Ochotnicy sprzątali Park Trzech Kultur

 (link otworzy duże zdjęcie)

Kilkudziesięciu gnieźnian – członków różnych grup i stowarzyszeń, radnych, urzędników, oraz indywidualnych wolontariuszy – zebrało się w sobotni poranek w Parku Trzech Kultur, by w czynie społecznym uprzątnąć skutki nawałnicy z 11 sierpnia br.

Różni mieszkańcy oraz działające na terenie miasta grupy i stowarzyszenia, za pośrednictwem społecznościowego profilu Prezydenta Miasta Gniezna, zgłaszały w ostatnich dniach chęć pomocy przy usuwaniu skutków nawałnicy. Z uwagi na zbyt niebezpieczny stan Parku Miejskiego, którym muszą zająć się profesjonaliści, na prośbę prezydenta Budasza Zakład Zieleni Miejskiej wytypował do wspólnej akcji sprzątania Park Trzech Kultur przy ul. Roosevelta.

Łącznie kilkadziesiąt osób – między innymi gnieźnieńskie Królewskie Morsy, członkowie stowarzyszenia „Ośla Ławka”, niektórzy radni i urzędnicy miejscy oraz indywidualni wolontariusze – sprzątało park od 8:00 do 14:00. Całość prac koordynowali pracownicy Zakładu Zieleni Miejskiej.

Z chęcią pomocy zgłosiła się również gnieźnieńska restauracja Leo Libra, która dostarczyła sprzątającym posiłki regeneracyjne. Każdy z ochotników mógł posilić się drożdżówkami lub pysznym żurkiem.

Opublikowano: 28 sierpnia 2017 15:30

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 207

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM