, Miasto zapewnia rodzinie zamieszkanie, udziela pomocy w uzyskaniu zatrudnienia oraz zapewnia wszelką pomoc organizacyjną. Nasi repatrianci zamieszkają w wyremontowanym mieszkaniu komunalnym, przez dwa lata wolnym od opłat czynszowych. W wyposażanie tego mieszkania w niezbędne meble i podstawowe sprzęty włączyła się firma Altom oraz osoby fizyczne.

Opublikowano: 13 września 2017 14:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 603

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM