Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
Odwiedza nas 1 gość

Artykułów: 10956

Odwiedzających: 10334675
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Miasto
Mistrzostwa w Plażowej Piłce Nożnej
12.08.2014.
smw1m.jpg smw2m.jpg    Między 9 a 10 sierpnia 2014 roku na plaży Ośrodka Wypoczynkowego w Skorzęcinie odbywały się XIV Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka.
    Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry - Gniezno” przy wsparciu współorganizatorów oraz partnerów: Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Starostwa Powiatowego w Gnieźnie, Urzędu Gminy i Miasta w Witkowie, Urząd Miejskiego w Gnieźnie, Ośrodka Sportu i Rekreacji w Witkowie oraz Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie. W dwudniowych rozgrywkach smw3m.jpg smw4m.jpgudział wzięło szesnaście drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy, po cztery drużyny w każdej. W grupach, mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym” 2x10 minut. Następnie, z poszczególnych grup do dalszej rywalizacji przechodziły po dwie drużyny, które systemem pucharowym rywalizowały o tytuł Mistrza Wielkopolski Beach Soccer 2014.
    Zawody rozgrywane były zgodnie z przepisami Beach Soccera, a turniej sędziowany był przez poznańskiego arbitra mającego duże doświadczenie w tej dyscyplinie sportu. Poniżej zestawienie drużyn.

smw5m.jpg smw6m.jpgGrupa A:
CWK 05 Witkowo
Leśne Dziadki Gniezno
Marbud Gniezno
El Gład Gniezno
Grupa B:
KS Winiary Gniezno
Kominiarze Poznań
Borko.pl Gniezno
Studio Viva I Września
smw7m.jpg smw8m.jpgGrupa C:
Starówka Koło
Husaria Gniezno
Hil – Gaz Gniezno
Format Poznań
Grupa D:
Nankatsu Poznań
Reszta Świata Trzemeszno
Studio Viva II Września
El Pietz Gniezno

smw9m.jpg smw10m.jpg    Z fazy grupowej do dalszych rozgrywek wyszły zespoły: CWK 05, El Gład, KS Winiary, Kominiarze, Starówka Koło, Format, El Pietz, Studio Viva II Września.
    Po zaciętych dwudniowych zmaganiach tytuł Mistrza Wielkopolski XIV edycji zdobył zespół CWK 05 z Witkowa, który w wielkim finale pokonał piłkarzy z Format Poznań stosunkiem bramek 2-1. Trzecie miejsce zajął zespół Kominiarzy pokonując drużynę El Gład, która zajęła IV miejsce. Kolejne, w finałowej szóstce miejsca, zajęły drużyny: V – Starówka Koło i VI – zespół KS Winiary

smw11m.jpg smw12m.jpgPuchar dla najlepszej szóstki ufundowali:
I miejsce - Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego Marka Woźniaka
II miejsce - Puchar Posła na Sejm RP Tadeusza Tomaszewskiego
III miejsce - Puchar Burmistrza Gminy i Miasta Witkowo Krzysztofa Szkudlarka
IV miejsce - Puchar Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego
V miejsce - Puchar Starosty Gnieźnieńskiego Dariusza Pilaka
VI miejsce - Puchar Dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Witkowie Stanisława Rajkowskiego

smw13m.jpg    Wśród nagród indywidualnych dla zawodników ”królem strzelców” został zawodnik z drużyny Kominiarze - Marcin Daniel. „Najlepszym bramkarzem” okazał się zawodnik CWK 05 - Adam Graczyk. Tytułem „najlepszego zawodnika” może poszczycić się zawodnik ekipy Kominiarze - Adrian Świątek.
    Fundatorami indywidualnych statuetek dla najlepszych uczestników Turnieju byli Prezes SKFiT „Chrobry – Gniezno” Stanisław Dolaciński – Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna oraz Bartosz Wojciechowski Radny Miasta Gniezna,
    Zawodnicy zwycięskich drużyn otrzymali także pamiątkowe medale, dyplomy oraz dla zawodników trzech najlepszych zespołów sportowe nagrody rzeczowe. Pozostałe drużyny, które uplasowały się na miejscach od VII do XVI otrzymały statuetki uczestnictwa oraz pamiątkowe dyplomy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się Rafał Spachacz – Zastępca Prezydenta Miasta Gniezna, Stanisław Rajkowski – Dyrektor OKRiR w Witkowie, Zdzisław Kujawa – Prezes Gnieźnieńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, Stanisław Dolaciński – główny organizator zawodów, Prezes Stowarzyszenia Kultury Fizycznej i Turystyki „Chrobry – Gniezno” i jednocześnie Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna i Bartosz Wojciechowski – Radny Miasta Gniezna.
    W trakcie trwania dwudniowych Mistrzostw dla kibiców oraz wszystkich wypoczywających na plaży w Skorzęcinie zorganizowane zostały dwie konkurencje towarzyszące. Największą siłą w podnoszeniu 15 kg odważnika wykazał się Mirosław Mosiniak z Gniezna podnosząc ciężarek 100 razy i zdobywając okazały puchar oraz medal. Drugie miejsce zajął Adam Kozak z Łodzi (68), a trzecie Hubert Frydel z Kłodawy (62).
    W niedzielę zorganizowany został natomiast turniej darta, w którym zwyciężył Kacper Wojciechowski, drugiej miejsce zajął Krzysztof Wojciechowski, natomiast na trzecim miejscu uplasował się Tomasz Kostencki. Zwycięzcy powyższych konkurencji towarzyszących otrzymali pamiątkowe medale.
    Swoje stoisko promocyjne podczas zawodów, podobnie jak w ubiegłym roku, miała Komenda Powiatowa Policji, która w ramach stoiskach wystawienniczego prowadziła konkursy profilaktyczne dla dzieci, konkurs rysunkowy, punkt informacyjny, a także możliwość zbadania zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Mali uczestnicy konkursów otrzymywali gadżety oraz upominki rzeczowe. Wśród sponsorów, którym organizatorzy składają serdeczne podziękowanie, należy wymienić: Ośrodek Wypoczynkowy w Skorzecinie, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, KKS Lech Poznań, Bank Spółdzielczy w Gnieźnie, Hurtownie Sportową Piast oraz Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie. Zainteresowanie udziałem w mistrzostwach z roku na rok jest coraz większe, chociaż możliwości organizacyjne są jedynie na poziomie szesnastu zespołów. Już za rok Jubileuszowe, piętnaste Mistrzostwa Wielkopolski w Plażowej Piłce Nożnej, podczas których oprócz rywalizacji w Beach Soccer na zawodników, kibiców oraz wypoczywających czekać będzie mnóstwo atrakcji.

Share this!
Zmieniony ( 12.08.2014. )
 
Co zrobić ze zużytą pralką lub lodówką?
12.08.2014.
pralkam.jpg    Posiadacze dużych elektrośmieci, takich jak lodówki, pralki, kuchenki elektryczne mogą się ich pozbyć bez konieczności wychodzenia z domu, a w dodatku zupełnie za darmo. Jak? Aby zamówić tą usługę wystarczy zadzwonić pod numer 2222 333 00 lub wejść na stronę www.elektrosmieci.pl i wypełnić internetowy formularz.     
    Odpowiednio przygotowany sprzęt (odłączony od prądu, wodociągów oraz instalacji gazowej) odbierany jest ze wskazanej lokalizacji w ustalonym terminie. Przy okazji odbioru dużych elektrośmieci można także oddać inne, małe niedziałające urządzenia.

Share this!
Zmieniony ( 12.08.2014. )
 
Gnieznianie skorzystali z atrakcyjnych ofert
29.07.2014.
cenym.jpg    Między 26 a 27 lipca 2014 roku, w ramach akcji promocyjnej „Gniezno za pół ceny”, podczas Koronacji Królewskiej gnieźnianie skorzystać mogli ze specjalnego rabatu 50% od ceny podstawowej w kilkunastu punktach handlowo-usługowo-gastronomicznych na terenie miasta Gniezna, które zadeklarowały chęć udziału w tej akcji promocyjnej.
    Rabaty obejmowały miedzy innymi wybrane menu w restauracjach i barach, noclegi w hotelach, korzystanie z gnieźnieńskiego basenu, zwiedzanie Gniezna z przewodnikiem oraz zabytków w katedrze i Muzeum Początków Państwa Polskiego.
    Z promocji skorzystało wielu Gnieźnian i przybyłych do miasta gości, którzy uczestniczyli w widowisku historycznym na Placu Św. Wojciecha, czy też po prostu wybrali miasto na miejsce letniego wypoczynku. Nasi partnerzy zanotowali duże zainteresowanie swoją ofertą, co mamy nadzieję zaowocuje dobrą reklamą tych podmiotów.
    Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy! Mamy nadzieję, że za rok akcja będzie cieszyła się jeszcze większą popularnością, a do udziału w niej włączy się jeszcze więcej restauracji, kawiarni i hoteli.

Share this!
Zmieniony ( 29.07.2014. )
 
Gdzie można wykonać mammografię?
28.07.2014.
mammm.jpg    Celem Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi jest zapewnienie wszystkim Polkom w wieku od 50 do 69 lat równego dostępu do bezpłatnych badań mammograficznych, bez konieczności posiadania skierowania, zaproszenia czy długiego oczekiwania.
    Mammografia jest prostym badaniem rentgenowskim uznawanym obecnie za najlepszą metodę wczesnego wykrywania raka piersi. Każda kobieta, która nie miała wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 24 miesięcy w ramach ubezpieczenia NFZ, może wybrać jeden z 30 ośrodków i ustalić telefonicznie dogodny termin badania. Do miejscowości, w pobliżu których nie ma ośrodków stacjonarnych, przyjeżdżają mobilne pracownie. Badanie nazywamy profilaktycznym, gdyż zapraszamy na nie kobiety, bez objawów choroby. U większości wynik mammografii będzie prawidłowy.
    Masz pytania? Zadzwoń pod numer 61 8850 915 lub odwiedź stronę wojewódzkiego ośrodka koordynującego www.wco.pl/wok
    U kilku procent zostanie wykryta zmiana wymagająca dodatkowych badań: mammografia celowana, USG, biopsja. Zaledwie u 5 kobiet na 1000 badanych wykrywa się raka. W takim przypadku kobieta zostaje natychmiast skierowana na leczenie do specjalistycznego ośrodka.


Share this!
Zmieniony ( 28.07.2014. )
 
Trwają wakacyjne kursy pływania
25.07.2014.
gosir1m.jpg    Wszystkim chętnym, którzy w wakacje mieliby ochotę nauczyć się pływać proponujemy uczestnictwo w wakacyjnych kursach pływania.
    Na naukę nigdy nie jest za późno. Nauczymy pływać każdego: małego i dużego, młodszego i starszego, puszystego i chudego. Przyjdź i przekonaj się o tym!
    Do końca wakacji pozostały jeszcze dwa kursy pływania:
    - III edycja 28 lipca - 8 sierpnia
    - IV edycja 18 sierpnia - 29 sierpnia
     Są to kursy podstawowej nauki pływania, oraz doskonalenia posiadanych umiejętności. Koszt kursu to 150 złotych za 10 godzin. Informacje i zapisy przyjmowane są w szatni basenowej: tel. 61 424 86 04.

Share this!
Zmieniony ( 28.07.2014. )
 
Nowe zejście nad jezioro Winiary
22.07.2014.
sciezka1m.jpg sciezka2m.jpg      Od strony ulicy Zabłockiego, poprzez ul. Spokojną, aż do jeziora Winiary można już dojść nowo wybudowanym ciągiem pieszo – jezdnym. Na długości 282 metró ułożona została tam bowiem ścieżka z kostki betonowej koloru szarego (pochylnie) oraz grafitowego (spoczniki). Zieleń na poboczach ścieżki została uporządkowana oraz dokonano nasadzeń trawy. Całość zapewnia komfortowe dojście do jeziora zarówno dla osób lubiących spacery, jak również dla rowerzystów, czy też dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Koszt robót wyniósł 194,4 tysięcy złotych.

sciezka3m.jpg

Share this!
Zmieniony ( 28.07.2014. )
 
Zmiany na Zielonym Zapleczu MOK
11.07.2014.
tor1m.jpg tor2m.jpg    Nowe boisko do mini golfa to efekt zakończonego pierwszego etapu prac na Zielonym Zapleczu Miejskiego Ośrodka Kultury.
    Pole składa się z dziewięciu torów o różnych stopniach trudności. Na terenie placu znajdują się również szachy ogrodowe dużego formatu (3,2 m x 3,2 m) oraz dwie ławeczki.
    Boisko wykonała firma Mobino Sp. z o. o. ul. Grottgera 16/1, 60-758 Poznań. Koszt inwestycji to 88 000 złotych. Wkrótce w MOK rozpocznie się drugi etap prac remontowych Zielonego tor3m.jpg tor4m.jpgZaplecza. Jego odmienione oblicze będzie można podziwiać w pełnej krasie już jesienią.

Share this!
Zmieniony ( 11.07.2014. )
Czytaj całość
 
Nowe stojaki i kosze na śmieci
10.07.2014.
rower1m.jpg rower2m.jpg    10 lipca 2014 roku na Targowisku Miejskim przy ul. Warszawskiej pojawiło się pięć stojaków rowerowych oraz dwa nowe kosze na śmieci. Stojaki rowerowe zlokalizowane zostały pomiędzy pochylnią, a schodami Targowiska od strony ul. św. Wawrzyńca.

Share this!
Zmieniony ( 10.07.2014. )
Czytaj całość
 
Kolejne ulice skanalizowane
10.07.2014.
mel1m.jpg mel2m.jpg    2 lipca 2014 zakończono realizację zadania inwestycyjnego „Budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ulicy Kostrzyńskiej w Gnieźnie”. Inwestycja realizowana była wspólnie przez Miasto Gniezno i Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o. o. w Gnieźnie. W ramach przedmiotowej budowy ułożono kanalizację deszczową wraz z uzbrojeniem o łącznej długości 536,25 m oraz kanalizację sanitarną o łącznej długości 521,45 m. Po zakończonych robotach kanalizacyjnych odbudowano na całej szerokości nawierzchnię ulicy Kostrzyńskiej i nawierzchnię na odcinku ulicy Dojazd. Łączny koszt robót budowlano montażowych wyniósł 733.320,15 złotych.
    10 lipca 2014 zakończono realizację zadania inwestycyjnego „Wykonanie przebudowy skanalizowanego odcinka rowu wraz z jego odbudową na odcinku pomiędzy ulicą Śliwową, Jabłoniową i Morelową w Gnieźnie”. Przebudowa i odbudowa odcinka rowu obejmowała wymianę mel3m.jpgistniejącego rurociągu oraz odbudowę rowu otwartego na łącznej długości 362 m. Łączny koszt wykonanych robót wyniósł 83.695,84 złotych.

Share this!
 
Goście z dalekiego Humania
07.07.2014.
uman1m.jpg uman2m.jpg    Odbywający się w Gnieźnie XII Międzynarodowy Turniej Koszykówki Gniezno 2014 stanowił dla młodych koszykarek z Miasta Partnerskiego Humań doskonałą okazję, aby odwiedzić Włodarza Pierwszej Stolicy Polski. 7 lipca 2014 Prezydent Jacek Kowalski podjął miłych gości wraz z Dyrektorem Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Telesforem Gościniakiem.
    Rozmowa toczyła się wokół tego, co najbliższe młodym zawodniczkom, czyli sportu. Dziewczyny dowiedziały wiele się o istniejącej w Gnieźnie infrastrukturze sportowej. Same korzystając z okazji i uprzejmości obecnego na spotkaniu dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 Radosława Sobkowiaka widziały już wiele elementów omawianej bazy sportowo - rekreacyjnej miasta.
uman3m.jpg uman4m.jpg    Na zakończenie Prezydent obdarował koszykarki drobnymi upominkami, aby dobrze wspominały Gniezno i częściej odwiedzały miasto otwarte na sport.

Share this!
Zmieniony ( 07.07.2014. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 77 - 95 z 1178
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 16
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: gniezno@gniezno.eu