Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia

 (link otworzy duże zdjęcie)

Pół wieku temu jedenaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło. 19 kwietnia 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.

Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono jednak małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: Państwa Mariannę i Jana Olejniczaków oraz Hermenegildę i Henryka Sobczaków, którzy są razem już 60 lat. Prezydent Tomasz Budasz wręczając im upominki oraz pamiątkowe dyplomy zaznaczył, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia.

Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to Państwo: Bogumiła i Remigiusz Czerniakowie, Ewa i Jerzy Dolatowie, Halina i Jerzy Góralczykowie, Monika i Stanisław Gubałowie, Bożena i Bogdan Kaczorkowie, Kazimiera i Jan Koteccy, Danuta i Wojciech Kurowscy, Barbara Łysa i Wincenty Łysy, Barbara i Czesław Nowakowie, Maria i Kazimierz Przepiórkowie oraz Urszula i Jerzy Tomczakowie. Warto wspomnieć, że kilka dni przed uroczystością, Prezydent odwiedził w domu jeszcze jednych złotych jubilatów - Państwa Elżbietę i Henryka Pajkertów, którzy nie mogli przybyć na uroczystość, i oficjalnie wręczył im odznaczenia oraz złożył gratulacje.

Wszystkim szacownym jubilatom przybyłym do MOK odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył wszystkim paniom bukiety pięknych kwiatów. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.

Opublikowano: 20 kwietnia 2017 09:25

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 551

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM