Nauczyciele debatowali o współpracy z Polonią

Zebranie Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych (link otworzy duże zdjęcie)

W siedzibie Klubu Nauczycieli Polskich i Polonijnych 6 czerwca 2017 roku odbyło się ostatnie w tym roku szkolnym zebranie członków. Podsumowano pierwszy rok pracy. Dzięki zaangażowaniu członków klubu odbyło się wiele spotkań obcokrajowców z uczniami, prezentacje życia codziennego w innych państwach, realizacja projektów. Szczegółowo omówiono realizację nowego międzynarodowego projektu "Nasze Miasto - Nasze Gniazdo" autorstwa Elżbiety Berkowicz z Chicago i Małgorzaty Tomczak z Gniezna.

Cieszy fakt, że projekt ten zyskał popularność i są zgłoszenia z różnych państw, a nawet kontynentów. Miłymi gośćmi spotkania była Aisha i Jamal z Atlanty. Młodzi ludzie cieszą się, że przylecieli do Polski i do Gniezna. Miasto to jest im bliskie, bo tu urodziła się ich mama i mieszka babcia. Nauczyciele mieli możliwość porozmawiania z gośćmi w języku angielskim. Były to doskonałe warsztaty lingwistyczne dla wszystkich uczestników.

Dowiedzieli się wiele o systemie edukacyjnym w USA, o życiu młodzieży oraz o Atlancie - ich mieście rodzinnym.  Było to także wprowadzenie do realizacji projektu ,,Nasze Miasto - Nasze Gniazdo". Druga część zebrania była poświęcona wyborom Zarządu. Prezesem Zarządu jednogłośnie wybrano Małgorzatę Tomczak, wiceprezesami  zostały: Elżbieta Berkowicz z Chicago do spraw kontaktów międzynarodowych, Mariola Ilnicka do spraw edukacji przedszkolnej,  Alina Gandurska do spraw szkół podstawowych, Marta Krówczyńska do spraw szkół średnich, sekretarzem Barbara Łuszczynska. Członkami zarządu są: Donata Dymek -Stefaniak konsultant do spraw historii i języka angielskiego, Grażyna Kędzierska konsultant do spraw nauczania zintegrowanego, Marta Romieniecka konsultant do spraw lingwistycznych i realizacji projektów, Małgorzata Zbierańska konsultant do spraw organizacyjnych, Sylwester Sip konsultant do spraw szkolnictwa zawodowego.

Klub Nauczycieli Polskich i Polonijnych zaprasza do współpracy nauczycieli – wiadomości i zgłoszenia: klub-nauczycieli-pl@wp.pl

Opublikowano: 09 czerwca 2017 09:10

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 515

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM