Link


 
Angielski RosyjskiNiemieckiUnia Europejska Szlak Piastowski strona www
Prezydent Miasta
Rada Miasta
Miasta partnerskie
Honorowi obywatele
ORP Gniezno
BIP
Szpitale, pogotowie, apteki
Komunikacja
Parkowanie
Straż Miejska
Ochrona Środowiska
Szkolnictwo
Akademickie Gniezno
Świetlice Socjoterapeutyczne
W sieci
Pliki do pobrania
Odwiedza nas 11 gości

Artykułów: 11561

Odwiedzających: 12357429
 
Aktualności :Informacje InformacjeMiasto MiastoKultura KulturaSport SportRSS 2.0 RSS 2.0OPML OPML
Miasto
Socjoterapia przez aktywny wypoczynek
23.02.2015.
zima1m.jpg zima2m.jpg    Dzięki otwartemu konkursowi ofert ogłoszonemu przez Departament Ochrony Zdrowia i Przeciwdziałania Uzależnieniom Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu Uczniowski Socjoterapeutyczny Klub Sportowy Rodzice – Dzieciom działający przy Miejskich Świetlicach Socjoterapeutycznych uzyskał dotacje na realizację projektu o nazwie – „ To nie żarty - Gniezno jedzie na narty!” Projekt skierowany do trzydziestoosobowej grupy zakładał zorganizowanie dziewięciodniowego wypoczynku w Dusznikach Zdroju dla dzieci z rodzin defaworyzowanych.
    Wypoczynek zimowy, oprócz oddziaływań socjoterapeutycznych, miał na celu umożliwienie dzieciom aktywnego spędzenia czasu oraz nauki odreagowywania sytuacji stresowych i negatywnych emocji poprzez aktywność fizyczną. Ważnym celem było propagowanie sportu i zdrowego trybu życia oraz oderwanie dzieci z negatywnych emocji, które towarzyszą im na co dzień. Połączenie aktywnego wypoczynku ze zwiedzaniem z oddziaływaniami socjoterapeutycznymi miało za zadanie dostarczyć dzieciom okazji do przeżywania pozytywnych doświadczeń społecznych, korygujących obraz siebie, umożliwić nabycie umiejętności ważnych w kontaktach społecznych oraz stworzyć okazje do odreagowania napięć.
    Zimowy wyjazd miał również na celu udzielenie dzieciom wsparcia emocjonalnego oraz modelowania pozytywnych postaw wobec siebie i wobec innych, nabycie umiejętności radzenia sobie w różnych sytuacjach życiowych, oraz rozwój zainteresowania aktywnymi formami wypoczynku: nordic walking, , nauka relaksu w grocie solnej, zajęcia na basenie oraz na kręgielni. Przez okres dziewięciu dni, dzieci oprócz nauki jazdy na nartach zjazdowych i biegowych pod okiem instruktorów wzięły udział w lekcji muzealnej w najstarszej papierni w Polsce, zdobyły najwyższy szczyt w Dusznikach Zdroju, brały udział codziennych zajęciach z socjoterapeutą i profilaktykiem oraz wesoło bawiły się podczas obrzędów obozowych. Podczas wyjazdu dziećmi opiekowały się: Katarzyna Wiśniewska – Mazur, Sandra Buczkowska, Dorota Perlik, oraz wolontariusze : Daniel, Marta, Adam i Sławomir. Nad całością projektu czuwała Kierownik MŚS Zofia Komosińska.

Share this!
Zmieniony ( 23.02.2015. )
Czytaj całość
 
Pięćdziesiąt lat wspólnej drogi życia
12.02.2015.
gody1m.jpg gody2m.jpg    Pół wieku temu piętnaście par z Miasta Gniezna przyrzekło sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Przede wszystkim jednak obiecali darzyć się uczuciem, które – co było widać – mimo wielu lat nie wygasło. 11 lutego 2015 roku w Miejskim Ośrodku Kultury w obecności Prezydenta Miasta Gniezna Tomasza Budasza wszystkie pary obchodzące zaszczytne, złote gody otrzymały medale oraz moc życzeń.
    Podczas ceremonii specjalnie wyróżniono jednak dwa małżeństwa z jeszcze dłuższym stażem: Państwa Helenę i Mariana Musiałów, którzy są razem już 65 lat oraz Martę i Bolesława Gadzińskich, będących w związku małżeńskim od 55 lat. Prezydent Tomasz Budasz wręczając im kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz upominki zaznaczył, że małżeństwa takie są niezbitym dowodem siły i piękna łączącego ich uczucia.
gody3m.jpg gody4m.jpg    Pary, które mają za sobą już spędzone wspólnie pół wieku otrzymały medal Prezydenta RP za długoletnie pożycie małżeńskie. Byli to Państwo: Janina i Bogdan Ambroży, Zofia i Józef Decowie, Gertruda i Lechosław Gawreccy, Wacława i Kazimierz Giętkowscy, Ewa i Ryszard Góralscy, Mierosława i Edward Grabarczykowie, Kazimiera i Wincenty Grzechowiakowie, Bogusława i Jan Kuleccy, Bożena i Marian Michalakowie, Zdzisława i Stanisław Mikołajewscy, Marianna i Jerzy Nowakowie, Krystyna i Stanisław Owczarzakowie, Maria i Piotr Sałamachowie, Zdzisława i Marian Warchałowie oraz Janina i Jerzy Wietrzyńscy.
    Wszystkim szacownym jubilatom odśpiewano okolicznościowe sto lat, a prowadzący całą uroczystość Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Mariusz Kabaciński wręczył wszystkim paniom bukiety pięknych róż. Na koniec uroczystości był czas na wspólne, pamiątkowe zdjęcia oraz życzenia od przybyłych licznie najbliższych i przyjaciół.

Share this!
Zmieniony ( 12.02.2015. )
Czytaj całość
 
Komunikat
12.02.2015.
    Prezydent Miasta Gniezna ogłasza wykaz gruntów przeznaczonych do zbycia. Grunty te znajdują się na terenie miejskim przy ulicach:


    Jednocześnie Prezydent podaje do publicznej wiadomości wyniki przetargu ustnego nieograniczonego na zbycie nieruchomości położonych przy ulicach:Share this!
 
W ferie taniej na hali sportowej
12.02.2015.
gosir.jpg    Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji informuje, iż w okresie wakacji zimowych (oferta dotyczy także wakacji letnich) istnieje możliwość wynajęcia - z 50% zniżką - sali sportowej mieszczącej się w Gnieźnie przy ul. Bł. Jolenty 5. Zniżki skierowane są dla dzieci i młodzieży z Gniezna.
    Oferta nie dotyczy klubów sportowych, które korzystają z obiektów po cenach preferencyjnych. Ceny wynajmu sali sportowej - 75, 00 zł./45 min. Cele komercyjne - 86,00 zł./60 min.
    Szczegółowych informacji udzielają pracownicy szatni basenowej tel. 660 348 114.

Share this!
 
Profesor Woźnicki z wizytą w Gnieźnie
10.02.2015.
pwsz1m.jpg pwsz2m.jpg    9 i 10 lutego 2015 na zaproszenie prof. dr hab. Józefa Garbarczyka z wizytą w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. H. Cegielskiego w Gnieźnie przebywał prof. Jerzy Woźnicki, Przewodniczący Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Fundacji Rektorów Polskich.
    W pierwszym dniu wizyty profesor spotkał się w Kampusie Uczelni z władzami, kadrą naukowo – dydaktyczną oraz przedstawicielami Konwentu PWSZ w Gnieźnie, którym przedstawił tożsamość i misję Rady Głównej Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W spotkaniu uczestniczyli również rektorzy innych uczelni; w tym PWSZ w Kaliszu i PWSZ w Koninie oraz przedstawiciele władz GWS Milenium. Prezentację zakończyła dyskusja na temat możliwości i ograniczeń rozwoju państwowych wyższych szkół zawodowych. Rektorzy zwracali uwagę na brak finansowania badań naukowych, które są ważnym czynnikiem stymulującym rozwój własnej kadry. Podczas spotkania podkreślono, że kształcenie zawodowe we współpracy z pracodawcami jest niezmiernie ważne.
pwsz3m.jpg pwsz4m.jpg    Po południu prof. J. Woźnicki wraz z władzami i reprezentantami PWSZ w Gnieźnie spotkali się, by omówić sprawy kształcenia młodzieży z gnieźnieńskimi parlamentarzystami oraz przedstawicielami władz lokalnych. Spotkanie odbyło się w Starym Ratuszu, a jego gospodarzami byli Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz oraz rektor prof. J. Garbarczyk. Prof. J. Woźnicki podkreślił, że celem jego wizyty jest wypracowanie stanowiska w sprawie rozwoju kształcenia w Polsce, ponieważ instytucja którą reprezentuje jest nie tylko partnerem, ale ile i integratorem różnych instytucji szkolnictwa wyższego.
    Zwrócono także uwagę, że rozwojowi szkół wyższych trzeba nadać planowy charakter zgodnie z realistycznymi strategiami, na tworzenie których wpływ będzie miało otoczenie zewnętrzne uczelni.

Share this!
Zmieniony ( 10.02.2015. )
 
Niezwykli wolontariusze w przedszkolu
26.01.2015.
wolont1m.jpg wolont2m.jpg    W ramach Międzynarodowego Programu Wolontariatu AIESEC Education Przedszkole nr 2 „Źródełko” w Gnieźnie gościło dwie niezwykłe, młode kobiety: Jazmin Souto z Argentyny oraz Annisa Eka Zarny z Indonezji.
    Każda z nich reprezentowała zupełnie inny kawałek świata i kultury. Pomimo tylu różnic, łączył je ciepły uśmiech i serdeczność w poznawaniu naszego miasta i kraju. Wolontariuszki uczyły podopiecznych „Źródełka” języka angielskiego, swojego języka ojczystego a także opowiadały o swojej kulturze. Pracownicy przedszkola stanęli na wysokości zadania organizując dziewczynom dwutygodniowe zakwaterowanie, wyżywienie, a także czas wolny po odbytych praktykach w przedszkolu.
    Starali się pokazać wszystkie atuty naszego miasta. Zagraniczni goście „Źródełka” zapoznali się z historią Gniezna poprzez inscenizację przygotowaną p wolont3m.jpg wolont4m.jpgrzez gromadę zuchową. Wolontariuszki zwiedziły większość zabytków na terenie naszego miasta, spróbowały także swoich sił na lodowisku mieszczącym się na stadionie żużlowym. Dla „Źródełka”- jego pracowników, ale i przede wszystkim dla dzieci, było to niezwykle pouczające doświadczenie, godne zapamiętania. Więcej informacji na stronie internetowej przedszkola www.eprzedszkole2.gniezno.pl

Share this!
 
Młodzież podziękowała seniorom
26.01.2015.
senior1m.jpg senior2m.jpg    W drugiej połowie stycznia obchodzimy Dni Babci i Dziadka. Z tej okazji Miejskie Świetlice Socjoterapeutyczne zorganizowały specjalny Dzień Seniora, podczas którego młodzi podopieczni okazali wdzięczność swoim babciom i dziadkom. Na uroczystość przybyli też mili goście, w tym Prezydent Tomasz Budasz.
    Ażeby w szczególny sposób okazać szacunek starszym, dzieci i kadra Miejskich Świetlic Socjoterapeutycznych przygotowali dla babć i dziadków spotkania przy słodkim placku i kawie. Na spotkaniach nie zabrakło upominków wykonach własnoręcznie przez dzieci, a także piosenek i wierszy. Były też tańce i konkursy, a medale za udział w wesołych konkurencjach wręczał uśmiechniętym babciom i dziadkom sam Prezydent Miasta Gniezna Tomasz Budasz, który odwiedził seniorów i młodzież ze świetlicy przy ulicy Budowlanych i Kilińskiego.
    Jak podkreśla kierownik MŚS Zofia Komosińska, obie świetlice wspólnie przez długi czas przygotowywały sympatyczny program dla seniorów, który zaprezentowały w salce katechetycznej przy Parafii Św. Wawrzyńca. Podobne spotkania odbyły się również w pozostałych placówkach.

Share this!
Zmieniony ( 26.01.2015. )
Czytaj całość
 
Kreatywne wykorzystanie odpadów
22.01.2015.
recyc1m.jpg recyc2m.jpg    W roku 2014 zorganizowano szóstą edycję konkursu „dEKOracja świąteczna”. 22 stycznia 2015 roku w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie Zastępca Prezydenta Jarosław Grobelny wręczył zwycięzcom konkursu nagrody. Otrzymali oni książki, gadżety oraz kalendarze. Jednocześnie wiceprezydent podziękował w imieniu Włodarza Miasta Tomasza Budasza za ciężką pracę i kreatywność włożone w przygotowanie niezwykłych ozdób świątecznych. Konkurs przeznaczony był dla dzieci i młodzieży z gnieźnieńskich szkół podstawowych i gimnazjalnych.
    Dzieci i młodzież, kiedy tylko mogą, wyrażają swoje myśli w formie prac plastycznych, wykorzystując swoją kreatywność, oryginalność i radość z odkrywania otaczającego je świata – stąd idea konkursu w połączeniu z formami ekologicznymi.
    Ponadto dEKOracje nawiązywały do zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Charakter i idea konkursu wskazywały sposób wykonywania prac plastycznych - zrobione były z odpadów nadających się do odzysku.
    Organizatorzy spośród wszystkich nadesłanych prac wybrali najciekawsze ozdoby świąteczne. Warunkiem uczestnictwa było wykonanie pracy plastycznej składającej się z elementów, będących przykładem powtórnego wykorzystania materiału, jak nakrętki czy zużyte kolorowe plastikowe opakowania.
    Spośród nadesłanych około 150 prac, wyróżniono 23 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.


Share this!
Zmieniony ( 22.01.2015. )
Czytaj całość
 
WOŚP - licytacje, licytacje...
15.01.2015.
wosp1m.jpg    23. Finał WOŚP już za nami, ale cały czas można jeszcze licytować przedmioty w serwisie Allegro! A co czeka na amatorów aukcji?

Pobyt w Zakładzie Karnym w Gębarzewie, cena 610 zł
Oprogramowanie Sejfsoft - Zabezpiecz swoje skarby już dziś, cena 21,50 zł
Mecz tenisa z Posłem Pawłem Arndtem, cena 52,00 zł
Koszulka z autografem Zbigniewa Bródki, cena 31,00 zł
Fartuch Oddaj Fartucha od Michela Morana, cena 285,00
Zdjęcie z podpisem Antoniego Pawlickiego, cena 80,00 zł
Zdjęcie z Woodstock z podpisem Jurka Owsiaka, cena 15,00 zł
Płyta zespołu Fontaine - Recover the sun, cena 20,50 zł
Płyta zespołu Fontaine - Recover the sun (BIS), cena 17,49 zł
Bilet na lot motoparalotnią dwuosobową, cena 150,00 zł
Bilet na lot motoparalotnią dwuosobową (BIS), cena 150,00 zł
DVD – Chopin Etiudy Przystanek Woodstock, cena 25,00 zł
Kupon na przejażdżki konne - Stajnia pod Wierzbami, cena 25,00 zł
Kupon na przejażdżki konne - Stajnia pod Wierzbami (BIS), cena 25,00 zł

Link do aukcji: http://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=27466159
Zapraszamy do licytowania!

    Przypominamy także, że ostateczna kwota pieniędzy zebranych podczas tegorocznego Finału WOŚP w Gnieźnie, zostanie podana po zakończeniu wszystkich aukcji internetowych oraz po otrzymaniu potwierdzenia przez bank.

Share this!
Zmieniony ( 15.01.2015. )
 
Zakończono prace na ulicy Matejki
05.01.2015.
matejkia1m.jpg matejkia2m.jpg    18 grudnia 2014 roku dokonano odbioru inwestycji pod nazwą „Przebudowa ul. Matejki w Gnieźnie, odcinek od ul. Żeromskiego do ul. Paderewskiego”.
    Na odcinku o długości 120m wybudowano tam jezdnię o szerokości 5m z kostki betonowej 8cm, przepuszczającej wody opadowe. Po dwóch stronach jezdni wykonano chodniki z kostki betonowej koloru szarego, o szerokości 1,5m i ścieżki rowerowego z kostki betonowej koloru grafitowego bez fazy, o szerokości 1,5m. Koszt zadania wyniósł 207 tysięcy złotych.
    W roku bieżącym przebudowano również ul. Matejki, na odcinku od ul. Libelta do ul. Żeromskiego. Na odcinku od ul. Libelta do ul. Słowackiego inwestycja obejmowała przebudowę ulicy na długości 293m. Jezdnia o szerokości 6m wykonana została z kostki betonowej 8cm. matejkia3m.jpg matejkia4m.jpgPo stronie prawej od ul. Libelta do ul. Słowackiego wykonano chodnik o szerokości 3m z kostki betonowej koloru szarego oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej koloru grafitowego. Po stronie lewej od ul. Libelta do ul. Słowackiego, wybudowane zostały z kostki betonowej miejsca postojowe (kolor grafitowy) ścieżka rowerowa dwukierunkowa (kolor szary), chodnik (kolor szary) oraz zjazdy do posesji i garaży (kolor grafitowy). Wartość zadania wyniosła 540 tysięcy złotych.
    Na odcinkuod ul. Słowackiego do ul. Żeromskiego inwestycja obejmowała przebudowę ulicy na długości 160m i 59m sięgacza. Jezdnia o szerokości 5m została wykonana z kostki betonowej 8cm, przepuszczalnej. Po dwóch stronach wykonane zostały chodniki o szerokości 1,5m z kostki matejkia5m.jpgbetonowej koloru szarego, ścieżki rowerowe o szerokości 1,5m oraz zjazdy do posesji z kostki betonowej koloru grafitowego. Wartość zadania wynosiła 356 tysięcy złotych.

Share this!
Zmieniony ( 05.01.2015. )
 
««  start « poprz. 4 5 6 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 77 - 95 z 1254
 
 

Administrator
tel.: +48 61 426 04 34
wiktorkolinski@gniezno.eu
 
 
Urząd Miejski
ul. Lecha 6, 62-200 Gniezno
tel.: +48 61 426 04 00
e-mail: gniezno@gniezno.eu