Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
Odwiedza nas 12 gości

Artykułów: 11870

Odwiedzających: 13727958
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Miasto
Na Pustachowie promujemy zdrowie
26.05.2015.
festyn1m.jpg festyn2m.jpg    24 maja 2015 Rada Osiedla Pustachowa – Kokoszki wraz z Uczniowskim Socjoterapeutycznym Klubem Sportowym Rodzice – Dzieciom przy współudziale Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych zorganizowały festyn rodzinny o nazwie „Na Pustachowie promujemy zdrowie!”. Celem imprezy było ukazanie alternatywnego – wolnego od wszelkiego rodzaju uzależnień – sposobu spędzania wolnego dla rodzin z dziećmi.
    Na festyn na przepięknym terenie przy ulicy Czeremchowej, gdzie znajduje się sportowo – rekreacyjna strefa zabaw dziecięcych – zwana również „ strefą wolną od uzależnień” wraz z rodzinami bawiło się ponad 500 osób.
      festyn3m.jpg festyn4m.jpgCzekało na nich wiele atrakcji takich jak: dmuchane zamki, gry i zabawy sportowe przygotowane i prowadzone przez wolontariuszy z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych oraz z nowopowstałego stowarzyszenia „Skrzydła”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, przejażdżki bryczką, kiełbaska z grilla, grochówka i pyszne wypieki przygotowane przez członków Rady Osiedla, oraz występy dzieci z przedszkola „Źródełko”.
Środki na festyn zostały pozyskane dzięki Miejskiemu Programowi Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
    Podczas wspólnej zabawy w Ogródku Jordanowskim mieszańcy osiedla mieli także okazję porozmawiać i skonsultować się z przedstawicielami Władz Miasta i Przedstawicielami Powiatu oraz skorzystać z porad specjalisty do spraw rodziny.
festyn5m.jpg festyn6m.jpg    Nad całością imprezy czuwał Jerzy Chorn - Przewodniczący Rady Osiedla Pustachowa wraz z jej członkami oraz Kierownik Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych Zofia Komosińska, administrująca gnieźnieńskie stefy wolne od uzależnień.

Share this!
Zmieniony ( 27.05.2015. )
Czytaj całość
 
Zagraniczni goście w przedszkolu
25.05.2015.
pratkya1m.jpg pratkya2m.jpg    Już raz drugi Przedszkole nr 2 zdecydowało wspólnie z rodzicami o wzięciu udziału w kolejnej edycji programu AIESEC. Wychowawcy placówki są zwolennikami edukacji wielokulturowej, która pokazuje, że istnieje wiele systemów rzeczywistości, możliwe są różne układy wartości.
    Obcowanie z wielokulturowością wzbogaca i pozwala dziecku lepiej zrozumieć współczesny świat. Budowanie prawdziwego obrazu świata musi zakładać pokazanie różnorodności kulturowej, ta zaś jest wyśmienitą okazją do uczenia się i uwypuklania własnej kultury. Tym razem przez dwa tygodnie przedszkolaki miały okazję poznawać kulturę Singapuru i Jordanii. Praktykanci- Xi Hu i Yazan Ammous okazali się niezwykle ciepło i życzliwie nastawionymi młodymi ludźmi. Z uśmiechem witali wszystkie napotkane osoby, we wszystkich możliwych dla nich opcjach: hello, hi, dzień dobry, cześć, marhabe bikum.
pratkya3m.jpg pratkya4m.jpg    Goście zarażali wszystkich wkoło swoim optymizmem, chęcią zabawy i otwartością. Towarzyszyli społeczności przedszkolnej w trakcie olimpiady sportowej, dopingując zawodnikom ze zdwojoną energią; byli z nimi w różnych codziennych sytuacjach - uczyli się piosenek, tańczyli, biegali po boisku, włączali się do wykonania prac plastycznych - byli z dziećmi w każdej możliwej chwili, zawsze chętni do współpracy i uśmiechnięci.
    Przy tak dużym entuzjazmie z obu stron, nie ma mowy o jakichkolwiek barierach językowych. Z pewnością w ciągu minionych dwóch tygodni nie znalazło się w „Źródełku” dziecko, które nie usłyszało sformułowania „give me five”. Pod koniec swojego pobytu Xi Hu i Yazan wpisali się do przedszkolnej kroniki pisząc pozytywnie nie tylko o przedszkolu i dzieciach, ale również o ludziach, których spotkali, o naszym pięknym mieście, które mieli okazję zwiedzać i o Polsce…
pratkya5m.jpg pratkya6m.jpg    Cieszy fakt, że młodzi ludzie pochodzący z tak pięknych, egzotycznych państw, zauroczyli się Pierwszą Stolicą Polski.

Share this!
Zmieniony ( 25.05.2015. )
 
Rada Pożytku Publicznego u "Amazonek"
22.05.2015.
rada1m.jpg rada2m.jpg    Spotkanie Miejskiej Rady Pożytku Publicznego w maju 2015 roku zorganizowano w siedzibie Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Amazonek. Prezes Krystyna Lubińska Palicka (członek Rady) przybliżyła uczestnikom spotkania dotychczasową, dziesięcioletnią działalność stowarzyszenia.
    To właśnie z inicjatywy tej organizacji w ramach Projektu Obywatelskiego zaproponowano utworzenie w Gnieźnie Poradni Onkologicznej. Członkowie Rady spotkali się także z Magdaleną Przystałowską ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP. Zaprezentowała ona dotychczasową działalność i osiągnięcia stowarzyszenia PISOP oraz przedstawiła i zaprosiła do udziału w projekcie „Rada Pożytku do STANDARDowego użytku”.
rada3m.jpg rada4m.jpg    W ramach projektu zaproponowała między innymi zorganizowanie w Gnieźnie dwudniowego szkolenia adresowanego bezpośrednio dla członków gnieźnieńskiej Rady Pożytku Publicznego. Stanisław Dolaciński (przewodniczący Rady) na koniec przedstawił wstępny projekt planu pracy i tematyki Rady na 2015 – 2016 rok, który na następnym posiedzeniu (w czerwcu) uzupełniony o kolejne wnioski, zostanie ostatecznie zatwierdzony.

Share this!
Zmieniony ( 22.05.2015. )
 
Jubileuszowe Święto Tulipanów
14.05.2015.
litwa1m.jpg litwa2m.jpg     To był piętnasty już festiwal – Święto Tulipanów – w partnerskim mieście Gniezna – Radviliskis. Jubileuszowy i rekordowy pod względem frekwencji – w tym roku odwiedziło go aż 45 tysięcy osób. Nie mogło na nim zabraknąć delegacji z Gniezna, na czele z prezydentem Tomaszem Budaszem, a także jego zastępcą Michałem Powałowskim.
    Gnieźnieńska delegacja spotkała się władzami Rejonu Radviliskis: Antanasem Cepononisem - Merem Miasta, a także gośćmi z Białorusi, Ukrainy, Szwecji, Łotwy oraz Gruzji. Goście zapoznali się z infrastrukturą sportową i ekonomiczną miasta i wzięli udział w Paradzie Europejskiej. Po zapoznaniu się z historią rejonu oraz bieżącymi sprawami z życia miasta obecne na spotkaniu delegacje zaproszone zostały do obejrzenia kompleksu sportowego oraz zmodernizowanego przedsiębiorstwa energetyki cieplnej.
litwa3m.jpg litwa4m.jpg     Najważniejszym punktem wizyty na Litwie był jednak udział w jubileuszowym Święcie Tulipanów, gromadzącym każdego roku tysiące uczestników z terenu Republiki Litewskiej i całej Europy. Wydarzenie corocznie odbywa się w majątku Burbiszki – darze gnieźnianina Adama Bażeńskiego, przekazanego społeczności rejonu i całej Litwy na cele kulturalne i oświatowe po przemianach społeczno-gospodarczych lat dziewięćdziesiątych. Tegoroczny Festiwal stał się okazją do wręczenia wyróżnień gospodarzom miejsca za doskonałą rekonstrukcję dworu, parku z licznymi kanałami i stawami oraz zabudowań dworskich. Uroczystość uświetniła obecność premiera Republiki Łotewskiej Algirdasa Butkevičiusa oraz parlamentarzystów.
    W imieniu zaproszonych na Święto zagranicznych delegacji głos zabrał Tomasz litwa5m.jpg litwa6m.jpg Budasz – Prezydent Miasta Gniezna. Pogratulował wysiłku związanego z renowacją majątku oraz zapewnił o wielkiej życzliwości dla mieszkańców rejonu Radviliskis oraz wszystkich Litwinów. Wystąpienie rozpoczęte i zakończone w języku litewskim spotkało się z owacyjnym przyjęciem licznie zgromadzonych uczestników festiwalu. W tym roku festiwal odwiedziła rekordowa ilość gości, w sumie 45 tysięcy osób - sznur aut oczekujących na wjazd na wyznaczone miejsca parkingowe sięgnął czterech 4 kilometrów.

Share this!
Zmieniony ( 14.05.2015. )
Czytaj całość
 
Miłość receptą na szczęśliwe życie
13.05.2015.
zlote1m.jpg zlote2m.jpg    Pół wieku temu trzynaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło. 12 maja 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, Złote Gody otrzymały medale oraz moc życzeń.
    Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono jednak dwa małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: Państwa Helenę i Franciszka Tomczaków, którzy są razem już od 70 lat oraz Kazimierę i Henryka Rzepków, obchodzących Szmaragdowe Gody. Prezydent Tomasz Budasz wręczając im kwiaty oraz pamiątkowe dyplomy oraz upominki powiedział, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia.
    Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to Państwo: Bogumiła i Jerzy Bajzertowie, Elżbieta i Jan Cieślewiczowie, Maria i Roman Górczakowie, Wanda i Jerzy Kmiecikowscy, Czesława i Czesław Kozłowscy,
Krystyna i Bogdan Lisieccy, Zdzisława i Stefan Milińscy, Maria i Jerzy Nowakowie, Janina i Eugeniusz Płachtijowie, Helena i Władysław Prusiowie, Czesława i Bernard Szymańscy, Bolesława i Konrad Walczakowie oraz Zofia i Zbigniew Wojtkowiakowie.
    Wszystkim szacownym jubilatom odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył wszystkim paniom bukiety pięknych róż. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.

Share this!
Zmieniony ( 13.05.2015. )
Czytaj całość
 
Pionierzy z Gniezna upamiętnieni
11.05.2015.
kosza1m.jpg kosza2m.jpg    10 maja 1945 roku grupa ponad pięciuset gnieźnian przybyła do Koszalina. Byli to ochotnicy, którzy nie bali się związać swojego życia z nowym miastem, położonym na terenie tak zwanych Ziem Odzyskanych. Przez wiele lat uczestniczyli oni w odbudowywaniu zniszczonego wojną miasta i krzewili tam polską kulturę. Większość z nich została tam na zawsze, zakładając tam rodziny i budując domy. I choć większości z nich nie ma już na tym świecie, to świadomi ich poświęcenia koszalinianie postanowili upamiętnić ich wkład w rozwój swojego miasta.
     9 maja 2015 po raz drugi zorganizowano w Koszalinie Dzień Pionierów. Na zaproszenie władz miasta, wzięła w nim udział także delegacja z Pierwszej Stolicy Polski w kosza3m.jpg kosza4m.jpgskładzie: Przewodniczący Rady Miasta Gniezna Michał Glejzer oraz radni: Dariusz Banicki i Maciej Maciejewski.
    Program tego dnia rozpoczęła uroczystość zorganizowana w Gmachu Delegatury Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego, którą uświetnił występ Chóru Canzona. Następnie okolicznościowy wykład o historii miasta zaprezentował Dyrektor I LO Rafał Janus. Wszystkim zebranym zaprezentowano również film „750 lat kobiet” oraz reportaż radiowy „Koszalin 1945”. Zainaugurowano także wystawę „Koszalin siedemdziesiąt lat później”, na której wiele eksponatów ukazywało perypetie i życie codzienne gnieźnian w Koszalinie w roku 1945. Zostały one także szczegółowo opisane w kosza5m.jpg kosza6m.jpgspecjalnej publikacji okolicznościowej „Historie z rodzinnych archiwów” autorstwa Joanny Chojeckiej. Do gości licznie zebranych w imponującym gmachu delegatury przemówił też Przewodniczący Michał Glejzer. Podkreślił on, że dzisiejsi gnieźnianie mogą być dumni ze swoich poprzedników, którzy udowodnili, że pracowitością i determinacją da się zbudować piękne miasto. Zaprosił także wszystkich koszalinian do Pierwszej Stolicy Polski.
    Po południu delegacja z Gniezna złożyła również kwiaty pod pomnikiem „Byliśmy – Jesteśmy – Będziemy” odsłoniętym w 1965 roku, poświęconym polskim historycznym zmaganiom o Pomorze. W uroczystości wzięli udział także Prezydent Miasta Koszalina kosza7m.jpg kosza8m.jpgPiotr Jedliński, Wicewojewoda Zachodniopomorski Ryszard Mićko, Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Tomasz Sobieraj oraz Sekretarz Stanu w Ministerstwie Środowiska Stanisław Gawłowski.


Share this!
Zmieniony ( 11.05.2015. )
Czytaj całość
 
70. rocznica zakończenia II wojny światowej
08.05.2015.
pomnik1m.jpg pomnik2m.jpg    8 maja 2015, w samo południe w Parku im. Tadeusza Kościuszki w Gnieźnie przy Pomniku „Ku czci poległych i pomordowanych w latach 1939 – 1945” odbyły się obchody Narodowego Dnia Zwycięstwa, na które zapraszał w imieniu władz samorządowych Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz. Uroczystości, w których wzięli udział kombatanci, delegacje władz samorządowych miasta i powiatu, uczniowie gnieźnieńskich szkół i mieszkańcy miasta rozpoczęły się odśpiewaniem Hymnu Państwowego, po nim wystąpił Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Jarosław Grobelny. Po minucie ciszy delegacje złożyły wiązanki kwiatów, a przewodniczący Rady Miasta Michał Glejzer podziękował mieszkańcom za przybycie.
pomnik3m.jpg pomnik4m.jpg    Zastępca Prezydenta Gniezna Jarosława Grobelny w swoim przemówieniu zaznaczył: „Rocznice i znaczące wydarzenia historyczne to dla każdej wspólnoty narodowej ważne, wymagające kultywowania i pamięci podstawy tożsamości. (…). Wspominając dziś bohaterów, ale i ofiary tego konfliktu, wszystkim jej uczestnikom zobowiązani jesteśmy oddać cześć i honor (…).Współczesna Polska, nasza dzisiejsza rzeczywistość wydaje się znacząco inna niż ta, którą znamy z kart historii, a która zapoczątkowała cały ciąg zdarzeń, w konsekwencji prowadząc do wojny, ale i zwycięstwa. Świadomi przeszłości również dzisiaj wciąż czujnie stać musimy na straży naszej wolności i niezależności (…).Obecnie poświęcenie i służba ojczyźnie nabiera nieco innego znaczenia. Dziś wystarczającą, choć równie ważną pozostaje praca na rzecz własnego środowiska, własnej wspólnoty, naszej małej ojczyzny. Przez pracę rozumiem rozwój wielu dziedzin życia społecznego, ekonomicznego, gospodarczego i pomnik5m.jpg pomnik6m.jpgkulturalnego. Każdy z Nas angażując się w działania własnej grupy, zaabsorbowany obowiązkami w pracy i we własnym domu na swój własny sposób przyczynia się do budowania pokoju i wzmacniania lokalnej wspólnoty. W dniu takim jak ten pamiętać należy jednak, że ważnym aspektem tej wspólnotowości jest pamięć i tożsamość związana z czasem trudną i niejednoznacznie ocenianą historią, która czasami nas dzieli, ale na szczęście częściej łączy. Wyrażam głębokie przekonanie, że takim właśnie dniem pojednania są obchody zwycięskiego zakończenia II wojny światowej. Wszystkim tym, którzy zginęli w drodze do zwycięstwa należy się cześć i pamięć. Wszystkich tym oddajmy hołd”.

Share this!
Zmieniony ( 08.05.2015. )
 
Dofinansowania z progamu KAWKA
08.05.2015.
kawkam.jpg    Miasto Gniezno podpisując z WFOŚiGW w Poznaniu umowę na dofinansowanie zmiany źródeł ciepła w budynkach i lokalach mieszkalnych, weszło w ostatni etap wdrażania Programu KAWKA. Na sesji Rady Miasta Gniezna 27 maja 2015 roku zostanie przedstawiony do zatwierdzenia Regulamin określający zasady udzielenia dotacji, tryb postępowania oraz rozliczenie dotacji w latach 2015-2018. Zadania z zakresu zmiany źródeł ciepła będą realizowane zarówno budynkach komunalnych miejskich jak i prywatnych. Dofinansowanie może być udzielone osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym, przedsiębiorcom, mającym tytuł prawny do nieruchomości.
    Dotacja może być udzielona na:
    - zakup i montaż nowego źródła ogrzewania na gaz wraz z systemem odprowadzania spalin,
    - kosztów podłączenia do miejskiej sieci cieplnej
    - kosztów wykonania wewnętrznej instalacji c.o. i c.w.u. związanej z nowym źródłem ogrzewania w przypadku likwidacji pieców kaflowych i braku instalacji.
    Warunkiem ubiegania się o udzielenie dotacji będzie złożenie wniosku (projekt wzoru wniosku dostępny poniżej). Wnioski będą oceniane pod kątem ich efektywności i zestawione w układzie rankingowym. Wysokość dotacji może wynosić max. do 50% kosztów kwalifikowanych (bez podatku VAT) jednak nie więcej niż:
    a) w budynkach wielolokalowych
    - w lokalach z istniejącą siecią c.o. i c.w.u. proponowany górny limit dofinansowania wynosi 2.500,00 zł na lokal mieszkalny
    - w lokalach bez sieci c.o. i c.w.u. proponowany górny limit dofinansowania wynosi 4.000,00 zł na lokal mieszkalny
    b) w budynkach jednolokalowych
    - z istniejącą siecią c.o. i c.w.u. proponowany górny limit dofinansowania wynosi 3.500,00 zł na budynek
    - bez sieci c.o. i c.w.u. proponowany górny limit dofinansowania wynosi 5.000,00 zł na budynek
    Gdy inwestycja obejmuje kilka lokali mieszkalnych w jednym budynku, maksymalne koszty dotacji ulegają zwielokrotnieniu.
    Termin rozpoczęcia naboru przewiduje się na przełomie czerwca i lipca. Szczegółowych informacji dotyczących zasad udzielania dotacji można uzyskać w Wydziale Ochrony Środowiska, Urząd Miejski, II piętro, pok. 47, tel. 61 426 04 75.


Share this!
Zmieniony ( 16.06.2015. )
 
Wolne lokale w Gnieźnie
08.05.2015.
    Urząd Miasta Gniezna wychodząc naprzeciw uaktywnieniu gospodarczemu centrum Miasta przedstawia ofertę lokali do wynajęcia. Zapewniamy, że jesteśmy zainteresowani zawrzeć z wynajmującymi korzystne dla obu stron umowy najmu. Zainteresowane osoby zachęcamy do bezpośredniego kontaktu z Wydziałem Rozwoju Miasta, Gospodarki i Obsługi Inwestora 662 233 188, 61 426 04 47, 61 426 04 20. Zachęcamy do spotkań face-to-face oraz wizji lokalnych w wybranych pomieszczeniach wraz z wyznaczonym opiekunem ze strony Urzędu Miejskiego, który udzieli szczegółowych informacji na temat oferowanego lokalu.lokale1m.jpg    1. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Mieszka I 16-18 (narożnik ul. Chrobrego – deptak) po restauracji Gwarna - parter + piwnica. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 672,97 m2. Lokal jest w stanie dostatecznym i nadaje się na handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, c.o., gaz.lokale2m.jpg    2. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Rynek 5/ Farna 9 po księgarni – parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 157,97 m2, w którym znajduje się 7 pomieszczeń użytkowych (w tym WC). Lokal jest w stanie dobrym i nadaje się na księgarnię, kawiarnię. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, c.o.lokale3m.jpg    3. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Dąbrówki 8 - parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 99,09 m2, w którym znajduje się 5 pomieszczeń użytkowych, dwa pomieszczenia piwniczne (WC wspólne na korytarzu). Lokal do kapitalnego remontu i nadaje się na handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna.lokale4m.jpg    4. Budynek przy ul. Wrzesińska 43 (budynek wolnostojący wraz z przyległym gruntem) użytkowy, komunalny dwukondygnacyjny, podpiwniczony, położony na terenie byłego kompleksu koszarowego. Powierzchnia budynku wynosi ogółem 971,00 m2, w którym znajduje się 51 pomieszczeń użytkowych (w tym WC). Pomieszczenia w budynku wymagają bieżących napraw oraz konserwacji i nadają się na usługi, np. hotelowe, gastronomiczne. W budynku podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania, zbiornik bezodpływowy.lokale5m.jpg    5. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. 3 Maja 30 po byłej Poradni K - wysoki parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 166,18 m2, w którym znajduje się 9 pomieszczeń użytkowych (w tym WC). Lokal jest w stanie dobrym i nadaje się na biura i gabinety. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna gazowa, c.o. sieciowe.lokale6m.jpg    6. Lokal użytkowy, wolnostojący przy ul. Chrobrego 11 (z wejściem od ulicy Łubieńskiego) po Oficynie - parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 76,46 m2, w którym znajduje się 6 pomieszczeń użytkowych (w tym WC). Lokal jest w stanie dostatecznym i nadaje się na handel, usługi, magazyny. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, c.o., gazowa.
lokale7m.jpg     7. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Warszawska 5 - I piętro. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 95,41 m2, w którym znajduje się 7 pomieszczeń użytkowych (w tym WC). Lokal jest w stanie dobrym i nadaje się na usługi, biura. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, gazowa, c.o.
lokale8m.jpg    8. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Rynek 10 – I piętro. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 59,53 m2, w którym znajdują się 2 pomieszczenia użytkowe, (WC wspólne na korytarzu). Lokal jest w stanie dobrym i nadaje się na usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, piec kaflowy z grzałką elektryczną.

lokale9m.jpg    9. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Zielony Rynek 9 – parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 113,98 m2, w którym znajduje się 9 pomieszczeń użytkowych (w tym WC). Lokal jest w stanie dostatecznym i nadaje się na handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, c.o.
lokale10m.jpg    10. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Łubieńskiego 4-6 – parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 62,63 m2, w którym znajduje się 6 pomieszczeń użytkowych (+WC). Lokal jest w stanie dobrym i nadaje się na biuro, handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna.  lokale12m.jpg    11. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. B. Chrobrego 40/41 po SKOK-u - parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 112,70 m2, w którym znajduje się 7 pomieszczeń użytkowych (w tym WC). Lokal jest w stanie dobrym i nadaje się na biuro, usługi, handel, bank. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, c.o.


    lokale14m.jpg   12.  Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Farnej 2 – parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 28,86 m2 na którą składa się 5 pomieszczeń (w tym WC). Lokal jest w stanie dostatecznym i nadaje się na handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna.lokale15m.jpg    13. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Grunwaldzkiej 15 – parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 65,11 m2, na która składa się 6 pomieszczeń (w tym WC). Lokal jest w stanie dostatecznym i nadaje się na handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna i wodno - kanalizacyjna.lokale16m.jpg    14. Lokal użytkowy przy ul. Staszica 12A – piwnica (klatka schodowa do biblioteki). Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 116,29 m2, na która składa się 6 pomieszczeń (w tym WC). Lokal w stanie dostatecznym, nadaje się na handel, usługi lub magazyn. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna.


lokale17m.jpg   15. Lokal użytkowy przy ul. Warszawskiej 16 (Hale Targowe) - parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 18,88 m2 na którą składają się 3 pomieszczenia (w tym WC). Lokal w stanie dostatecznym, nadaje się na handel, usługi, biuro. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna.
lokale18m.jpg    16. Lokal użytkowy przy ul. Warszawskiej 16 (Hale Targowe) - parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 24,29 m2 na którą składa się 1 pomieszczenie (+ wspólne WC poza lokalem). Lokal w stanie dobrym, nadaje się na handel, usługi, biuro lub magazyn. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna. Brak okna.


lokale19m.jpg   17. Lokal użytkowy przy ul. Warszawskiej 16 (Hale Targowe) - parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 18,73 m2 na którą składa się 1 pomieszczenie (WC wspólne). Lokal w stanie dostatecznym nadaje się na handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna.

lokale20m.jpg    18. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Wesołej 1 – parter (weście od ul. Grunwaldzkiej). Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 112,11 m2, na którą składa się 6 pomieszczeń (w tym WC). Lokal jest w stanie dostatecznym i nadaje się na handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna, c.o. węglowe, alarm.lokale21m.jpg    19. Lokal użytkowy w budynku mieszkalnym przy ul. Witkowskiej 28 – parter. Powierzchnia lokalu wynosi ogółem 109,00 m2, na którą składa się 7 pomieszczeń (w tym WC). Lokal jest w stanie dobrym, nadaje się na usługi, handel, gastronomię. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna, wodno-kanalizacyjna, c.o. Duże okna witrynowe.lokale22m.jpg  20.  Lokal użytkowy przy ul. Roosevelta/Staszica (Pasaż Handlowy) – parter. Powierzchnia lokalu wynosi 7,30 m2. Lokal jest w stanie dostatecznym, nadaje się na handel, usługi. W lokalu podłączone są następujące instalacje: elektryczna i wodno-kanalizacyjna.


Share this!
Zmieniony ( 12.06.2015. )
 
Nowe oświetlenie w mieście
08.05.2015.
pspm.jpg    Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców zakończono pierwszy etap doświetlenia przejść dla pieszych na terenie miasta Gniezna. Wymieniono przy przejściach dla pieszych na latarniach ulicznych lampy sodowe na LED, co zdecydowanie poprawiło widoczność przejść. Na ulicach powiatowych wymieniono 8 opraw w tym na ul. Libelta 1 szt., ul. Budowlanych 2 szt., ul. Chudoby 1 szt., ul. 17 Dywizji Piechoty 1 szt., ul. Grunwaldzkiej 2 szt., ul. Dalkoskiej 1 szt. Na ulicach gminnych wymieniono 5 opraw, w tym na ul. Wolności 3 szt., ul. Roosevelta 2 szt. Wymienione będą również 2 oprawy na ul. Wrzesińskiej.
    W następnym etapie zamontowane zostaną dodatkowe doświetlenia sześciu przejść dla pieszych na ul. Wolności i ul. Roosevelta.

Share this!
Zmieniony ( 08.05.2015. )
 
««  start « poprz. 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 77 - 95 z 1290
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu