Mieszkańcy współpracują ze Strażą Miejską

Zdjęcie Strażnika Miejskiego w czasie interwencji (link otworzy duże zdjęcie)

Straż Miejska na bieżąco reaguje na wszelkie zgłoszenia mieszkańców Gniezna, którzy mają podejrzenia dotyczące nielegalnego spalania odpadów w przydomowych piecach, ale również w działających na terenie miasta firmach.

W całym 2016r. strażnicy interweniowali w tych przypadkach prawie 300-krotnie. Zdecydowany wzrost takich zgłoszeń nastąpił pod koniec ubiegłego roku kiedy to do wielu mieszkańców dotarły ważne informacje o tym, że spalanie śmieci to śmiertelne zagrożenie. Podczas służby funkcjonariusze informowali mieszkańców o tym, że piece nie są koszem na śmieci i nie wolno zatruwać siebie i innych, przekazywali ulotki. Nie wszystkie zgłoszenia potwierdzały nielegalny proceder, ale 75 przypadków wskazywało na to, że doszło bądź mogło dojść do spalania odpadów poza uprawnionymi spalarniami. W rażących przypadkach na 25 sprawców wykroczenia nałożono mandaty na sumę 3.650 zł. Od początku 2017r. Straż Miejska interweniowała już 21 razy. W 3 firmach z dzielnic Skiereszewo, Konikowo i Arkuszewo ujawniono proceder gromadzenia śmieci i spalania ich w kotłowniach. Na sprawców nałożono już mandaty na sumę ponad tysiąc zł.


Straż Miejska apeluje o rozsądek i zaniechanie spalania śmieci, dziękuje również mieszkańcom za to, że nie przechodzą obok problemu i kontaktują się z funkcjonariuszami. Przypominamy telefony służby dyżurnej przyjmującej zgłoszenia w godz. 6.00-22.00 pod nr tel. 61 424 10 70 i kom. 604 512 000.

Opublikowano: 18 stycznia 2017 12:38

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 487

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM