25-lecie współpracy Gniezno-Speyer

Prezydent Gniezna Tomasz Budasz oraz Nadburmistrz Hansjorg Eger (link otworzy duże zdjęcie)

W niemieckim Speyer, w miniony weekend odbyły się uroczystości poświęcone ćwierćwieczu współpracy partnerskiej z Pierwszą Stolicą Polski. W obchodach wzięła udział delegacja Urzędu Miejskiego, z prezydentem Tomaszem Budaszem na czele.

Pierwszego dnia oficjalnej wizyty, reprezentacja Miasta Gniezna z prezydentem Budaszem, jego zastępcą Michałem Powałowskim, Skarbnikiem Miasta Ewą Gawrych oraz radnym Janem Budzyńskim, wzięła udział w wieczorku przygotowanym przez Klub Przyjaźni Gniezno-Speyer. Gwiazdą wieczoru był komik Steffen Möller, który przygotował program odnoszący się w humorystyczny sposób do kulturowych podobieństw i różnic między Niemcami a Polakami.

13 maja w Starym Ratuszu miasta Speyer odbyła się z kolei oficjalna uroczystość, upamiętniająca 25 lat kooperacji między Speyer i Gnieznem. Upominki za wieloletnie zasługi dla współpracy miast od obu samorządów odebrały wszystkie przewodniczące Klubu Przyjaźni. Pamiątkowych wpisów do Złotej Księgi Miasta Speyer dokonali włodarze obu miast: nadburmistrz Hansjörg Eger oraz prezydent Tomasz Budasz.

Przez pozostały czas wizyty, dzięki zorganizowanym przez gospodarzy przewodnikom, przedstawiciele Gniezna mogli poznać historyczne dziedzictwo Speyer oraz pobliskiego Heidelbergu.

Opublikowano: 19 maja 2017 13:52

Kategoria: Aktualności

25-lecie współpracy Gniezno-Speyer

Wyświetleń: 769

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM