Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia

Uroczyste Złote Gody (link otworzy duże zdjęcie)

Pół wieku temu trzynaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło. 26 czerwca 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to Państwo: Danuta i Mieczysław Czaińscy, Leokadia i Mierosław Czechańscy, Aleksandra i Kazimierz Grześkowiakowie, Bogumiła i Hieronim Kaniewscy, Zofia i Stanisław Michalakowie, Maria i Czesław Piechoccy, Krystyna i Zbigniew Praczykowie, Joanna i Stanisław Rewersowie, Mierosława i Lechosław Rożkowie, Janina i Andrzej Smelkowscy, Krystyna i Bogusław Strękowie, Maria i Bernard Tomczakowie oraz Eugenia i Zenon Wierzelewscy.

Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym do MOK odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył wszystkim paniom bukiety pięknych kwiatów. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.


Opublikowano: 29 czerwca 2017 10:21

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 396

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM