XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym

XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym (link otworzy duże zdjęcie)

3 czerwca 2017 roku w Hali Atlas Arena w Łodzi odbył się XVII Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017. Klub AKT Samuraj Gniezno reprezentowały dwie zawodniczki: Wiktoria Łuczyńska (sekcja Witkowo i sekcja Gniezno) i Maja Barczak (sekcja Trzemeszno i sekcja Gniezno), które zdobyły dwa medale.

Turniej ten rozgrywany był równocześnie z IX Pucharem Świata w Karate Tradycyjnym ORLEN 2017, co dodatkowo podniosło jego rangę i umożliwiło młodszym zawodnikom obserwowanie zmagań (seniorów) starszych kolegów i koleżanek.

Zaznaczyć należy (jak informowali organizatorzy), iż w całym turnieju wzięło udział (z podziałem na kategorie wiekowe) ponad 1000 zawodników i zawodniczek. W zawodach wystartowali najlepsi (z najmłodszych) zawodnicy z poszczególnych klubów z całej Polski. Ponadto tak duża liczba startujących spowodowała, że rywalizacja była bardzo zacięta i stała na najwyższym poziomie. Gnieźnieńskie zawodniczki, podczas sportowej rywalizacji, zaprezentowały się znakomicie, pokonując swoje słabości i towarzyszący przy tym stres, wygrywały kolejne pojedynki (po zaciętej i często wyrównanej walce) dochodząc do finałów.

Wiktoria Łuczyńska zajęła pierwsze miejsce zdobywając złoty medal i po raz kolejny udowodniła, że jest najlepszą w swojej kategorii wiekowej zawodniczką w Polsce. Podkreślić należy, że Wiktoria po raz drugi (w tak młodym wieku) odniosła tak spektakularny sukces.

Natomiast Maja Barczak, w swojej kategorii wiekowej, odniosła równie duży sukces, przegrywając tylko jedną walkę i zdobyła brązowy medal.

Na uwagę zasługuje również fakt, iż podczas turnieju (poprzedzającego powyższe zawody) „Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Karate Tradycyjnym 2017 – strefa A Województwa: wielkopolskie, łódzkie, świętokrzyskie”, który odbył się 20 maja 2017 roku w Ozorkowie (koło Łęczycy) te same zawodniczki odniosły identyczne sukcesy zdobywając złoty i brązowy medal.

Opublikowano: 06 czerwca 2017 08:02

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 304

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM