Pierwsze przetargi w ramach programu „Mój własny dom w Gnieźnie”

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pierwsze nieruchomości w ramach pionierskiego programu „Mój własny dom w Gnieźnie” zostały sprzedane. W sumie 15 działek w okolicach ul. Orzeszkowej znalazło swoich wieczystych użytkowników. Program powstał z myślą o mieszkańcach Gniezna, którzy marzą o własnym domu, a zbyt wysoka cena działek budowlanych stanowiła dla nich barierę nie do pokonania.

11 września 2017 r. miał miejsce przetarg ustny nieograniczony na oddanie w użytkowanie wieczyste nieruchomości niezabudowanych położonych w rejonie ulicy E. Orzeszkowej w ramach programu „Mój własny dom w Gnieźnie”. Przedmiotem przetargu było 15 działek o powierzchni od 695 do 903 m2. Zainteresowanie nabyciem działek wykazały 23 osoby, które wpłaciły wymagane wadium. Każdy mógł wpłacić wadium na dowolną ilość działek, jednak zgodnie z zasadami programu można było zostać nabywcą tylko jednej z oferowanych działek. Łącznie wpłacono 58  wadiów, od 2 do 6 dla poszczególnych działek. Zdecydowana większość działek była przedmiotem emocjonującej licytacji, najbardziej pożądane działki sprzedano za kwotę nawet dwukrotnie przewyższającą cenę wywoławczą. Do sprzedaży przeznaczono działki, których cena wywoławcza wynosiła 872 490 zł netto. Łączna wylicytowana cena nabycia działek wyniosła 1 480 220 zł netto, przy czym nabywcy przed podpisaniem aktu notarialnego wpłacają 15% wylicytowanej ceny, resztę wnosząc w formie rat rocznych w wysokości 1%.


- Dzięki temu programowi chcemy osiągnąć przede wszystkim jeden cel: zachęcić mieszkańców do budowania domów na terenie Gniezna, a nie w gminach ościennych, gdzie działki są tańsze. To w Gnieźnie będą płacić podatki. – mówi prezydent Tomasz Budasz – Samym zainteresowanym program daje jedną podstawową korzyść: kupują działki kilkadziesiąt procent taniej. Prezydent Gniezna już dziś zapowiada kolejne przetargi w ramach programu „Mój własny dom w Gnieźnie”. Odbędą się one w marcu 2018 r.
 

Opublikowano: 12 września 2017 13:07

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 2014

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM