XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom (link otworzy duże zdjęcie)

„Codzienne czytanie dziecku dla przyjemności jest czynnością prawdziwie magiczną, zaspokaja potrzeby emocjonalne dziecka, znakomicie wspiera jego rozwój psychiczny, intelektualny i społeczny, jest jedną z najskuteczniejszych strategii wychowawczych, a przy tym przynosi dziecku ogromną radość i pozostawia cudowne wspomnienia.”

Tak o korzyściach codziennego czytania informuje Fundacja ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom. Jest to szczególnie ważne podczas Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, największego dorocznego święta w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna rozpoczęła obchody Tygodnia Czytania od spotkania czytelniczego w Przedszkolu nr 1 „Wesołe Nutki”. Gościem specjalnym był Paweł Brzeźniak, dziennikarz „Gnieźnieńskiego Tygodnia”, który przeczytał pozycję „Książka bez obrazków” B.I. Novaka.

Książka dla dzieci jest tym lepsza, im więcej w niej kolorowych, pełnych szczegółów ilustracji – głosi „żelazne prawo” literatury dziecięcej. Ale czy na pewno? Pozycja czytana przez gościa okazała się bardzo specyficzna. Udowodniła, że słowa potrafią być równie zabawne i ekscytujące co obrazki. Paweł Brzeźniak nie bał się kwiczeć, stękać, siorbać i robić z siebie kompletnego wariata przed dziecięcą publicznością.

A w nagrodę mógł obejrzeć inscenizację klasycznych baśni przygotowaną przez dzieci pod kierunkiem Iwony Gronostaj i Doroty Kubalak.Opublikowano: 01 czerwca 2017 07:57

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 325

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM