Spółka Urbis ponownie zaprasza do Lulkowa

 (link otworzy duże zdjęcie)

Mnóstwo atrakcji przygotowała miejska spółka Urbis na Dzień Otwarty w Zakładzie Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie. Impreza, która odbędzie się 3 czerwca będzie organizowana już po raz trzeci.

Zakład Zagospodarowania Odpadów w Lulkowie działa od 2015 roku, będąc jednocześnie największym obiektem w zasobach spółki Urbis. ZZO przyjmuje odpady z 14 gmin, znajdujących się na terenie powiatów gnieźnieńskiego i wrzesińskiego. Rocznie zakład przetwarza aż 56 tysięcy ton odpadów rocznie, a selekcja odbywa się na taśmach sortowniczych o długości ponad kilometra.

Od momentu otwarcia co roku organizowany jest Dzień Otwarty, którego głównym celem jest przybliżenie zasad funkcjonowania tego nowoczesnego obiektu. Nie inaczej będzie i tym razem. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się 3 czerwca w godzinach od 10:00 do 14:00. Dzień Otwarty to przede wszystkim okazja do zobaczenia zakładu od środka. Przewodnicy oprowadzą i omówią zasady funkcjonowania poszczególnych elementów instalacji, tłumacząc przy tym, co dzieje się z wyrzucanymi odpadami. To jednak tylko jeden z wielu punktów sobotniego wydarzenia. Przygotowano wiele atrakcji, przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców. Podobnie jak w latach poprzednich będą oni mogli spędzić miło czas, bawiąc się na dmuchanych zamkach, czy biorąc udział w przygotowanych konkursach.

Podczas Dnia Otwartego poznamy również laureatów konkursu „Nagradzanie za segregowanie”. Przez ostatni rok mieszkańcy, którzy oznaczali swoje posegregowane odpady brali udział w comiesięcznym losowaniu nagród. Teraz przyszedł czas na wyłonienie trzech osób, które otrzymają nagrody główne. Lulkowo odwiedzą również zawodniczki MKS Urbis Gniezno. Będzie to świetna okazja do spotkania oraz porozmawiania z aktualnymi mistrzyniami II ligi.

Ponadto na specjalnie przygotowanym boisku dzieci będą mogły sprawdzić swoje umiejętności gry w piłkę ręczną. Wzorem poprzedniego roku, nie zabraknie również wolontariuszy Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Gnieźnie, którzy opowiedzą o swojej pracy w gnieźnieńskiej placówce. Dla wszystkich gości przewidziano także darmowy poczęstunek.
O oprawę muzyczną zatroszczy się Vehikuł Czasu Band.

Opublikowano: 31 maja 2017 14:37

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 827

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM