Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania


Artykułów: 10755

Odwiedzających: 9632921
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Miasto
Otwarcie placu na Pustachowie
30.06.2014.
pusta1m.jpg pusta2m.jpg    Sprzęt zakupiony ze środków Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych: duży zestaw zabawowy z kilkoma zjeżdżalniami, huśtawka wahadłowa podwójna, ścianka wspinaczkowa oraz ławka z oparciem – to elementy nowej „strefy rekreacji wolnej od nałogów”, którą otwarto uroczyście 28 czerwca 2014 roku przy ulicy Gębarzewskiej. W inauguracji miejsca, gdzie dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas, wzięli udział podopieczni Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, mieszkańcy, członkowie Rady Osiedla Pustachowa, pusta3m.jpg pusta4m.jpgprzedstawiciele duchowieństwa, oraz radni i przedstawiciele władz miasta.
    Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu. Mieszkańcy i radni osiedlowi przygotowali słodki poczęstunek, grochówkę, kiełbaski z grilla i napoje, a wszystkie przybyłe dzieci mogły skorzystać z zabawy na dmuchanym zamku. Jedna z firm medycznych oferowała możliwość zbadania poziomu cukru, a uzdolniona artystycznie młodzież przygotowała program wokalny. Oczywiście najmłodsi chętnie korzystali także z pusta5m.jpg pusta6m.jpgnowych sprzętów, które oficjalnie do użytku oddał Prezydent Jacek Kowalski wraz z radnym Jerzym Hornem oraz Przewodniczącą Rady Miasta Gniezna Marią Kocoń.
    Strefa to efekt współpracy lokalnej społeczności, rad osiedlowych i przedstawicieli magistratu. Z pewnością dobrze służyć będzie mieszkańcom, gdyż to właśnie z ich inicjatywy doszło do jej powstania. O stan techniczny urządzeń i doposażanie placu w kolejne atrakcje dbać będą Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne, które są administratorem obiektu.

Share this!
Czytaj całość
 
Nowe boisko już gotowe
27.06.2014.
rug1m.jpg rug2m.jpg    Zakończyła się budowa boiska treningowego przy ul. Strumykowej w Gnieźnie. Obiekt pozytywnie przeszedł procedury odbiorowe, jak również uzyskał Decyzję Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, zezwalającą na jego użytkowanie.
    Miasto wzbogaciło się o pełnowymiarową płytę boiska do gry w piłkę nożną o wymiarach 100x60m. Zainstalowano na nim nawierzchnię ze sztucznej trawy, która po zasypaniu piaskiem kwarcowym oraz wysokiej jakości granulatem, pozwala na komfortowe prowadzenie rozgrywek.
    Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że na płycie boiska wkomponowane zostało (w kolorze żółtym) oliniowanie do gry w rugby wraz z bramkami do tej dyscypliny sportu. Dla kibiców przygotowanych zostało 240 miejsc siedzących, natomiast 6 masztów rug3m.jpg rug4m.jpgoświetleniowych o wysokości 18 metrów każdy, uatrakcyjnią rozgrywki jak i inne wydarzenia organizowane po zmroku.
    Po obwodzie murawy wykonane zostało utwardzenie terenu o powierzchni 2.100,0 m. Teren inwestycji został w pełni ogrodzony i wyposażony w system monitoringu. Zapewniono również dostęp do obiektu dla osób niepełnosprawnych. Całkowity koszt inwestycji to 2,4 miliona złotych.


Share this!
Zmieniony ( 27.06.2014. )
 
Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia
27.06.2014.
gody1m.jpg gody2m.jpg    Pół wieku temu jedenaście par z Miasta Gniezna i Gminy Gniezno przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło. 26 czerwca 2014 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego i Wójta Gminy Gniezno Włodzimierza Lemana wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.
    Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono jednak dwa małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: Państwa Emilię i Ludwika Starczewskich oraz Anicetę i Aleksandra Grześkowiaków z Gminy Gniezno, którzy są razem już od 55 lat. Prezydent Jacek Kowalski gody3m.jpg gody4m.jpgwręczając im kwiaty oraz pamiątkowe dyplomy oraz upominki powiedział, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia.
    Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to Państwo: Janina i Andrzej Kupisiowie, Anna i Henryk Kozłowscy, Janina i Tadeusz Modrzejewscy, Monika i Stefan Pawliccy, Maria i Marian Ryczkowscy, Bogdana i Stanisław Smelkowscy, Maria i Alfons Stawscy, Sabina i Jan Urbankowie, Wiesława i Stanisław Walkowscy, Czesława i Stefan Zalewscy oraz Leokadia i Edward Witkowscy.
    Wszystkim szacownym jubilatom odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący gody5m.jpg gody6m.jpgcałą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył wszystkim paniom bukiety pięknych róż. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.

Share this!
Zmieniony ( 27.06.2014. )
Czytaj całość
 
Rusza sezon na kąpielisku Winiary
26.06.2014.
winiary1m.jpg winiary2m.jpg    Tradycją stało się już, że wraz z rozpoczęciem wakacji rusza sezon letni na Kąpielisku Winiary. Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji zadbał o to, aby mieszkańcy Gniezna chcący wypocząć w naszym mieście mogli miło i bezpiecznie spędzić czas nad wodą.
    Na kąpielisku uporządkowano już teren, uzupełniono piasek plażowy, wyrównano dno oraz brzeg jeziora. Trwają prace wykończeniowe związane z przygotowaniem niezbędnego sprzętu ratowniczego i pływającego.
    Nad jezioro zapraszamy już od 28 czerwca 2014. Nad bezpiecznym pobytem na kąpielisku osób kąpiących się czuwa wykwalifikowana kadra ratownicza.
    Kąpielisko podzielone zostało na dwie strefy:
    - pierwsza z nich dla osób niepływających do głębokości 1,20 m /oznaczona bojami czerwonymi/. Jest tu również tzw. brodzik dla dzieci.
winiary3m.jpg winiary4m.jpg    - druga strefa dla pływających oznaczona bojami żółtymi.
    Przypominamy, iż w rok u 2011 GOSiR otrzymał wyróżnienie dla kąpieliska przyznane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezesa Zarządu WOPR Województwa Wielkopolskiego za organizację bezpiecznego kąpieliska wykorzystywanego do kąpieli w sezonie letnim.
    Kąpielisko czynne będzie przez całe wakacje, do 31 sierpnia 2014 Strzeżone jest codziennie w od 10.00 do 18.00.
    Na terenie Kąpieliska wypożyczyć będzie można również sprzęt pływający oraz skorzystać z uruchomionego tam punktu gastronomicznego.
    Jest to idealne miejsce na spacery, rekreację i wypoczynek dla mieszkańców Gniezna i turystów.

Share this!
Zmieniony ( 26.06.2014. )
 
Perełki dla najlepszych uczniów
26.06.2014.
per1m.jpg per2m.jpg    Stało się już tradycją, że pod koniec roku szkolnego Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski nagradza wybitnie uzdolnionych gimnazjalistów wręczając im wyróżnienie: „Perełkę” za szczególne osiągnięcia w nauce i sporcie. Nie inaczej było i tym razem. Ta miła uroczystość odbyła się 25 czerwca 2014 roku w Sali Kryształowej Starego Ratusza. Poniżej prezentujemy pełną listę nagrodzonych Młodych Gnieźnian, wszystkim życząc kolejnych sukcesów!
Share this!
Zmieniony ( 26.06.2014. )
Czytaj całość
 
Niebezpieczne substancje psychoaktywne
26.06.2014.
warty1m.jpg warty2m.jpg    Na każdym kroku dostępnych jest coraz więcej środków szkodliwych i uzależniających, niebezpiecznych szczególnie dla młodych ludzi. I nie chodzi tutaj tylko o alkohol, papierosy czy nielegalne narkotyki. Narastającym problemem są teraz dopalacze, anaboliki czy napoje energetyzujące. O niebezpieczeństwach płynących z ich używania opowiadał Sławomir Orzechowski z ośrodka Konferencyjnego w Krakowie podczas specjalnych warsztatów zorganizowanych przez Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne.
    20 czerwca 2014 wzięło w nich udział ponad trzydziestu młodych ludzi, którym prelegent przybliżył zgubne skutki zażywania środków psychoaktywnych na przykładach badań naukowych. Wskazywano także alternatywę dla tych substancji i zachęcano do naturalnych metod warty3m.jpg warty4m.jpgwspomagania aktywności sportowej, takich jak soki warzywne, czy polski rumianek.
    Wiele miejsca poświęcono także problemowi przemocy i sposobom zastępowania ich w grupach rówieśniczych metodami negocjacyjnymi.


Share this!
Czytaj całość
 
Miejsce bezpiecznej zabawy
25.06.2014.
plac1m.jpg plac2m.jpg    Zestaw zabawowy typu domek, huśtawka wahadłowa podwójna, bujak sprężynowy pojedynczy oraz ławka z oparciem – to elementy nowej „strefy rekreacji wolnej od nałogów”, którą otwarto uroczyście 24 czerwca 2014 roku przy ulicy Pomowskiej. W inauguracji miejsca, gdzie dzieci będą mogły bezpiecznie spędzać czas, wzięli udział podopieczni Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, mieszkańcy, członkowie Rady Osiedla Winiary oraz radni i przedstawiciele władz miasta.
    Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje towarzyszące wydarzeniu. Mieszkańcy i radni osiedlowi przygotowali słodki poczęstunek, grochówkę i napoje, a wszystkie przybyłe dzieci mogły przejechać się bryczką. Oczywiście najmłodsi chętnie korzystali także z nowych plac3m.jpg plac4m.jpgsprzętów, które oficjalnie do użytku oddali w imieniu Prezydenta Jacka Kowalskiego jego zastępcy: Rafał Spachacz i Czesław Kruczek oraz Przewodnicząca Rady Miasta Gniezna Maria Kocoń wraz z Radnym Czesławem Kozielskim.
    Strefa to efekt współpracy lokalnej społeczności, rad osiedlowych i przedstawicieli magistratu. Z pewnością dobrze służyć będzie mieszkańcom, gdyż to właśnie z ich inicjatywy doszło do jej powstania. O stan techniczny urządzeń i doposażanie placu w kolejne atrakcje dbać będą Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne, które są administratorem obiektu.


Share this!
Zmieniony ( 25.06.2014. )
Czytaj całość
 
Pojedynek Rodzinnych Ogrodów Działkowych
25.06.2014.
rod1m.jpg rod2m.jpg    21 czerwca 2014 roku na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego im. Grodu Lecha w Gnieźnie odbył się VII Pojedynek Sportowo – Rekreacyjny Rodzinnych Ogrodów Działkowych o Puchar Prezydenta Miasta Gniezna Jacka Kowalskiego, którego organizatorami był Rodzinny Ogród Działkowych im. Grodu Lecha, Stowarzyszenie Młodych Wielkopolan, Kolegium Prezesów ROD oraz Urząd Miejski w Gnieźnie. W spartakiadzie udział wzięło ponad 200 uczestników.
    Patronat nad Pojedynkiem tradycyjnie jak od lat sprawował poseł Tadeusz Tomaszewski, który był fundatorem Pucharu Przechodniego dla najlepszej działkowej drużyny. Wśród zaproszonych gości w wydarzeniu udział wzięli Poseł na Sejm RP Tadeusz Tomaszewski, Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski, Wiceprzewodniczący Rady Miasta Gniezna Stanisław rod3m.jpg rod4m.jpgDolaciński, Członek Zarządu Okręgowego PZD Zdzisław Stankowiak oraz Radni Miasta Gniezna Tadeusz Purol i Bartosz Wojciechowski.
    W tegorocznej imprezie udział wzięło 12 rodzinnych ogrodów działkowych z terenu powiatu gnieźnieńskiego: ROD K. Świerczewskiego w Witkowie, ROD Gród Lecha, ROD Kopernika Róża, ROD Polania, ROD Leszka Białego, ROD Mieszka, ROD 1000-lecia, ROD Wspólnota, ROD Orła Białego, ROD Relaks, ROD Bolesława Chrobrego, ROD Jana III Sobieskiego.
    Członkowie poszczególnych drużyn zmagali się w konkurencjach indywidualnych i zespołowych, jak: strzelanie z wiatrówki, rzut beretem, rzut lotką do tarczy, skoki na piłce skok w dal z miejsca, konkurs wiedzy, toczenie beczki oraz przeciąganie liny. Dla dzieci zorganizowana została również konkurencja skoki na gumowej piłce, a dla wszystkich rod5m.jpg rod6m.jpgzainteresowanych rzut piłką. Zwycięzcami konkurencji zostali:

Share this!
Zmieniony ( 25.06.2014. )
Czytaj całość
 
Niesamowita walka z żywiołem
24.06.2014.
kajak1m.jpg kajak2m.jpg    Dzięki Miejskiemu Programowi Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Urzędu Miejskiego w Gnieźnie grupa młodzieży z Uczniowskiego Socjoterapeutycznego Klubu Sportowego Rodzice – Dzieciom działającego przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych wzięła 22 czerwca 2014 roku udział niecodziennej wyprawie. Jej uczestnicy przez ponad pięć godzin mili okazję powalczyć w żywiołami na wodzie i lądzie podczas spływu kajakowego po rzece Wełnie.
    Trasa wiodąca z Rudy do Jaracza usłana była przeszkodami, które dwudziestu młodych ludzi pokonywało z uśmiechem na ustach. Płynąc przez piętnastokilometrową drogę wodną trafiali na niespodziewane przeszkody powstałe ze zwalonych olbrzymich kłód drzew lub wielkie głazy, które trzeba było omijać przenosząc kajaki lądem.
kajak3m.jpg kajak4m.jpg    Można było napotkać na swojej drodze również stado osłów wypasających się na pobliskiej łące, z którymi to młodzież bardzo szybko nawiązała przyjazne relacje, lub podziwiać niesamowite rzeźby drzewne utworzone przez splątane nadrzeczne korzenie.
    Jednak, po mimo tylu wrażeń, trudu i znoju, cała grupa dotarła prawie sucha do końcowej przystani, gdzie czekało na nich ognisko i pieczone kiełbaski, które znikały i zastraszającym tempie w żołądkach zmęczonych kajakarzy.
    Dzięki tej wyprawie młodzież nauczyła się pracy w zespole, odpowiedzialności za siebie i przyjaciół oraz przestrzegania reguł bezpiecznego zachowania na rzece. Opiekująca się grupą młodzieży i kadra starała się przekazać im umiejętność czerpania radości z alternatywnego kajak5m.jpg kajak6m.jpgspędzania wolnego czasu wolnego od uzależnień i zachowań nieakceptowanych społecznie.
    Podczas spływu młodymi ludźmi opiekowali się: Sandra Buczkowska, Katarzyna Wiśniewska - Mazur, Dorota Perlik, Zofia Komosińska oraz studenci – Daniel Superczyński i Filip Manuszak.
    Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują obsłudze spływu kajakowego z firmy Delfin za ciepłe przyjęcie i fachową opiekę.


Share this!
Zmieniony ( 24.06.2014. )
Czytaj całość
 
Kolejne remonty i inwestycje
20.06.2014.
inwesty1m.jpg inwesty2m.jpg    Trwają prace na gnieźnieńskich ulicach. Wykonywane jest obecnie kolejne zejście nad jezioro Winiary. Ciąg pieszo – rowerowy zostanie wykonany z kostki betonowej w kolorze szarym i grafitowym. Długość ścieżki ma docelowo wynosić 282,77m, zaś jej szerokość wahać się będzie miedzy 2 a 3m, w zależności od ukształtowania terenu. Zakończenie prac przewiduje się na połowę sierpnia tego roku. Oznacza to, że jeszcze w te wakacje miłośnicy spacerów nad popularnymi Łazienkami będą mogli korzystać z nowej, wygodnej i bezpiecznej ścieżki od ul. Zabłockiego do ul. Spokojnej. Koszt inwestycji to 194,4 tysięcy złotych.
    W przebudowie jest również ul. Rybna na długości od ul. Świętokrzyskiej do ul. Św. Jana (434,6 m). W zakresie przebudowy jest między innymi:
inwesty3m.jpg inwesty4m.jpg    - ułożenie ciepłociągu (za co odpowiada PEC), wymiana rurociągu gazowego, usunięcie kolizji energetycznych w pasie drogowym
    - budowa chodników po obu stronach jezdni z kostki betonowej brukowej
    - wykonanie schodów i pochylni w powierzchniach chodnika o spadku > 8%
    Wartość robót zamyka się w kwocie 1210934,94 złotych, a termin zakończenia prac wyznaczony jest na 30 września 2014 roku.
    Trwa końcowy etap budowy kanalizacji sanitarnej i deszczowej na ul. Kostrzyńskiej. Łączna długość sieci wraz z przyłączami 1003,5mb. Wartość kanalizacji deszczowej to 364,947,83 złotych, zaś kanalizacja sanitarna 368372,32 złotych brutto. Całość realizacji zadania inwesty5m.jpg inwesty6m.jpgzakończy się 30 czerwca 2014 roku.

Share this!
Zmieniony ( 20.06.2014. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 77 - 95 z 1161
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 16
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: gniezno@gniezno.eu