Puchar Prezydenta Miasta Gniezna dla piłkarek z Gminy Dopiewo

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt PS Gniezno Cup 2016 (link otworzy duże zdjęcie)

Reprezentacja Gminy Dopiewo odebrała z rąk prezydenta Tomasza Budasza okazały puchar za zwycięstwo w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt PS Gniezno Cup 2016, który odbył się w pierwszy weekend grudnia 2016 roku w hali GOSiR. Drugie miejsce zajęła drużyna UKS PS Gniezno, a trzecie Kotwica Kórnik.

- „Cieszę się, że w hali GOSiR tyle dziewcząt rywalizowało w pierwszym Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Gniezno Cup. Już dziś zapraszamy za rok na kolejną edycję, a wszystkim uczestniczkom gratuluję, gdyż poziom spotkań był bardzo wysoki” - mówił podczas ceremonii zakończenia turnieju prezydent Gniezna, Tomasz Budasz.

O zwycięstwo w Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dziewcząt Gniezno Cup 2016 rywalizowało sześć zespołów: Kotwica Kórnik, Kotwica Kórnik II, Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa, Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa II, UKS PS Gniezno, UKS PS Gniezno II. Rywalizacja toczyła się systemem „każdy z każdym”, a o końcowej klasyfikacji zadecydowała ostatnia seria spotkań. Najlepsza okazała się reprezentacja Gminy Dopiewo, która głównie składa się z uczennic Szkoły Podstawowej im. Astrid Lindgren w Dąbrowie. Podopieczne Tomasza Woźniaka odniosły cztery zwycięstwa, zaliczyły jedną porażkę i zdobyły w sumie aż 13 bramek.

Drugie miejsce wywalczyła drużyna UKS PS Gniezno, która w decydującym spotkaniu z Kotwicą Kórnik bezbramkowo zremisowała. Srebrne medale podopieczne Krzysztofa Stankowiaka odebrały dzięki lepszemu bilansowi bramek, a zespoły z Kórnika musiały się zadowolić trzecim i czwartym miejscem. Natomiast najlepszą piłkarką turnieju była Klaudia Wojtkowiak z Gminy Dopiewo, która zdobyła 7 bramek i zaliczyła kilka asyst.

Klasyfikacja końcowa:
1. Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa
2. UKS PS Gniezno
3. Kotwica Kórnik
4. Kotwica Kórnik II
5. UKS PS Gniezno II
6. Gmina Dopiewo/SP Dąbrowa II

Halowy Turniej Piłki Nożnej Dziewcząt PS Gniezno Cup 2016 odbył się dzięki: Stowarzyszeniu Kultury Fizycznej i Turystyki PS Gniezno, Gnieźnieńskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji, Urzędowi Miasta Gniezno. Patronem medialnym wydarzenia był dwutygodnik „Nasz Głos Poznański”.

Opublikowano: 06 grudnia 2016 12:09

Kategoria: Aktualności

Zdjęcia:

Wyświetleń: 521

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM