Mesajah i Happysad gwiazdami Dni Gniezna 2017

 (link otworzy duże zdjęcie)

Podczas trzeciego z weekendów Królewskiego Festiwalu Artystycznego 2017 dominować będzie muzyka. Na scenie u stóp gnieźnieńskiej katedry wystąpią gwiazdy polskiego reggae oraz pop-rocka: Mesajah oraz zespół Happysad. W piątek, 7 lipca, przed pierwszym z artystów w charakterze supportu wystąpi lokalna formacja Coolik, która zaprezentuje największe światowe przeboje. Z kolei w sobotę, występ Happysad poprzedzi „Kalejdoskop Talentów” Miejskiego Ośrodka Kultury oraz koncert zespołu Wink, który do Gniezna przyjedzie prosto z niemieckiego Speyer.

Oprócz koncertów, na publiczność czekać będą dodatkowe atrakcje: przy Placu Św. Wojciecha – aż do niedzieli włącznie – odbywać będzie się „Festiwal Smaków Food-Trucków”. Ideą festiwalu jest promowanie zdrowego, różnorodnego i wykonanego z ogromną pasją jedzenia z food trucków. W nadchodzącej edycji udział weźmie ponad 15 aut-jadłodajni, reprezentujących kuchnie z różnych stron świata. Na gości czekać będą różnorodne, najwyższej jakości smaki: soczyste burgery, domowe zapiekanki, specjały kuchni węgierskiej, hiszpańskiej, belgijskiej czy francuskiej. Swoje stoisko zaprezentuje również partner Dni Gniezna, Koleje Wielkopolskie.

Sponsorami Dni Gniezna 2017 są Jeremias, Drukarnia Majorczyk, Verallia, Hawa, Scanclimber oraz Bank Spółdzielczy w Gnieźnie.

Patronat Medialny nad wydarzeniem objęły TVP3 Poznań, Radio Poznań, Radio Emaus, Radio Żnin FM, Radio Września, Radio Plus Gniezno, Gniezno24.com, Popcentrala.com, Tv Gniezno, e-Gniezno, mycity, What’s Up Gniezno, Gnieźnieńska Spółdzielnia Mieszkaniowa, Informacjelokalne.pl, TurystykaLokalna.pl, Gniezno.NaszeMiasto.pl oraz Gnieźnieński Tydzień.

Happysad powstał w 2001 roku w Skarżysku-Kamiennej. Od lat jest jednym z najpopularniejszych polskich zespołów, wyprzedających bilety na swoje koncerty. Zespół ma na koncie ponad 1000 koncertów w całym kraju, 3 platynowe i 4 złote płyty oraz rekordy frekwencji w kilkunastu popularnych klubach w Polsce. W lipcu 2004 ukazał się debiutancki album zespołu „Wszystko jedno”. W 2007 roku magazyn Teraz Rock umieścił płytę „Wszystko jedno” wśród 50 najważniejszych albumów w historii polskiego rocka.
Najnowsza płyta zespołu „Ciało obce” ukazała się 10 lutego 2017 r.

Mesajah – wokalista, autor tekstów, producent i kompozytor. Członek zespołu Natural Dread Killaz, z którym wydał dwa albumy studyjne: „Naturalnie” w 2005 roku oraz „Ile lat” w 2010. W 2008 roku zdecydował się na rozpoczęcie solowej kariery, wydając swój pierwszy album „Ludzie Prości”. Promował go utwór „Każdego dnia”, który do dziś pozostaje wielkim przebojem znanym nie tylko fanom gatunku reggae. zawierający utwory takie jak „Ten kraj”, „Beautiful Morning” czy hit „Lepsza Połowa” ugruntował pozycję Mesajah na rodzimym rynku muzycznym.
W 2016 roku przyszedł czas na kolejny, czwarty już album „Powrót do korzeni”. Promocję krążka zapoczątkował singiel „Wolne”, z którym Mesajah niespodziewanie wygrał konkurs Premier na 53. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu – zdobywając głosami publiczności, opolską „Karolinkę”. Album został doceniony także przez branżę muzyczną – album otrzymał nominację do Fryderyków 2017 w kategorii „Album roku muzyka korzeni”.

Opublikowano: 04 lipca 2017 08:39

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 516

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM