Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
Odwiedza nas 17 gości

Artykułów: 10227

Odwiedzających: 7794589
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Miasto
Jesienne grzybobranie z nagrodami
07.10.2013.
smw1m.jpg smw2m.jpg    6 października 2013 roku Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan w Gnieźnie zorganizowało na terenie lasów w Gołąbkach (gmina Trzemeszno) przy Ośrodku Wypoczynkowym „Jutrzenka” cykliczną imprezę pod nazwą „Jesienne Grzybobranie 2013”.
    W zawodach udział wzięło około 100 grzybiarzy, głównie z terenu miasta Gniezna i ościennych gmin. W zawodach uczestniczyły całe rodziny oraz członkowie organizacji osób niepełnosprawnych i seniorów (gnieźnieńskiego Stowarzyszenia „Promyk”, Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu, Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów). Około siódmej rano grzybiarze wyruszyli na poszukiwania „jesiennych skarbów”. Po trzech godzinach poszukiwań smw3m.jpg smw4m.jpggrzybiarze spotkali się, aby sprawdzić zawartość swoich koszyków. Zgodnie z regulaminem przeprowadzono ważenie oraz klasyfikację zebranych grzybów, której dokonał zawodowy klasyfikator z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gnieźnie.
    I miejsce i zwycięzcą tegorocznego Grzybobrania została Małgorzata Kuchciak z Gniezna (5,75kg) otrzymując puchar Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego, który w jego imieniu wręczył Wiceprzewodniczący Rady Miasta Stanisław Dolaciński. II miejsce i puchar Burmistrza Trzemeszna Krzysztofa Derezińskiego wywalczyła Anna Kiełpińska (4,90kg) natomiast III miejsce zajęła Agnieszka Majerska otrzymując puchar organizatora Prezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan posła Tadeusza Tomaszewskiego.
smw5m.jpg smw6m.jpg    Statuetkę „pierwszy grzyb” ufundowaną przez Bartosza Wojciechowskiego radnego miasta Gniezna otrzymał Jacek Młodzikowski. Zaś statuetkę „największy grzyb” (o,25kg) otrzymał Damian Głażewski ufundowaną i wręczoną przez Stanisława Dolacińskiego – gnieźnieńskiego samorządowca, wiceprezesa Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan. Po powrocie z lasu na wszystkich uczestników czekała smaczna grochówka oraz gorąca herbata.
    Przeprowadzono także kilka konkurencji rekreacyjnych ze specjalnie przygotowanymi okolicznościowymi medalami. W poszczególnych konkurencjach po zaciekłych dogrywkach w finałowych trójkach znaleźli się: rzut ringo pań: Im – Henryka Grodziska, IIm – Irena Wiśniewska, IIIm – Anna Kiełpińska, mężczyzn: Im – Łukasz Majerski, IIm – smw7m.jpg smw8m.jpgBenon Kędzierski, IIIm – Paweł Każmierczak, rzut woreczkami do kosza pań: Im – Maria Młodzikowska, IIm – Irena Wiśniewska, IIIm – Janina Nowickja, panów: Im – Łukasz Majerski, IIm – Włodzimierz Cichocki, IIIm – Kazimierz Nowicka, rzut lotką do tarczy pań: Im – Anna Kiełpińska, IIm – Iwona Tomaszewska, IIIm – Sylwia Dziubek, panów: Im – Maciej Maciejewski, IIm – Paweł Każmierczak, IIIm – Jacek Młodzikowski. Poseł Tadeusz Tomaszewski wręczył także swoje osobiste pamiątki dla najmłodszego i najstarszego uczestnika imprezy. Najmłodszym okazał się sześcioletni Eryk Maciejewski z Gniezna, a najstarszą uczestniczką 82-letnia gnieźnianka Izabella Graczyk.
    Grzybobranie było zrealizowane w ramach projektu Centra Integracji Międzypokoleniowej „CIM III”, współfinansowane ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie w ramach PO FIO.

Share this!
 
X urodziny gnieźnieńskich świetlic
07.10.2013.
mss1m.jpg mss2m.jpg    Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne to cztery placówki, które już od dekady pomagają dzieciom i całym rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji, uporać się z różnymi problemami. Z okazji kolejnej, dziesiątej już rocznicy ich powstania, 4 października 2013 roku pracownicy i kierownictwo przygotowało niezwykłe urodziny, na których nie zabrakło prezentów, niespodzianek oraz wielu szacownych gości.
    Na uroczystość, poprzedzoną Mszą Świętą celebrowaną w kościele Świętego Wawrzyńca, przybyli tłumnie rodzice oraz dzieci uczęszczające na co dzień do miejskich świetlic. Wszyscy zebrani w Auli I LO mieli okazję obejrzeć specjalną prezentację multimedialną obrazującą inicjatywy placówek w minionej dekadzie: warsztaty, szkolenia, weekendowy klub nastolatka czy mss3m.jpg mss4m.jpgliczne wyjazdy terapeutyczne. Jak podkreśliła prowadząca ceremonię Kierownik MŚS Zofia Komosińska, wszystkich tych atrakcji nie udałoby się zorganizować, gdyby nie wspaniała kadra świetlic, która na co dzień daje z siebie wszystko dla dobra innych. Obliczono, że przez 10 lat przez świetlicowe sale przewinęło się ponad 1000 podopiecznych, będących już dziś często dorosłymi ludźmi, którzy założyli rodziny i mają udane życie.
    W imieniu Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego, jego zastępcy: Rafał Spachacz i Czesław Kruczek złożyli na ręce Kierownik Zofii Komosińskiej serdeczne gratulacje, gorące życzenia i pamiątkowy grawerton. Do życzeń dołączyli się przedstawiciele samorządu powiatowego, mss5m.jpg mss6m.jpgradni oraz przedstawiciele instytucji kulturalnych, społecznych i edukacyjnych.
    Specjalne wyróżnienia, w postaci „Gorących serc” otrzymały osoby, które aktywnie i przez całe dziesięciolecie wspierały gnieźnieńskie placówki oraz ich podopiecznych swoją wiedzą, doświadczeniem, pracą, a czasem i w sposób jak najbardziej materialny. Byli to między innymi: Wicestarosta Robert Andrzejewski, Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna Maria Kocoń, Poseł Tadeusz Tomaszewski, Wiceprezes Stowarzyszenia Młodych Wielkopolan Stanisław Dolaciński, Dyrektor MOPS Hanna Adamczak, Dyrektor Wydziału Usług Społecznych UM Renata Góralczyk – Zielonka, terapeuta Dorota Perlik, Ksiądz Proboszcz mss7m.jpg mss8m.jpgJan Szrejter i wolontariusze z grupy GE Volunteers. W imieniu Prezydenta Jacka Kowalskiego wyróżnienie odebrał Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna Rafał Spachacz, który zapewnił, że Gospodarz Miasta zawsze będzie wspierał tak wspaniale funkcjonujące placówki.
    Podziękowania otrzymali także pracownicy świetlic: ci obecnie zatrudnieni oraz ci, którzy zmienili już miejsce pracy, ale nadal wspierają placówki dobrą radą i uśmiechem. Wyróżniono także trójkę dziewcząt, które jako jedyne uczęszczały do świetlic przez całą dekadę. Gratulacje przekazano także kuratorom, pracownikom policji oraz rodzicom mss9m.jpg mss10m.jpgpodopiecznych, którzy aktywnie uczestniczyli w życiu placówek przez ostatnie lata.
    Jak przystało na urodzinowe przyjęcie nie zabrakło poczęstunku, tortu oraz prezentów, które świetlice otrzymały od wielu gości i sponsorów. Część artystyczną wypełnił niezwykły występ zespołu „Świerszcze”. Życzymy, aby kolejna dekada funkcjonowania świetlic była równie wspaniała, a następny jubileusz jeszcze bardziej udany.

Share this!
Zmieniony ( 07.10.2013. )
Czytaj całość
 
Kolejne inwestycje miejskie
04.10.2013.
inwe1m.jpg inwe2m.jpg    Jesienne miesiące to czas wytężonych prac inwestycyjnych. Prezydent Jacek Kowalski 3 października 2013 doglądał postępów prac drogowych, w tym tych podjętych przez GDDKiA na trasie S5. Gnieźnianie podróżujący tą trasa z pewnością widzą poprawę jakości poruszania się tą drogą. Należy dodać, że GDDKiA położyła warstwę nawierzchni odporną na okleinowanie. W planach na przyszły rok są dalsze plany prac, co z pewnością ucieszy kierowców poruszających się w tym kierunku.
    Inną ważną inwestycją jest remont ulicy Żwirki i Wigury. We wrześniu wykonano, po uprzedniej wymianie krawężników i sfrezowaniu starych warstw, nowe warstwy asfaltobetonu na jezdni o szerokości ca 10 mb. Remontem objęto również skrzyżowanie ulicy z drogą powiatową – ul. Chudoby. Całość prac to 250 mb nowej nawierzchni jezdni o wartości 285 tysięcy złotych. inwe3m.jpg inwe4m.jpgJak zapowiedział Gospodarz Miasta Jacek Kowalski, wyłoniono już w ramach przetargu wykonawcę dalszych prac wokół ulicy Żwirki i Wigury. Powinny one zakończyć się wraz z końcem listopada tego roku.
    Na odcinku ul. Chrobrego od ul. Sienkiewicza do ul. Łubieńskiego wykonano remont kapitalny jezdni. Po uprzednim sfrezowaniu asfaltobetonu, ułożono nowe warstwy, wymieniono na nowe wpusty uliczne oraz pokrywy studni rewizyjnych od kanalizacji ogólno spławowej oraz odnowiono oznakowanie poziome. Prace realizowane na odcinku o długości 182 mb, wartość prac 135 tysięcy złotych.
inwe5m.jpg inwe6m.jpg    Zakończono również prace na ulicy Artyleryjskiej. Na odcinku o długości 164 mb, o średniej szerokości 3 mb wykonano nowy chodnik wraz ze zjazdami do posesji. Wartość robót to 84 tysięcy złotych.
    Zakończono również odtwarzanie nawierzchni w ramach zadania „Budowa kanalizacji sanitarnej na os. Pławnik i Przylesie w Gnieźnie”. W ramach tych prac położono siec kanalizacyjną i odtworzono nawierzchnię na ulicach: Pławnik, Kampanii Wrześniowej, Suchej Borowej, Borowej Sięgacz, Jałowcowej, Żołnierskiej, Cyprysowej, Wiklinowej, Osikowej, Jodłowej, inwe7m.jpgWiosny Ludów, Sosnowej, Modrzewiowej, Świerkowej, Armii Poznań, Grabowej, Leśnej, Podleśnej, Dębińskiej, Dębińskiej Sięgacz oraz łączniku Grabowa – Dębińska.

Share this!
Zmieniony ( 04.10.2013. )
Czytaj całość
 
Pasowanie uczniów SP 8
02.10.2013.
pasowanie1m.jpg pasowanie2m.jpg    Już od ponad miesiąca gnieźnieńscy pierwszoklasiści uczęszczają do szkół, gdzie uczą się podstawowych zasad, jakie obowiązują w tej nowej dla nich społeczności. Znają już swoje prawa i obowiązki i wiedzą, kiedy jest czas na naukę, a kiedy na zabawę. Nadszedł już więc moment, by oficjalnie przyjęci zostali do grona uczniów. Odbywa się to zwykle poprzez pasowanie, takie jak to które za sobą mają już pierwszaki ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie.
    Podczas tej ważnej dla dzieci uroczystości, sala gimnastyczna SP 8 wypełniła się po brzegi nie tylko przejętym buziami pierwszoklasistów, ale także rodzicami, dziadkami oraz opiekunami najmłodszych, którzy towarzyszyli im w tej pamiętnej chwili. Nie zabrakło także pasowanie3m.jpg pasowanie4m.jpggości, którym za przybycie serdecznie podziękował Dyrektor Marek Machiński.
    Oficjalnego pasowania na ucznia specjalnym, wielkim piórem dokonał Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski. Jak podkreślił, szkoła do której uczęszczać będą pierwszaki jest placówką dobrą, ze świetnymi nauczycielami, do których można się zwrócić w każdej chwili ze swoimi problemami. Życzył też maluchom, aby rozpoczynająca się właśnie przygoda z edukacją zakończyła się uzyskaniem w przyszłości tytułu magistra.

Share this!
Czytaj całość
 
Przygotowania do rocznicy Chrztu Polski
26.09.2013.
chrze1m.jpg chrze2m.jpg    W 2016 roku przypadać będzie 1050. Rocznica Chrztu Polski. Aby dobrze przygotować się do obchodów tak ważnej dla Polski daty powołano do życia Gnieźnieński Komitet Honorowy oraz Gnieźnieński Komitet Organizacyjny. 25 września 2013 jego członkowie na specjalnej konferencji w Instytucie Kultury Europejskiej przedstawili wstępny program wydarzeń przygotowywanych z tej okazji.
    W skład komitetu wchodzą między innymi Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, Prymas Polski Józef Kowalczyk oraz dyrektorzy Muzeum Początków Państwa Polskiego i Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy. Jego członkowie poinformowali, że obchody uświetnią między innymi organizowane w 2014, 2015 i 2016 roku konferencje naukowe, wystawy, ekspozycje, panele dyskusyjne, debaty oraz specjalny kalendarz ścienny z imionami słowiańskimi.
chrze3m.jpg chrze4m.jpg    Reprezentujący Gospodarza Miasta Zastępca Prezydenta Czesław Kruczek podkreślił, że Pierwsza Stolica stara się o unijne fundusze, by nadać na ten czas miejskim imprezom szczególny wymiar. Przewidziano więc specjalne, obfitujące w atrakcje edycje Koronacji Królewskiej i Królewskiego Festiwalu Artystycznego. Gniezno chce bowiem przypomnieć, iż nadchodzące lata to nie tylko czas jubileuszu Chrztu Polski, ale także 990. rocznica koronacji Bolesława Chrobrego i Mieszka I.


Share this!
Czytaj całość
 
Pasowanie uczniów w SP 9
25.09.2013.
muzeumim.jpg muzeum2m.jpg
    Tak niedawno rozbrzmiały pierwsze po wakacyjnej przerwie dzwonki w salach lekcyjnych, a już pierwszoklasiści mają swoje uroczystości. Do takiej doszło między innymi 25 września 2013 roku w hali sportowej przy ul. Paczkowskiego. Powodem akademii było pasowanie na uczniów dzieci klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 9 w Gnieźnie. Wspaniałej oprawie święta towarzyszyli przejęci jak zwykle przy takich okazjach rodzice, dziadkowie i opiekunowie maluchów.
    Stało się już tradycją, że uroczystego pasowania dokonuje Prezydent Miasta Jacek Kowalski. Nie inaczej było i w tym przypadku. Wszystkim dumnym pierwszakom, życzył wielu chwil radości oraz dobrych wyników w nauce.
    104 nowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 z uśmiechem przekroczyło mury swojej nowej placówki edukacyjnej, by z zapałem zdobywać wiedzę oraz zawiązywać nowe znajomości i przyjaźnie.


Share this!
Czytaj całość
 
Spotkanie z gnieźnieńskimi rolnikami
25.09.2013.
muzeumim.jpg muzeum2m.jpg
    Być może niewielu gnieźnian zdaje sobie sprawę, że w Pierwszej Stolicy Polski mieszkają i prowadzą swoje gospodarstwa rolnicy. Właśnie z nimi spotkał się 23 września 2013 roku Prezydent Miasta Jacek Kowalski. Goście zaznajomili się szczegółowo z inwestycjami prowadzonymi aktualnie przez magistrat. Dowiedzieli się też więcej o planach, zamierzeniach i kierunkach rozwoju Gniezna w najbliższej przyszłości.
    Gospodarz Miasta z uwagą wysłuchał opinii rolników, dotyczących ich życia i problemów, z jakimi na co dzień przychodzi im się mierzyć. Temu głównie było poświęcone spotkanie, o które zabiegał włodarz naszego miasta. Wszelkie uwagi oraz pomysły zgłaszane na sali zostały zapisane i zostaną teraz poddane wnikliwej analizie, a w miarę możliwości zostaną wprowadzone w życie.
     muzeumim.jpg muzeum2m.jpgGospodarze podziękowali Prezydentowi za zainteresowanie i poświęcony czas dla jednej z mniejszych lecz niezwykle ważnych grup zawodowych. Na wszystkich uczestników spotkania czekały okolicznościowe pamiątki oraz foldery szczegółowo informujące o tym, co dzieje się w mieście.
 
 
 
 
 
Michał Zych, MCIP

Share this!
Zmieniony ( 25.09.2013. )
 
Sprzątanie Świata za nami!
24.09.2013.
muzeumim.jpg muzeum2m.jpg
    Między 19 a 20 września 2013 roku na terenie Miasta Gniezna została przeprowadzona akcja Sprzątania Świata – Polska 2013 „Odkrywamy czystą Polskę”! Sprzątanie Świata to jedna z tych akcji, która na stałe włączyła się w coroczny kalendarz działań mających na celu dbałość o środowisko naturalne. Jest to największa społeczno-ekologiczna inicjatywa, która co roku cieszy się ogromnym powodzeniem i przynosi wymierne efekty.
W tegoroczną akcję włączyli się uczniowie wraz z nauczycielami:
•    Szkół Podstawowych nr 3, 5, 6, 8, 9,
•    Gimnazjów nr 1, 2, 3, 4,
•    „Porkom”,
•    „Prymus”,
•    Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 i 2 
•   Przedstawiciele Rodzinnych Ogródków Działkowych porządkowali obrzeża działek.
 
     muzeumim.jpg muzeum2m.jpgWszyscy zebrali łącznie dwa kontenery śmieci oraz znaczną ilość odpadów selektywnie zbieranych. W akcji brali również udział pracownicy spółek komunalnych, którzy sprzątali tereny przyległe do przedsiębiorstw. Część radnych Miasta Gniezna oraz liczna grupa pracowników Urzędu wraz z władzami miasta porządkowała teren w Lesie Miejskim i ul. Nowaszki. Zebraną przyczepę śmieci odebrało Nadleśnictwo Gniezno. Podczas akcji odpady były zbierane w sposób selektywny.
    Liczymy na to, że ogólnopolska kampania „Sprzątanie Świata” uzmysłowi wszystkim potrzebę stosowania w życiu codziennym prostych, ale skutecznych działań – segregowania i składowania odpadów w miejscach do tego przeznaczonych.
     Serdecznie dziękujemy za udział w "Sprzątaniu Świata – Polska 2013" i zapraszamy do ponownego przyłączenia się do akcji już za rok!

Share this!
Zmieniony ( 25.09.2013. )
Czytaj całość
 
Rower sposobem na nudę
24.09.2013.
muzeumim.jpg muzeum2m.jpg
    Liczna grupa gnieźnian włączyła się w obchody Europejskiego Dnia Bez Samochodu, biorąc 21 września 2013 udział w rajdzie rowerowym zorganizowanym pod patronatem Prezydenta Miasta Gniezna z okazji „Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu”.
    Piękna, słoneczna pogoda dopisała, więc na gnieźnieńskim Rynku stawiło się ponad 70 osób. O godzinie 10.00, pod eskortą Powiatowej Komendy Policji rowerzyści wyruszyli w kierunku Pawłowa. Rajd wiódł przez ulicę Swarzędzką, Poznańską, Pierzyska, Leśniewo, Pawłowo. Droga powrotna wiodła przez Gębarzewko, Gębarzewo, ulicę Kokoszki i Dalkoską. Na mecie Rajdu czekało na rowerzystów sporo atrakcji, przede wszystkim zwiedzanie mini zoo, w którym można było podziwiać: lamy, bażanty, pawie, strusie, osły, kuce, świnki wietnamskie, kozy, owce, kuropatwy, indyki, gęsi, papugi i gołębie. Ponadto każdy z uczestników Rajdu otrzymał posiłek regeneracyjny. Przy sprzyjającej aurze i w dobrych nastrojach uczestnicy rajdu około godziny 16:00 wrócili do Gniezna.
muzeumim.jpg muzeum2m.jpg     Celem Rajdu jak co roku, było wskazanie mieszkańcom Gniezna możliwości użytkowania alternatywnych dla samochodu form transportu. Poprzez organizację Rajdu propagowana jest rodzinna turystyka rowerowa oraz aktywny sposób spędzania wolnego czasu. Popularyzuje się również zasady prawidłowego poruszania się rowerem po drogach publicznych. Rajd jest imprezą cykliczną organizowaną przez Urząd Miejski i Miejski Ośrodek Kultury w Gnieźnie.

Share this!
Zmieniony ( 25.09.2013. )
Czytaj całość
 
60 lat Sanepidu
23.09.2013.
muzeumim.jpg muzeum2m.jpg
    20 września 2013 roku pracownicy i dyrekcja Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Gnieźnie obchodzili jubileusz 60-lecia istnienia swojej placówki. W uroczystościach uczestniczyli również przyjaciele Sanepidu wśród których znajdowali się parlamentarzyści, samorządowcy oraz przedstawiciele gnieźnieńskich placówek zdrowia.
Była to doskonała okazja dla podziękowań. Okolicznościowe grawertony otrzymali z rąk Dyrektor Sanepidu Danuty Winiarskiej: Wielkopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny dr n. med. Andrzej Trybusz, Zastępca Dyrektora Stacji Grażyna Bernaciak, Prezes Zarządu MPK Tomasz Budasz i Dyrektor Zakładu Karnego ppłk Robert Jóźwiak.
    W myśl, że najważniejszym kapitałem Stacji są jej pracownicy wielu z nich otrzymało odznaczenia i nagrody. Na wniosek Głównego Inspektora Sanitarnego Minister Zdrowia przyznał odznaczenia „Za zasługi w ochronie zdrowia” Barbarze Bultrowicz oraz Elżbiecie Filipiak. Medale milenijne otrzymali: Aleksandra Bultrowicz, Iwona Krysztofiak, Maria Nowakowska, Irena Potocka oraz Alina Solarek. muzeum2m.jpg
    Obecny na uroczystościach Prezydent Gniezna Jacek Kowalski przyznał Medale Koronacyjne oraz Medale Milenijne z okazji 1000-lecia Zjazdu Gnieźnieńskiego następującym osobom: Dyrektor Danucie Winiarskiej, Iwonie Malinger, Ewie Cybułce, Jolancie Daukszewicz, Bogumile Prysiażnej-Jakubiak, Annie Kosmali, Jolancie Wrzesińskiej oraz Andrzejowi Kaczmarkowi. Nagrody otrzymali również: Alicja Antas, Krystyna Jakobsze, Romualda Kędzierska, Małgorzata Kowalska, Anna Rutkowska i Danuta Witkowska.
    Gospodarz Miasta podziękował wszystkim, którzy pracują i pracowali w Sanepidzie. Zaznaczył, że ich organiczna, pozytywistyczna często ukryta w zaciszu laboratorium praca pozwala mieszkańcom Gniezna czuć się bezpiecznie. Często niewidoczni pracownicy Stacji czuwają od lat nad gnieźnianami chroniąc ich od zagrożeń epidemiologicznych, zapewniając wysoki standard higieny w naszym mieście. Na koniec życzył wszystkim wielu dalszych sukcesów, rozwoju osobistego i zawodowego, oraz satysfakcji z wykonywanej pracy.
Uroczystości zakończył koncert fortepianowy w wykonaniu Klaudii Kukli – Absolwentki Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu. Zgromadzeni wysłuchali utworów wchodzących w skład Suity Hiszpańskiej – Andaluzja – kubańskiego kompozytora Ernesto Lacouny.

Michał Zych, MCIPShare this!
Zmieniony ( 23.09.2013. )
 
««  start « poprz. 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 77 - 95 z 1043
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 16
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: gniezno@gniezno.eu