Czytanie zbliża dzieci i rodziców

Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (link otworzy duże zdjęcie)

Tegoroczny, XVI już Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom odbywał się pod hasłem „Czytanie zbliża”. Do tego wydarzenia Przedszkole Nr 6 „Polne Kwiaty” w Gnieźnie przygotowywało się już od lutego. Wówczas to na zebraniach rodzicom został poddany do przemyślenia zamysł stworzenia i własnoręcznego wykonania upominku –„Bajki dla mojego dziecka”.

Rodziny przedszkolaków jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Rozmiar tego przedsięwzięcia przerósł oczekiwania! Całe rodziny włączyły się do kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom. Przygotowane przez nich bajki, opowiadanie, rymowane poezje, czy też życiorysy, a nawet CV swoich dzieci były oryginalne i nietuzinkowe. Od 5 do 9 czerwca 2017 roku tłumnie zaczęli przybywać do przedszkola, by na forum całej grupy, kolejno zasiadając na specjalnie przygotowanym fotelu dla czytających, zaprezentować swoje pomysłowe prace.

Na twarzach dzieci widać było uśmiech, ale też niedowierzanie - to moi rodzice napisali i rysowali bajkę? Dla większości z nich była to prawdziwa niespodzianka. Duma rozpierała przedszkolaków. Przedszkole gościło także rodziców, dziadków, którzy czytali dzieciom znane i lubiane bajki i opowiadania. To był niezwykły miting czytelniczy! Do akcji tej włączyli się również nauczyciele z „Polnych Kwiatów”- Mariola Ciesielska napisała bajkę o bibliotece, natomiast Basia Pisarek namalowała przepiękne ilustracje do wierszy Tuwima. Dla wszystkich lider kampanii CPCD na terenie Przedszkola nr 6 Anna Bartczak-Polerowicz przygotowała dyplomy uznania i podziękowania, które zostały uroczyście wręczone czytającym.

Dyrektor Mariola Ilnicka serdecznie dziękuje za niezwykłe sesje literackie z okazji XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Opublikowano: 21 czerwca 2017 08:20

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 728

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM