Wracają dyskusje o książce

 (link otworzy duże zdjęcie)

Po wakacyjnej przerwie, swoje spotkania wznawia wiele sekcji i klubów kulturalnych. Jednym z nich jest gnieźnieński Klub Dyskusji o Książce, funkcjonujący przy Bibliotece Publicznej Miasta Gniezna.

Wrzesień, jak co roku, jest momentem pełnym obowiązków, wyzwań i pracy. Jedni rozpoczynają edukację szkolną, inni przedszkolną. Niektórzy z trybu wakacyjnego przechodzą na pełnoetatowy. Wszystko rusza pełną parą. Szykujemy biurka, krawaty, nowe zakresy czynności, listy możliwych efektów, plany zajęć – jednym słowem, na poważnie.

I może trochę przekornie, Klub Dyskusji o Książce na pierwsze wrześniowe spotkanie polecić pragnie książkę o szaleństwie. Pozycję „Podziemny krąg” Chucka Palahniuka. Tak, tą samą, którą filmem „Fight Club” w 1999 roku zekranizował David Fincher. Do dziś to pozycja obowiązkowa dla każdego szanującego się kinomana, śmiem nawet powiedzieć, że to klasyka kina współczesnego ze wspaniałymi rolami Edwarda Nortona i Brada Pitta. Wszystkich sceptyków, którzy chcieliby rzec „książka? Po co, przecież film widziałem/am”, Klubowicze zapewniają – jesteście w błędzie.
Na analizę języka, treści i wrażeń zaprasza dyskusyjne spotkanie z książką 19 września o godz. 19.00.

Pierwsze po wakacyjnej przerwie spotkanie Klubu Dysjusji o Książce odbędzie się tradycyjnie w Wypożyczalni dla Dzieci przy ul. Mieszka I 15.

Opublikowano: 11 września 2017 12:43

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 95

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM