Wspólne patrole policji i strażników miejskich

Wspólne patrole policji i straży miejskiej (link otworzy duże zdjęcie)

11 marca 2017 Strażnicy Miejscy w Gnieźnie w ramach współpracy z gnieźnieńskimi policjantami rozpoczęli pełnienie wspólnych patroli w zakresie poprawy bezpieczeństwa mieszkańców na ulicach Gniezna.

Dotychczas służby pełnione były  z dzielnicowymi oraz policjantami Referatu Patrolowo- Interwencyjnego Wydziału Prewencji. Tym razem łączone patrole odbywać się będą także cyklicznie z funkcjonariuszami Wydziału Ruchu Drogowego gnieźnieńskiej komendy.

Funkcjonariuszom obu formacji zależy, aby gnieźnianie poruszali się bezpiecznie ulicami, aby bezpieczeństwo w ruchu drogowym uległo znacznej poprawie. Należy spodziewać się wzmożonych kontroli nie tylko parkowania w tych newralgicznych miejscach w centrum, ale także działań nakierowanych na poruszanie się rowerzystów oraz pieszych.

Policjanci i strażnicy sprawdzać będą również, czy dzieci szkół podstawowych bezpiecznie poruszają się w drodze do i ze szkoły, czy posiadają elementy odblaskowe po zmroku.

Przypominamy, że dziecko oświetlone nawet najmniejszym odblaskiem jest widoczne dla kierowców pojazdów czy rowerzystów z dużej odległości.


Opublikowano: 17 marca 2017 07:53

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 430

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM