Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
Odwiedza nas 2 gości

Artykułów: 11934

Odwiedzających: 13997379
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Miasto
Nowy, kolorowy plac zabaw
02.06.2015.
plac1m.jpg plac2m.jpg    Na terenie ogródka jordanowskiego mieszczącego się przy ulicy 3 Maja w Gnieźnie otwarty został 1 czerwca 2015 roku pierwszy, i jak dotąd jedyny w Gnieźnie, plac zabaw przystosowany do potrzeb dzieci niepełnosprawnych.
     Do dyspozycji dzieci oddany został zestaw bezpiecznych urządzeń zabawowych, takich jak huśtawka, piaskownica - stół, przystosowana dla dzieci poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także tradycyjne, mostki i przeplotnie oraz ławki i stoliki rekreacyjne. Na terenie ogórka jordanowskiego wkrótce zainstalowana zostanie również toaleta, przystosowana dla osób niepełnosprawnych.
    Inwestycja ta powstała dzięki środkom pochodzącym z budżetu obywatelskiego, według projektu złożonego przez Aleksandrę Fiedor i Martę Mazurczak.
    Nowy, bezpieczny dla dzieci zestaw został poświęcony przez Księdza Kanonika Jana Szrejtera, duchowego przewodnika Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych, które opiekują się gnieźnieńskimi strefami wolnymi od uzależnień, czyli strefami rekreacji dziecięcej i aktywności seniora. Specjalnymi gośćmi na mini festynie zorganizowanym przez MŚS byli także Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz i jego zastępca Michał Powałowski oraz przedstawiciele miejscowej parafii Ojców Franciszkanów.

Share this!
Zmieniony ( 02.06.2015. )
Czytaj całość
 
Uzależnia mnie tylko sport
01.06.2015.
uzale1m.jpg uzale2m.jpg    Kampania „Uzależnia mnie tylko sport", ma na celu promocję i realizację zadań dotyczących profilaktyki uzależnień w połączeniu z aktywnością ruchową uczestników imprez sportowo -rekreacyjnych. Głównym zadaniem kampanii jest zwiększenie świadomości dzieci i młodzieży na temat szkód wynikających z używania alkoholu i innych środków psychoaktywnych.
    W imprezach w ramach kampanii, które organizowane są co tydzień, biorą udział zespoły składające się z drużyn: rodzic + dziecko, które rywalizują w rodzinnych biegach sztafetowym. Biegi odbywają się w różnych miejscowościach naszego województwa. W tym projekcie Gniezno reprezentują rodziny z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych.
    Niedzielna impreza sportowa w Koninie 31 maja 2015, z udziałem naszej reprezentacji przebiegała z wieloma atrakcjami związanymi ze zbliżającym się Dniem Dziecka. Rodziny reprezentujące świetlice z tygodnia na tydzień osiągają coraz lepsze wyniki, a z zawodów wracają z barwnymi wspomnieniami i coraz większym entuzjazmem. Przed naszą reprezentacją jeszcze zawody we Wrześni i wielki finał w Malanowie.

Share this!
Zmieniony ( 01.06.2015. )
Czytaj całość
 
Zmiany w Strefie Płatnego Parkowania
29.05.2015.
strefa1m.jpg strefa2m.jpg    Nareszcie będą miejsca dla klientów Urzędu Miejskiego i Starostwa Powiatowego w Gnieźnie. Planowane zmiany w Strefie Płatnego Parkowania w Gnieźnie zdecydowanie ułatwią dostęp klientom urzędów. Na ostatniej sesji Rady Miasta Gniezna radni przegłosowali większością głosów uchwałę, która ma ożywić centrum Gniezna. 3 podstrefy parkowania, A, B i C, zaczną obowiązywać w styczniu 2016 r.
    Zaparkowanie w śródmieściu zwłaszcza w soboty a także w ciągu dni roboczych najczęściej jest bardzo trudne. Chyba każdy, kto przyjechał w sobotę do centrum na zakupy, był zmuszony do krążenia po ulicach po to, by znaleźć wolne miejsce parkingowe. Zniechęca to do przyjeżdżania do centrum, w tym do robienia tam zakupów. Jest to jedna z kilku przyczyn zamierania handlu w centrum miasta i trudności w wynajmowaniu lokali użytkowych. Zmiany, jak mówi zastępca prezydenta Jarosław Grobelny, mają na celu zmniejszenie deficytu miejsc strefa3m.jpg strefa4m.jpgpostojowych w ścisłym centrum poprzez ograniczenie długotrwałego postoju, zmotywowanie mieszkańców do częstszego korzystania z komunikacji miejskiej. To wszystko, co podkreśla zastępca prezydenta, ma też stworzyć lepsze warunki dla rozwoju handlu i świadczenia usług w śródmieściu. Prezydent Tomasz Budasz chce zdecydowanego ożywienia śródmieścia. Deklarował i robi wszystko, by centrum miasta zaczęło intensywniej żyć, dlatego też wszystkie miejskie imprezy chce lokować właśnie tam.
    W Urzędzie Miejskim w Gnieźnie pracował w ostatnich tygodniach zespół do spraw opracowania nowej polityki parkingowej, powołany przez Prezydenta Miasta Gniezna. W jego skład wchodzili: zastępca prezydenta Jarosław Grobelny, kierownik biura Strefy Płatnego Parkowania Marzena Dyc-Rewers, radni miejscy: Michał Glejzer, Krzysztof Modrzejewski, Marek Zygmunt, Ryszard Karmoliński, pracownicy Urzędu Miejskiego w Gnieźnie a także przedstawiciel stowarzyszenia „SOS dla Gniezna”. W spotkaniach uczestniczył też przedstawiciel Starostwa Powiatowego Roman Kurowski. Po kilku spotkaniach zespół opracował zmiany, które wprowadzi ostatecznie przegłosowana 27 maja uchwała. Nowa polityka parkingowa dzieli centrum na 3 podstrefy: strefa5m.jpg strefa6m.jpgA, B i C, ze zróżnicowanymi stawkami opłat, ograniczeniami dotyczącymi parkowania z identyfikatorami mieszkańców w podstrefie A, a także ograniczeniami czasowymi parkowania w podstrefie C. Wprowadzenie strefy C przy ul. Jana Pawła II jest uzależnione od decyzji Starosty Gnieźnieńskiej dotyczącej otwarcia dla mieszkańców parkingu przy ul. Sobieskiego.
    Stawka opłat w największej podstrefie B nie ulega zmianie, pozostaje taka sama od lat wynosi 2 zł za pierwszą godzinę postoju. W podstrefie A za pierwszą godzinę postoju pojazdu będzie wynosiła 3 zł, natomiast w podstrefie C opłata zdecydowanie się zmniejszy i w pierwszej godzinie postoju będzie wynosiła 1,20 zł (opłata w tych miejscach będzie obowiązywała od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00). W strefach A i B opłaty będą obowiązywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 18.00, a także w soboty w godzinach od 10.00 do 14.00. Od 9.00 do 10.00 osoby prowadzące działalność w strefie będą mogły bezpłatnie zaopatrywać swoje firmy. Mieszkańcy podstrefy A będą mogli wykupić identyfikator obowiązujący w podstrefie B, z kolei mieszkańcy podstrefy B i C będą mieli możliwość wykupienia identyfikatora mieszkańca obowiązującego wyłącznie w podstrefie B,     w podstrefie A i C nie będzie możliwości parkowania z identyfikatorami. Wyjątek będą stanowiły osoby niepełnosprawne, które będą mogły parkować bez ograniczeń w strefie A oraz w strefie B. Seniorzy, osoby niepełnosprawne oraz posiadacze „Karty Dużej Rodziny” mieszkający w Strefie Płatnego Parkowania będą mogli wyrobić identyfikator z 50% bonifikatą. Mieszkańcy podstref A, B i C posiadający identyfikatory, będą mieli jednak możliwość bezpłatnego parkowania na parkingu przy ul. Łaskiego.
    Wszyscy mieszkańcy centrum miasta będą mogli bezpłatnie parkować na parkingu przy ul. Sobieskiego 20 (po jego udostępnieniu przez Starostę Gnieźnieńską, co ma nastąpić do końca października), z bezpłatnego parkingu przy ul. 3 Maja, oraz bezpłatnie z parkingu pod targowiskiem (w dni powszednie od godz. 16.00 do 8 rano następnego dnia, w soboty od 12.00 do 8.00 rano, a także w niedzielę i święta). W tych miejscach jest około 500 miejsc parkingowych. Należy zaznaczyć, że wprowadzone zmiany dotyczące ograniczenia możliwości parkowania z identyfikatorami w strefie A dotyczą około 190 osób posiadających obecnie identyfikatory.
    To jednak nie wszystko: miasto Gniezno planuje wybudowanie parkingów na obrzeżach centrum miasta pod Trasą Zjazdu Gnieźnieńskiego, przy ul. Wawrzyńca, pod wiaduktem Solidarności, a także przy ul. Powstańców Wielkopolskich.
    Uchwała o zmianie Strefy Płatnego Parkowania została pozytywnie zaopiniowana przez organ zarządzający ruchem (starosta powiatu) a także przez Radę Osiedla Stare Miasto.
    Brak możliwości zaparkowania, z którym mamy do czynienia przed centrami handlowymi i dyskontami to nie jedyny powód pustoszejących lokali i trudności w prowadzeniu działalności usługowo-handlowej w centrum miasta. Konieczne jest dostosowanie oferty, w tym oferowanie marek, do których klienci przyzwyczaili się w centrach handlowych oraz dostosowanie godzin otwarcia, tak, żeby coraz dłużej pracujący mieszkańcy Gniezna, a także ci, pracujący poza miastem mogli zdążyć na zakupy do centrum. Do tego wszystkiego niezbędne jest jednak wymuszenie rotacji miejsc parkingowych w centrum miasta.


Share this!
Zmieniony ( 29.05.2015. )
 
Volkswagen szuka pracowników
29.05.2015.
wv1m.jpg wv2m.jpg    Z inicjatywy Prezydenta Gniezna Tomasza Budasza odbyło się spotkanie z przedstawicielami firmy Volkswagen w sprawie rekrutacji pracowników na terenie miasta Gniezna oraz okolic.
    W spotkaniu uczestniczyli Zastępca Prezydenta Gniezna Jarosław Grobelny, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 Sylwester Sip, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Małgorzatą Matczak oraz Rektor PWSZ prof. Józef Garbarczyk. Podczas spotkania omówiono zasady współpracy, jaka zostanie podjęta ze szkołami oraz PUP. W najbliższych dniach odbędą się spotkania z uczniami szkół zawodowych i techników. Poszukiwani są pracownicy do fabryki we Wrześni w szczególności spawacz, wv3m.jpg wv4m.jpgzgrzewacz oraz monter.

Share this!
Zmieniony ( 29.05.2015. )
 
Wolne miejsca w przedszkolach
27.05.2015.
wolne1m.jpg wolne2m.jpg    Od 11 czerwca 2015 będzie można zgłaszać dzieci do publicznych przedszkoli w Gnieźnie. Są jeszcze miejsca we wszystkich grupach wiekowych. O przyjęciu dziecka decydować będzie kolejność zgłoszeń.
    W przedszkolach miejskich na dzieci czeka wykwalifikowana kadra pedagogiczna, która dba o bezpieczeństwo i zapewnia wszechstronny rozwój. Pracują tam nauczyciele dyplomowani, mianowani i kontraktowi, którzy nieustannie podnoszą swoje kwalifikacje i realizują kolejne stopnie awansu zawodowego.
    Przedszkola posiadają bardzo dobre warunki lokalowe: przestronne i funkcjonalnie urządzone sale, gabinety logopedyczne, szatnie, własne kuchnie, toalety oraz atrakcyjnie i bezpiecznie urządzone place zabaw. Posiłki przygotowane przez przedszkolne kuchnie dostosowane są do zapotrzebowania kalorycznego małego dziecka. Odpłatność za trzy posiłki tylko 5 złotych dziennie.
    Każde z przedszkoli ma szeroką gamę zajęć dodatkowych. Realizują je wykwalifikowani specjaliści z wybranych dziedzin. Zajęcia te, prowadzone nieodpłatnie przez nauczycielki, to w zależności od przedszkola: gimnastyka ogólnorozwojowa, zajęcia logopedyczne, mini tenis, język angielski czy taniec. Przedszkola współpracują także czynnie z instytucjami kultury, jak teatr, MOK, EsTeDe, GOSiR, biblioteka czy Zespół Państwowych Szkół Muzycznych.
    Ponadto, Przedszkole Nr 10 z oddziałami integracyjnymi to jedyne publiczne przedszkole na terenie naszego miasta, do którego mogą uczęszczać dzieci niepełnosprawne i ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pracują tam nauczyciele z następującymi kwalifikacjami: oligofrenopedagog, logopeda, tyflopedagog, surdopedagog czy psycholog. Przedszkole to posiada trzy gabinety do terapii i salę rehabilitacyjną.
    Pobyt do 5 godzin dziennie w miejskich przedszkolach jest bezpłatny! Natomiast powyżej 5 godzin odpłatność to 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę (dla dzieci z rodzin wielodzietnych, uczestniczących w Gnieźnieńskim Programie „Rodzina 3+", tylko 50 groszy).
    Trzeba podkreślić, że dzieci urodzone w roku 2010 (pięciolatki) są w roku szkolnym 2015/2016 objęte obowiązkowym wychowaniem przedszkolnym, a urodzone w roku 2011 (czterolatki) do korzystania z takiego wychowania mają prawo. Warto wspomnieć, że maluchy z obu wyżej wymienionych roczników, zgłoszone w procesie rekrutacji, miejsce w przedszkolu miejskim będą miały zapewnione.

Share this!
Zmieniony ( 28.05.2015. )
 
Na Pustachowie promujemy zdrowie
26.05.2015.
festyn1m.jpg festyn2m.jpg    24 maja 2015 Rada Osiedla Pustachowa – Kokoszki wraz z Uczniowskim Socjoterapeutycznym Klubem Sportowym Rodzice – Dzieciom przy współudziale Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych zorganizowały festyn rodzinny o nazwie „Na Pustachowie promujemy zdrowie!”. Celem imprezy było ukazanie alternatywnego – wolnego od wszelkiego rodzaju uzależnień – sposobu spędzania wolnego dla rodzin z dziećmi.
    Na festyn na przepięknym terenie przy ulicy Czeremchowej, gdzie znajduje się sportowo – rekreacyjna strefa zabaw dziecięcych – zwana również „ strefą wolną od uzależnień” wraz z rodzinami bawiło się ponad 500 osób.
      festyn3m.jpg festyn4m.jpgCzekało na nich wiele atrakcji takich jak: dmuchane zamki, gry i zabawy sportowe przygotowane i prowadzone przez wolontariuszy z Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych oraz z nowopowstałego stowarzyszenia „Skrzydła”. Dużym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy, przejażdżki bryczką, kiełbaska z grilla, grochówka i pyszne wypieki przygotowane przez członków Rady Osiedla, oraz występy dzieci z przedszkola „Źródełko”.
Środki na festyn zostały pozyskane dzięki Miejskiemu Programowi Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
    Podczas wspólnej zabawy w Ogródku Jordanowskim mieszańcy osiedla mieli także okazję porozmawiać i skonsultować się z przedstawicielami Władz Miasta i Przedstawicielami Powiatu oraz skorzystać z porad specjalisty do spraw rodziny.
festyn5m.jpg festyn6m.jpg    Nad całością imprezy czuwał Jerzy Chorn - Przewodniczący Rady Osiedla Pustachowa wraz z jej członkami oraz Kierownik Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych Zofia Komosińska, administrująca gnieźnieńskie stefy wolne od uzależnień.

Share this!
Zmieniony ( 27.05.2015. )
Czytaj całość
 
Zagraniczni goście w przedszkolu
25.05.2015.
pratkya1m.jpg pratkya2m.jpg    Już raz drugi Przedszkole nr 2 zdecydowało wspólnie z rodzicami o wzięciu udziału w kolejnej edycji programu AIESEC. Wychowawcy placówki są zwolennikami edukacji wielokulturowej, która pokazuje, że istnieje wiele systemów rzeczywistości, możliwe są różne układy wartości.
    Obcowanie z wielokulturowością wzbogaca i pozwala dziecku lepiej zrozumieć współczesny świat. Budowanie prawdziwego obrazu świata musi zakładać pokazanie różnorodności kulturowej, ta zaś jest wyśmienitą okazją do uczenia się i uwypuklania własnej kultury. Tym razem przez dwa tygodnie przedszkolaki miały okazję poznawać kulturę Singapuru i Jordanii. Praktykanci- Xi Hu i Yazan Ammous okazali się niezwykle ciepło i życzliwie nastawionymi młodymi ludźmi. Z uśmiechem witali wszystkie napotkane osoby, we wszystkich możliwych dla nich opcjach: hello, hi, dzień dobry, cześć, marhabe bikum.
pratkya3m.jpg pratkya4m.jpg    Goście zarażali wszystkich wkoło swoim optymizmem, chęcią zabawy i otwartością. Towarzyszyli społeczności przedszkolnej w trakcie olimpiady sportowej, dopingując zawodnikom ze zdwojoną energią; byli z nimi w różnych codziennych sytuacjach - uczyli się piosenek, tańczyli, biegali po boisku, włączali się do wykonania prac plastycznych - byli z dziećmi w każdej możliwej chwili, zawsze chętni do współpracy i uśmiechnięci.
    Przy tak dużym entuzjazmie z obu stron, nie ma mowy o jakichkolwiek barierach językowych. Z pewnością w ciągu minionych dwóch tygodni nie znalazło się w „Źródełku” dziecko, które nie usłyszało sformułowania „give me five”. Pod koniec swojego pobytu Xi Hu i Yazan wpisali się do przedszkolnej kroniki pisząc pozytywnie nie tylko o przedszkolu i dzieciach, ale również o ludziach, których spotkali, o naszym pięknym mieście, które mieli okazję zwiedzać i o Polsce…
pratkya5m.jpg pratkya6m.jpg    Cieszy fakt, że młodzi ludzie pochodzący z tak pięknych, egzotycznych państw, zauroczyli się Pierwszą Stolicą Polski.

Share this!
Zmieniony ( 25.05.2015. )
 
Rada Pożytku Publicznego u "Amazonek"
22.05.2015.
rada1m.jpg rada2m.jpg    Spotkanie Miejskiej Rady Pożytku Publicznego w maju 2015 roku zorganizowano w siedzibie Gnieźnieńskiego Stowarzyszenia Amazonek. Prezes Krystyna Lubińska Palicka (członek Rady) przybliżyła uczestnikom spotkania dotychczasową, dziesięcioletnią działalność stowarzyszenia.
    To właśnie z inicjatywy tej organizacji w ramach Projektu Obywatelskiego zaproponowano utworzenie w Gnieźnie Poradni Onkologicznej. Członkowie Rady spotkali się także z Magdaleną Przystałowską ze Stowarzyszenia Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich PISOP. Zaprezentowała ona dotychczasową działalność i osiągnięcia stowarzyszenia PISOP oraz przedstawiła i zaprosiła do udziału w projekcie „Rada Pożytku do STANDARDowego użytku”.
rada3m.jpg rada4m.jpg    W ramach projektu zaproponowała między innymi zorganizowanie w Gnieźnie dwudniowego szkolenia adresowanego bezpośrednio dla członków gnieźnieńskiej Rady Pożytku Publicznego. Stanisław Dolaciński (przewodniczący Rady) na koniec przedstawił wstępny projekt planu pracy i tematyki Rady na 2015 – 2016 rok, który na następnym posiedzeniu (w czerwcu) uzupełniony o kolejne wnioski, zostanie ostatecznie zatwierdzony.

Share this!
Zmieniony ( 22.05.2015. )
 
Jubileuszowe Święto Tulipanów
14.05.2015.
litwa1m.jpg litwa2m.jpg     To był piętnasty już festiwal – Święto Tulipanów – w partnerskim mieście Gniezna – Radviliskis. Jubileuszowy i rekordowy pod względem frekwencji – w tym roku odwiedziło go aż 45 tysięcy osób. Nie mogło na nim zabraknąć delegacji z Gniezna, na czele z prezydentem Tomaszem Budaszem, a także jego zastępcą Michałem Powałowskim.
    Gnieźnieńska delegacja spotkała się władzami Rejonu Radviliskis: Antanasem Cepononisem - Merem Miasta, a także gośćmi z Białorusi, Ukrainy, Szwecji, Łotwy oraz Gruzji. Goście zapoznali się z infrastrukturą sportową i ekonomiczną miasta i wzięli udział w Paradzie Europejskiej. Po zapoznaniu się z historią rejonu oraz bieżącymi sprawami z życia miasta obecne na spotkaniu delegacje zaproszone zostały do obejrzenia kompleksu sportowego oraz zmodernizowanego przedsiębiorstwa energetyki cieplnej.
litwa3m.jpg litwa4m.jpg     Najważniejszym punktem wizyty na Litwie był jednak udział w jubileuszowym Święcie Tulipanów, gromadzącym każdego roku tysiące uczestników z terenu Republiki Litewskiej i całej Europy. Wydarzenie corocznie odbywa się w majątku Burbiszki – darze gnieźnianina Adama Bażeńskiego, przekazanego społeczności rejonu i całej Litwy na cele kulturalne i oświatowe po przemianach społeczno-gospodarczych lat dziewięćdziesiątych. Tegoroczny Festiwal stał się okazją do wręczenia wyróżnień gospodarzom miejsca za doskonałą rekonstrukcję dworu, parku z licznymi kanałami i stawami oraz zabudowań dworskich. Uroczystość uświetniła obecność premiera Republiki Łotewskiej Algirdasa Butkevičiusa oraz parlamentarzystów.
    W imieniu zaproszonych na Święto zagranicznych delegacji głos zabrał Tomasz litwa5m.jpg litwa6m.jpg Budasz – Prezydent Miasta Gniezna. Pogratulował wysiłku związanego z renowacją majątku oraz zapewnił o wielkiej życzliwości dla mieszkańców rejonu Radviliskis oraz wszystkich Litwinów. Wystąpienie rozpoczęte i zakończone w języku litewskim spotkało się z owacyjnym przyjęciem licznie zgromadzonych uczestników festiwalu. W tym roku festiwal odwiedziła rekordowa ilość gości, w sumie 45 tysięcy osób - sznur aut oczekujących na wjazd na wyznaczone miejsca parkingowe sięgnął czterech 4 kilometrów.

Share this!
Zmieniony ( 14.05.2015. )
Czytaj całość
 
Miłość receptą na szczęśliwe życie
13.05.2015.
zlote1m.jpg zlote2m.jpg    Pół wieku temu trzynaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło. 12 maja 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, Złote Gody otrzymały medale oraz moc życzeń.
    Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono jednak dwa małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: Państwa Helenę i Franciszka Tomczaków, którzy są razem już od 70 lat oraz Kazimierę i Henryka Rzepków, obchodzących Szmaragdowe Gody. Prezydent Tomasz Budasz wręczając im kwiaty oraz pamiątkowe dyplomy oraz upominki powiedział, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia.
    Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to Państwo: Bogumiła i Jerzy Bajzertowie, Elżbieta i Jan Cieślewiczowie, Maria i Roman Górczakowie, Wanda i Jerzy Kmiecikowscy, Czesława i Czesław Kozłowscy,
Krystyna i Bogdan Lisieccy, Zdzisława i Stefan Milińscy, Maria i Jerzy Nowakowie, Janina i Eugeniusz Płachtijowie, Helena i Władysław Prusiowie, Czesława i Bernard Szymańscy, Bolesława i Konrad Walczakowie oraz Zofia i Zbigniew Wojtkowiakowie.
    Wszystkim szacownym jubilatom odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył wszystkim paniom bukiety pięknych róż. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.

Share this!
Zmieniony ( 13.05.2015. )
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 77 - 95 z 1295
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: urzad@gniezno.eu