Muzyczna podróż w czasie

Rewia od lat dawnych do niedawnych (link otworzy duże zdjęcie)

7 marca 2017 roku dzieci z Przedszkola nr 5 „Mali Przyrodnicy” w Gnieźnie, wystąpiły na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury z przedstawieniem pod nazwą „Rewia od lat dawnych do niedawnych”. Była to swego rodzaju muzyczna podróż w czasie, która rozpoczęła się w latach 20-tych ubiegłego wieku pamiętnym utworem „Schody” z filmu „Halo, Szpicbródka”, a zakończyła utworem ostatnich lat „Kamień z napisem love”. Występ przedszkolaków mogły podziwiać dzieci z wybranych gnieźnieńskich przedszkoli oraz szkół wraz ze swoimi nauczycielami, a także rodzice.

Początkowo rewia była przygotowywana na styczniowe spotkanie z okazji Dnia Babci i Dziadka w przedszkolu, ale szybko okazało się, że występy dzieci tak przypadły do gustu przedszkolnej widowni, że rewia wyszła poza jego bramy i dzieci mogły spróbować swoich sił na scenie sali widowiskowej MOK-u. I choć aktorzy tego widowiska to raptem pięcioletnie dzieci, poradziły sobie rewelacyjnie opanowując strach przed występem dla szerszej publiczności oraz skomplikowane układy choreograficzne do kilku utworów. Dzięki temu zgromadzeni widzowie mogli podziwiać między innymi taniec z parasolami w rytm „Deszczowej piosenki”, aby już za chwilę trafić na dancing za sprawą przeboju ABBY „Dancing Queen” oraz dać się porwać walczykowi Jerzego Połomskiego „Cała Sala”. Przedszkolaki zaprosiły też wszystkich w podróż „Windą do nieba”, i już bardziej tradycyjną - „Autostopem”. Najmłodszych widzów najbardziej urzekł przebój „Wyginam śmiało ciało” i „Kamień z napisem „love”.

Zaproszeni na widowisko goście, zarówno ci mali, jak i więksi z uśmiechem na twarzy opuszczali Miejski Ośrodek Kultury, a rodzice małych artystów byli bardzo dumni z występu swoich pociech.

Opublikowano: 10 marca 2017 07:57

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 423

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM