Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
Odwiedza nas 11 gości

Artykułów: 10699

Odwiedzających: 9407620
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Miasto
Budowa fontanny rusza niebawem
12.06.2014.
fonn1m.jpg fonn2m.jpg    Już w sierpniu 2014 rozpoczną się roboty ziemne związane z budową nowej fontanny na gnieźnieńskim Rynku. O szczegółach całego przedsięwzięcia poinformował podczas spotkania z dziennikarzami Prezydent Jacek Kowalski.
Zakończono już prace związane z przygotowaniem dokumentacji i projektu. Gotowa fontanna będzie czterokondygnacyjną konstrukcją na planie koła, a jej wykończenie stanowić będzie kamień i szkło. Uatrakcyjniać ją będą wodotryski o różnym stopniu spienienia i o różnej wysokości, a także ponad sześćdziesiąt lamp typu LED.
    Przeprowadzono już także odwierty próbne płyty Rynku, które dowiodły, że teren pod budowę jest odpowiedni, a dotychczasowej pogłoski o istnieniu w tym miejscu bunkrów lub schronów niepotwierdzone.
    Jak zapowiedział Gospodarz Miasta, jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające, konstrukcja gotowa będzie do końca 2014 roku.


Share this!
Czytaj całość
 
Dwa miliony dla Gniezna
10.06.2014.
str1m.jpg str2m.jpg    Projekt „Przebudowa boiska sportowego przy ul. Strumykowej 8 w Gnieźnie” otrzymał dofinansowanie w wysokości 1.000.000,00 złotych ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2.428.526,13 zł, z czego 1.000.000,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych. O szczegółach przedsięwzięcia podczas specjalnej konferencji prasowej poinformował Prezydent Jacek Kowalski.
    Zakres inwestycji obejmuje: wymianę nawierzchni z gruntowej na nawierzchnię ze sztuczną trawą na pełnej podbudowie, wykonanie drenażu pod płytą boiska z odprowadzeniem wód deszczowych do studni chłonnych, wymianę 6 masztów oświetleniowych o wysokości 18,0 m wraz z 22 oprawami, wymianę sieci zasilającej oświetlenie boiska, instalację ogrodzenia z paneli stalowych ocynkowanych o wysokości 2,0 m na słupkach stalowych ocynkowanych wraz z trzema bramami wjazdowymi i furtkami, utwardzenie terenu wokół boiska z kostki betonowej, wyposażenie boiska w: 2 piłkochwyty o długości 48,0 m i wysokości 6,0 m każdy; 240 siedzisk tworzywowych, 2 bramki do gry w piłkę nożną i 2 bramki do gry w rugby, zestaw chorągiewek z tulejami.
    Po zrealizowaniu inwestycji boisko zostanie wyposażone w bezpieczną nawierzchnię ze sztuczną trawą na pełnej podbudowie, system odwodnienia i oświetlenia, trwale zainstalowaną stałą widownię na 240 osób i zapewniające bezpieczeństwo zajęć ogrodzenie. Zmodernizowany obiekt osiągnie wymiary 109 x 65m (boisko 100 x 60 metrów wraz z autami), co umożliwi nie tylko prowadzenie na jego terenie młodzieżowych rozgrywek ligowych w piłkę nożną oraz realizację programu sportowego bez względu na porę roku i dnia, ale także uprawianie nowej dyscypliny – rugby. Zainstalowana na stałe widownia pomieści 240 osób i będzie dostępna (jak i cały obiekt) dla osób niepełnosprawnych (brak pochyłości czy innych tego typu barier).
    Także drugi projekt Miasta Gniezna „Modernizacja nawierzchni istniejącego stadionu do hokeja na trawie przy ul. Zabłockiego w Gnieźnie” otrzymał dofinansowanie w wysokości 1.000.000,00 zł ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki w ramach „Programu rozwoju inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu”. Całkowity koszt inwestycji wyniesie 2.131.691,88 zł, z czego 1.000.000,00 zł stanowi dofinansowanie ze środków zewnętrznych.
     Zadanie inwestycyjne obejmuje modernizację nawierzchni istniejącego stadionu do hokeja na trawie przy ul. Zabłockiego w Gnieźnie. Celem inwestycji jest poprawa stanu płyty boiska poprzez wymianę nawierzchni boiska oraz systemu nawadniania, poprawa warunków uprawiania dyscyplin sportowych na przedmiotowym projekcie (szczególnie w zakresie poprawy warunków organizacji zajęć i zawodów sportowych) oraz zwiększenie możliwości upowszechniania sportu wśród dzieci i młodzieży (szczególnie w zakresie umożliwienia kontynuacji organizowania imprez sportowych o randze międzynarodowej).

Share this!
 
Festyn z uśmiechem dziecka w tle
09.06.2014.
festyn1m.jpg festyn2m.jpg    7 czerwca 2014 Rady Osiedla Konikowo i Tysiąclecie przy współudziale Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych i Miejskiego Ośrodka Kultury zorganizowały festyn rodzinny o nazwie „Bawmy się zdrowo z Tysiącleciem i Konikowo”. Celem imprezy było ukazanie alternatywnego – wolnego od wszelkiego rodzaju uzależnień – sposobu spędzania wolnego dla rodzin z dziećmi.
    Na festyn w Parku Trzech Kultur wraz z rodzinami przybyło ponad 300 osób. Czkało na nich wiele atrakcji takich jak: dmuchane zamki, gry i zabawy sportowe przygotowane i prowadzone przez członków Rad obu osiedli, malowanie twarzy, przejażdżki bryczką, kiełbaska z grilla, występy dzieci z przedszkola Nr 13, oraz z MOK oraz konkurs wiedzy o żużlu. Środki na festyn zostały pozyskane dzięki Miejskiemu Programowi Profilaktyki I Rozwiązywania Problemów festyn3m.jpg festyn4m.jpgAlkoholowych.
    Podczas wspólnej zabawy w ogródku jordanowskim mieszańcy osiedli mieli także okazję porozmawiać i skonsultować się z przedstawicielami Staży Miejskiej, radnymi rad osiedli Tysiąclecia i Konikowo oraz radnymi Rady Miasta i Powiatu.

Share this!
Zmieniony ( 09.06.2014. )
Czytaj całość
 
Świetlicowy Dzień Rodziny
09.06.2014.
wiekowo1m.jpg wiekowo2m.jpg    Rodzina jest najważniejszym dla dziecka środowiskiem wychowawczym. To w niej kształtują się normy moralne dziecka. Wpływa ona na rozwój osobowości dziecka, kształtuje jego wartości i postawy. Kontakt z mamą, tatą, rodzeństwem i dziadkami jest dla dziecka źródłem wzorców zachowań przenoszonych na inne środowiska, w których funkcjonuje. Im więcej spędzamy ze swoimi dziećmi czasu, tym więcej o nich wiemy, możemy w pełni dostrzec ich talenty, poznać ich małe i duże problemy.
    Właśnie takie wartości propagują Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne. Pomagając całym rodzinom w pokonywaniu w wielu „zakrętów życiowych”, zachęcają do wspólnego spędzania wolnego czasu z dziećmi nie tylko w domu, lecz także na świeżym powietrzu wiekowo3m.jpg wiekowo4m.jpgpodczas wycieczek, festynów, wspólnych pikników. Jednym z takich radosnych pikników okazał się pobyt dzieci wraz z rodzinami w Ośrodku Agroturystycznym Maja w Wikowie, do którego dzieci przyjechały Gnieźnieńską Kolejką Wąskotorową 8 czerwca 2014.
    Podczas pobytu na świetlicowym Dniu Rodziny dzieci mogły skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych zarówno przez kadrę świetlic socjoterapeutycznych, jak i właścicieli ośrodka.
    Można było wziąć udział w zabawach sportowych z nagrodami ufundowanymi przez zaprzyjaźnionych wolontariuszy z jednego z gnieźnieńskich banków, pomalować buzię w wesołe wiekowo5m.jpg wiekowo6m.jpgkolory, popływać w kuli na stawku, upiec przy ognisku kiełbaskę lub pobawić się z kolegami. Podczas pikniku dzieci i rodzice mogli podziwiać również pokazy tańca dzieci z grupy Capueira.
    Zabawy sportowe dla dzieci prowadziły: Judyta Dyc, Paulina Pindral – Nawrot, Agnieszka Czajkowska, Katarzyna Wiśniewska – Mazur, Justyna Góralska – Meller, Ewa Krajniak, Ewa Wener, Sandra Buczkowska i Natalia Piasecka. Nad całością zadania czuwała Kierownik MŚS – Zofia Komosińska.
    Wychowawcy i uczestnicy wyjazdu dziękują serdecznie właścicielom ośrodka Agroturystycznego oraz pracownikom Gnieźnieńskiej Kolei Wąskotorowej.

Share this!
Zmieniony ( 09.06.2014. )
Czytaj całość
 
"Królewskie Gniezno" najlepsze w Polsce
06.06.2014.
krol1m.jpg krol2m.jpg    29 maja 2014 roku w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju odbyła się uroczystość rozstrzygnięcia siódmej edycji konkursu „Polska Pięknieje – 7 cudów funduszy europejskich”. Prezydent Miasta Gniezna – Jacek Kowalski odebrał z rąk Pani Minister Elżbiety Bieńkowskiej statuetkę dla Miasta Gniezna za zwycięstwo projektu „Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski” w kategorii „Produkt promocyjny”.
    Nagrodzony projekt był realizowany w latach 2011-2012 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013 i współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Zdobycie głównej nagrody w tak prestiżowym konkursie można potraktować jako uznanie dla wieloletnich wysiłków nie tylko promocji Gniezna jako Miasta Królów, miejsca koronacji pierwszych pięciu królów Polski, ale także Wielkopolski – jako regionu najsilniej związanego z początkami naszego państwa. krol3m.jpg krol4m.jpgSukces nie byłby jednak możliwy, gdyby nie wzajemna współpraca i wymiana pomysłów pomiędzy Miastem a Partnerami projektu. Podczas specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie, Prezydent Jacek Kowalski serdecznie podziękował przedstawicielom instytucji, które ten projekt współtworzyły: Muzeum Początków Państwa Polskiego, Instytowi Kultury Europejskiej UAM, Startowi Gniezno S.A. oraz Lokalnej Organizacji Turystycznej „Szlak Piastowski”
    Idea i założenia „Miasta Królów” są nadal kontynuowane. Tegoroczna edycja Turnieju Żużlowego o Koronę Bolesława Chrobrego zgromadziła ponownie w Gnieźnie tysiące sympatyków „czarnego sportu”, a rozpoczynający się niebawem III Królewski Festiwal Artystyczny (12-16 czerwca) oraz Koronacja Królewska (26-27 lipca) dostarczą kolejnych emocji.
    Szczególną uwagę zwraca jednak 2015 rok, kiedy to obchodzić będziemy 990. rocznicę koronacji Bolesława Chrobrego oraz jego syna Mieszka II na Królów Polski. Mając powyższe na uwadze razem z Muzeum Początków Państwa Polskiego, Instytutem Kultury Europejskiej UAM oraz Archiwum Archidiecezjalnym jest obecnie przygotowywany całoroczny program wydarzeń i działań związanych z „Rokiem Koronacji”, które będą przypominać Polakom o roli Katedry Gnieźnieńskiej, Gniezna oraz Wielkopolski jako miejsc nierozerwalnie i niekwestionowanie związanych z początkami polskiej państwowości. Nad inicjatywą Miasta Gniezna swojego patronatu honorowego już udzielili: Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Dyrektor Muzeum Historii Polski oraz Narodowego Centrum Kultury.

Share this!
Zmieniony ( 06.06.2014. )
Czytaj całość
 
Aktualności Straży Miejskiej
05.06.2014.
    W pierwszym tygodniu czerwca 2014 miała miejsce kontrola wag i odważników na wszystkich targowiskach w mieście. Kontrolę przeprowadzali pracownicy Urzędu Miar i Wag oraz funkcjonariusze Straży Miejskiej. Za brak legalizacji wag oraz odważników zostało nałożonych 10 mandatów karnych na łączną kwotę ponad 1500 złotych.

Uszkodzone studzienki
    Dwa zgłoszenia dotyczące uszkodzonych studzienek telekomunikacyjnych wpłynęły do gnieźnieńskiej Straży Miejskiej 29 maja 2014 roku. Jedna z nich położona jest na osiedlu Wł. Łokietka, a druga na ul. Dalkowskiej. Uszkodzenia zostały zgłoszone osobom odpowiedzialnym za utrzymanie ich w należytym stanie technicznym.

Parkowanie na chodniku
    2 czerwca 2014 roku po raz kolejny zgłoszona została interwencja dotycząca pojazdu parkującego na całej szerokości chodnika. Sytuacja miała miejsce na os. Wł. Łokietka. Patrol Straży Miejskiej na miejscu stwierdził obecność pojazdów marki Ford, Peugeot oraz Rover zaparkowanych na chodniku w sposób uniemożliwiający swobodne przejście.

Kolejny pies
    Kolejny psiak został odwieziony do schroniska, prawdopodobnie z powodu nieuwagi swoich właścicieli. Zwierzę błąkało się w okolicach dworca kolejowego. Na szczęście, pomimo groźnego wyglądu, pies był bardzo przyjazny.

Parkujemy na trawnikach
konikowom.jpg    Często spotykany widok w naszym mieście - auto zaparkowane na trawie. Takie interwencje z nadejściem wiosny są na porządku dziennym. Notorycznie parkujący pojazd był podstawą interwencji na osiedlu Konikowo. Strażnicy przeprowadzili rozmowę z kierowca, który został pouczony o możliwych konsekwencjach swojego postępowania. Straż Miejska przypomina, że za parkowanie na trawie można uszczuplić swój budżet domowy płacąc mandat karny w wysokości do 500 złotych.

Share this!
 
Świetne gnieźnieńskie juwenalia
02.06.2014.
juwe1m.jpg juwe2m.jpg    W samo południe 23 maja 2014 roku na placu kampusu Kolegium Europejskiego przy ul. Kostrzewskiego 5-7 w Gnieźnie, odbyło się uroczyste przekazanie przez Prezydenta Jacka Kowalskiego Kluczy do bram miasta. Studenci zgodnie z tradycją przejęli władzę rozpoczynając juwenalia. Na samym początku zabrzmiał Hejnał naszego miasta, który na trąbkach zagrali uczniowie szkoły muzycznej - Krzysztof Romanowski i Adam Bielak.
    Organizatorzy tegorocznych Juwenaliów: Małgorzata Deszcz i Jędrzej Kowalewski powitali przybyłych gości, wykładowców i studentów. Na ich ręce Jacek Kowalski, Prezydent Miasta Gniezno, złożył symboliczny klucz do bram miasta, wyrażając nadzieję, że to nie tylko symbol, ale i obraz przyszłości. Przemówił również prof. Marek Kaźmierczak, gratulując oraz życząc dobrej zabawy.
juwe3m.jpg juwe4m.jpg    Część rozrywkowa Juwenaliów rozpoczęła się o 16.00. Oficjalnego otwarcia dokonała Rada Samorządu Studentów Instytutu Kolegium Europejskiego, w osobie Małgorzaty Deszcz i Jędrzeja Kowalewskiego. Przez cały czas na scenie towarzyszyła im maskotka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wszystkich studentów powitał i pozdrowił w imieniu własnym oraz Rektora prof. dr hab. Bronisława Marciniaka oraz Rektora prof. dr hab. Zbigniewa Pilarczyka, Piotr Okonkowski, Przewodniczący Parlamentu Samorządu Studentów Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wśród zaproszonych gości byli również inni przedstawiciele PSS UAM – Karolina Żurczak, Daria Antczak, Krzysztof Paisert, Kacper Szczepanek. Na imprezie pojawiły się również reprezentantka Collegium Polonicum ze Słubic - Magdalena Kowalczyk oraz Przewodnicząca Rady Samorządu Studentów PWSZ w Gnieźnie - Paulina Grunwald.
juwe5m.jpg juwe6m.jpg    Koncerty rozpoczęły się zgodnie z planem o 16:30. Muzyczną część Juwenaliów otworzyła Sandra Pyszka, uczestniczka 7. edycji ,,Must be the music” wraz z chórkiem i tancerkami. Dziewczyny wyglądały świetnie, świetnie się ruszały i co najważniejsze pokazały, że potrafią śpiewać. Sandra zaśpiewała covery takich gwiazd, jak: Lola Monroe czy Nicki Minaj. Następnie wystąpił duet Ziemusa i Nasha, czyli połączenie projektu Context i Nash Beat, w wykonaniu Macieja Zięby oraz Oskara Andrzejewskiego. W przerwie między zespołami przyszła pora na taneczny pokaz grupy Float. Grupa pochodzi z Witkowa, w tym roku zajęła IV miejsce w tegorocznym pojedynku ,,Fanaberie Hip-Hop”, który odbył się w MOK w Gnieźnie. Miło nam jeszcze bardziej, ponieważ jednym z tancerzy jest student resocjalizacji, Filip Manuszak. Jako ostatni zespół reprezentujący ten gatunek muzyki wystąpiło WZP, czyli Witkowskie Zjednoczone Podziemie, reprezentując płytę ,,To nieistotne?”.
    O 19:00 przejście do muzyki rockowej otworzył zespół ska BAPU znany ostatnimi czasu z projektu „Most nad doliną” Teatru im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie. Piosenka „Majranek” zrobiła furorę i była zaśpiewana kilkakrotnie. Następnie wystąpił poznański zespół Jerry Melon, a wokalista Sebastian Wróbel porwał publiczność swoją charyzmą w półtoragodzinną podróż muzyczną. Najczęściej powtarzaną na bis piosenką była „Stonka”.
juwe7m.jpg juwe10m.jpg    Zespół Fontaine przeniósł wszystkich w cięższy, metalowy klimat. Utwory pochodziły z EPki "The Upcoming". Członkowie grupy Demencja są młodzi, utalentowani, a w ich duszy gra muzyka. Świetny kontakt z publicznością i wszystko czego potrzeba w punkownym graniu- bas, perkusja i wokal. Kolejnym zespołem, który rozgrzał publiczność był Lunatic Asylum, szczególna atmosfera i wołania o więcej. Królował utwór „zkło”. Przedostatnim z zespołów, które zagrały tej nocy był bydgoski zespół Infliction. Reprezentanci Groove i Thrash Metalu zaprezentowali EPkę „Blame The Sun”, która zyskała przychylność recenzentów zarówno w Polsce, jak i w Brazylii. Na samym końcu powróciliśmy już do brzmień bardziej rockowych, jednak nadal pobrzmiewający charakterystyczną chrypką głos wokalistki zespołu StemEnginE, Hani Paszkowiak, pozwolił zbytnio nie oddalać się od tego, co wcześniej zostało pokazane na scenie.
    Pomiędzy koncertami odbyło się podsumowanie akcji ,,odciśnij swoją dłoń na JUWE”, w której uczestniczyli wolontariusze tworząc napis ,,Juwenalia”. Oto oni: Paulina Wiatrowska, Joanna Karpińska, Marta Nowakowska, Julia Oreshkina, Alena Brinko, Joanna Drzewiecka, Janina Bobysheva, Agnieszka Kowalewska, Lidia Błaszak, Karolina Kurdykowska, Dominik Rawicki, Patryk Hajda, Grzegorz Pikiński, Jakub Kasprzak, Krzysztof Sarniak, Slavik Mazur, Rafał Błazełek, Damian Kabaciński, Daniel Superczyński. Bez nich Juwenalia nie byłyby takie udane. W międzyczasie odbył się konkurs Pojedynek Segmentów na „najpiękniejszy balkon”, wygrał segment 23, drugie miejsce otrzymał segment 16. Wszystkim gratulujemy!
    Podsumowując: dobra zabawa przy dobrej muzyce, w doborowym towarzystwie, na najlepszej uczelni, bezpiecznie i do rana…

Share this!
 
Gniezno cudem funduszy unijnych
30.05.2014.
polska1m.jpg polska2m.jpg    Projekt Miasta Gniezna „Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski” zwyciężył w Konkursie „Polska Pięknieje – 7 cudów Funduszy Europejskich” w kategorii „Produkt promocyjny”. Organizatorem tej najbardziej prestiżowej nagrody w dziedzinie funduszy unijnych jest Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju.
    29 maja 2014 roku, podczas uroczystej gali w Warszawie, Prezydent Miasta Gniezna Jacek Kowalski miał okazję odebrać statuetkę dla Miasta Gniezna z rąk Minister Infrastruktury i Rozwoju Elżbiety Bieńkowskiej. Wszyscy zebrani na gali, wśród których nie zabrakło prezydentów polskich miast, posłów i ministrów, obejrzeli także film z realizacji naszego projektu oraz otrzymali zestaw specjalnych publikacji konkursowych, w których Gnieznu poświęcono wiele miejsca.
polska3m.jpg polska4m.jpg    Celem organizowanego od kilku lat konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie najlepszych projektów zrealizowanych przy współfinansowaniu ze środków funduszy europejskich, które przyczyniają się do podnoszenia atrakcyjności turystycznej i kulturalnej Polski.
    Projekt „Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski” był realizowany w latach 2011-2012 w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2007-2013. Jego ideą była promocja Gniezna jako miejsca koronacji pierwszych pięciu władców Polski – Miasta Królów nierozerwalnie związanego z ideą początków państwa polskiego i władzy królewskiej. W ramach projektu zrealizowano 11 wydarzeń: Koronacja Królewska, Królewski Festiwal Artystyczny, Turniej Żużlowy o Koronę Bolesława polska5m.jpg polska6m.jpgChrobrego, wystawy w Muzeum Początków Państwa Polskiego: „Polska. Pierwsze wieki istnienia” oraz „Gniezno – Miasto Koronacji”, Międzynarodowa Konferencja Naukowa w Instytucie Kultury Europejskiej UAM „Gnieźnieńskie koronacje królewskie i ich środkowoeuropejskie konteksty", a także Ogólnopolski Sejmik Przewodnicki i konkurs fotograficzny „Królewskie Gniezno w sercu Wielkopolski” oraz 1 ogólnopolską kampanię promocyjną w największych miastach naszego kraju.
    Aby otrzymać Nominację, projekt przeszedł przez kilkustopniowy proces weryfikacji. O ostatecznej kwalifikacji do Nagrody zadecydowała Kapituła złożona z przedstawicieli ogólnopolskich mediów, Polskiej Organizacji Turystycznej, laureatów z poprzednich edycji oraz Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, którzy wzięli przede wszystkim pod uwagę: wpływ projektu na atrakcyjność turystyczną i kulturalną miasta i regionu, innowacyjność polska7m.jpg polska8m.jpgzastosowanych instrumentów promocyjnych oraz umiejętne wykorzystanie walorów i dziedzictwa kulturowego danego obszaru. Istotne było również wskazanie konkretnych działań kontynuujących cele projektu po jego zakończeniu.
    W 2014 roku Kapituła nominowała tylko 18 projektów spośród 273 zgłoszonych w 7 kategoriach. W kategorii „Produkt promocyjny” Gniezno zmierzył się w finale z projektem Krakowskiego Biura Festiwalowego „Literacka Małopolska”.

Share this!
Czytaj całość
 
Nowy szyld na stadionie żużlowym
30.05.2014.
szyldm.jpg    Obecnie, tak jak przed laty, przy wjeździe na Stadion Miejski przy ul. Wrzesińskiej podziwiać możemy szyld upamiętniający patrona gnieźnieńskiego stadionu – płk Franciszka Hynka. Litery zostały zamontowane na siatce stalowej, umocowanej obwodowo w profilu zamkniętym. Wykonane zostały również w miejsce starych nowe słupki do mocowania szyldu.

Share this!
 
Powstaje nowa sala gimnastyczna
28.05.2014.
sala1m.jpg sala2m.jpg    Od kwietnia 2014 roku trwają roboty przy budowie sali gimnastycznej przy
ul. Świętokrzyskiej dla Gimnazjum nr 1. Sala o powierzchni 1322 m² przystosowana będzie do uprawiania trzech dyscyplin sportowych: siatkówki, koszykówki oraz piłki ręcznej.
    W obiekcie zostanie wykonana trybuna na 124 miejsca siedzące oraz 50 stojących oraz zaplecze szatniowo sanitarne. Przy sali będzie 18 miejsc postojowych, w tym 2 dla osób niepełnosprawnych.
    Obecnie trwają prace przy fundamentach. Wykonywane są rdzenie żelbetowe, ściany fundamentowe, żelbetowe oraz izolacje przeciwwodne. Szacunkowa wartość prac wynosi 3.995.000 złotych. Zadanie będzie dofinansowane z projektu Jessica. Roboty potrwają do czerwca 2015 roku.

Share this!
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 77 - 95 z 1149
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 16
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: gniezno@gniezno.eu