Miasto dba o bezpieczeństwo maluchów

Rozpoczęcie akcji Oświeć swoje dziecko (link otworzy duże zdjęcie)

„Oświeć swoje dziecko” - akcję pod takim hasłem rozpoczął Urząd Miejski wspólnie ze Strażą Miejską i Komendą Powiatową Policji w Gnieźnie. Wszystkie dzieci z klas I, II i III gnieźnieńskich szkół podstawowych (w sumie 2500) otrzymają odblaskowe kamizelki i opaski zakupione z miejskiego budżetu.

10 stycznia 2017 roku prezydent Tomasz Budasz, komendant Straży Miejskiej Tomasz Francuszkiewicz oraz I zastępca komendanta Powiatowego Policji w Gnieźnie Sławomir Sikorski rozpoczęli akcję w Szkole Podstawowej nr 12. W spotkaniu wzięli udział wszyscy uczniowie klas I, II i III.

Odbyła się pogadanka, podczas której prezydent Budasz przekonywał do noszenia takich odblasków, apelował też do rodziców, by pamiętali, żeby ubierać je dzieciom i sobie, dając tym samym dobry przykład. Funkcjonariusze przypomnieli, że choć obowiązek noszenia odblasków istnieje tylko poza obszarem zabudowanym, warto nosić je także w mieście. Mając na sobie element odblaskowy stajemy się widoczni w blasku reflektorów już z odległości 150 metrów. Policjanci przypomnieli też dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się na drodze. Z ogromną radością dzieci powitały policyjną maskotkę, sierżanta Pyrka, który uatrakcyjnił spotkanie.

Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 12 zapoczątkowało cały ich cykl. W najbliższych dniach funkcjonariusze Policji i Straży Miejskiej przeprowadzą lekcje o bezpieczeństwie we wszystkich podstawówkach i będą rozdawać pozostałe odblaski.

Opublikowano: 10 stycznia 2017 12:29

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 1361

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM