Szybka reakcja Straży Miejskiej, ocalono bezdomnych.

Zdjęcie płonącego budynku (link otworzy duże zdjęcie)

Dwóch bezdomnych uratowała z pożaru dwójka strażników miejskich podczas dyżuru 26 stycznia.

26 stycznia godzinie 20.01 dyżurny Straży Miejskiej w Gnieźnie odebrał zgłoszenie, że przy zbiegu ul. Konikowo a Lelewela mogą być wypalane kable. Strażnicy byli na miejscu w niespełna 4 minuty i zastali stojącą w płomieniach szopę, a w niej dwóch mężczyzn. Niezwłocznie przystąpili do ratowania obu starszych mężczyzn, którzy przez zadymienie i stan nietrzeźwości mieli problem by samodzielnie opuścić płonący obiekt. Funkcjonariusze wewnątrz zauważyli również  butlę gazową i wynieśli ją z budynku. Razem z wezwanymi na miejsce strażakami z KPP PSP strażnicy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy medycznej. Jeden z mężczyzn uległ poparzeniu, drugi wykazywał oznaki zaczadzenia i był w szoku – ale dzięki przytomnej interwencji strażników, obaj uszli z wydarzenia z życiem.
Straż Pożarna ugasiła pożar, a Policja bada obecnie przyczyny jego powstania. Wzorową postawę patrolu SM docenił również prezydent Tomasz Budasz, nagradzając obojga strażników premiami finansowymi.

Strażnicy Miejscy dziękują za zgłoszenie o pożarze. Tylko wtedy, gdy mieszkańcy reagują na to, co dzieje się wokół nich, można osiągnąć pozytywne skutki.

Opublikowano: 27 stycznia 2017 10:55

Kategoria: Aktualności

Wyświetleń: 952

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM