II „Tysiąclecie”

ul. Budowlanych 26B, 62-200 Gniezno

1. Mądrowski Mariusz: Przewodniczący Zarządu
2. Murch Kamil: Zastępca Przewodniczącego
3. Oziębło Ariel: Skarbnik
4. Morkowska Dorota: Sekretarz
5. Galus Adam: Członek Zarządu
6. Purol Tadeusz: Członek RO
7. Walery Maciej: Członek RO
8. Jagodziński Marcin: Członek RO
9. Andrzejewski Jerzy: Członek RO
10. Jacek Walkowiak: Członek RO
11. Krzysztof Wilk: Członek RO
 
 
Aktualności Rady Osiedla
 
Plan działania priorytetowego
Rada Osiedla i dzielnicowi KPP proszą mieszkańców o zwrócenie uwagi na miejsca objęte "Planem Działania Priorytetowego" realizowanego na terenie Osiedla Tysiąclecie. Szczególnym nadzorem dzielnicowych z KPP objęte są adresy ul. Budowlanych 2 - za budynkiem spółdzielni mieszkaniowej oraz Roosevelta 46 (przy markecie Kaufland). Zdiagnozowanymi zagrożeniami w tych miejscach jest spożywanie alkoholu występujące w godzinach popołudniowych i wieczornych niejednokrotnie połączone z niszczeniem mienia.
W przypadku zauważenia takich zachowań mieszkańcy proszeni są o informowanie dzielnicowych telefonicznie pod numerami: 786 936 225 - st. asp. Błażej Małolepszy, 786 936 223 - mł. asp. Zdzisław Saukens lub na telefon stacjonarny KPP Gniezno 61 426 02 11. Numer alarmowy 997.
Pomoc mieszkańców i zdecydowany sprzeciw zachowaniom społecznie nieakceptowalnym przyczyni się do poprawy poziomu bezpieczeństwa na naszym osiedlu.Rada Osiedla otrzymała informację, że z porządku obrad XLIX Sesji Rady Miasta Gniezna 25 października zdjęto głosowanie w sprawie podjęcia uchwały o zmianie nazwy ulicy Stanisława Chudoby na Rotmistrza Witolda Pileckiego. Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Ich dokumenty nie wymagają wymiany, a budżety nie zostaną nadwyrężone.
 


Rada Osiedla otrzymała informację, że z porządku obrad XLIX Sesji Rady Miasta Gniezna w 25 października zdjęto głosowanie w sprawie podjęcia uchwały o zmianie nazwy ulicy Stanisława Chudoby na Rotmistrza Witolda Pileckiego. 
Mieszkańcy mogą odetchnąć z ulgą. Ich dokumenty nie wymagają wymiany, a budżety nie zostaną nadwyrężone. 
 


Z wnioskiem o zmianę nazwy jednej z ulic osiedla Tysiąclecie wystąpił do Rady Miasta Gniezna radny Jerzy Lubbe. Wniosek dotyczył ulicy Stanisław Chudoby, a proponowana nowa nazwa to ulica Rotmistrza Pileckiego Ponieważ wniosek taki powinien uzyskać opinię Rady Osiedla, z prośbą o nią Pan Radny zwrócił się do RO. Treść prośby w załączeniu. Jej treść jest pewną manipulacją ponieważ - przeciwnie niż sugeruje autor - nie istnieje decyzja Wojewody Wielkopolskiego nakazująca taką zmianę. Przynajmniej obecnie. Wydanie opinii Rady poprzedzone zostało szeroką dyskusją w obecności i z udziałem autora inicjatywy. Odpowiedź Rady w załączeniu.
Niezależnie od opinii dotyczącej samej zmiany, postać Rotmistrza Witolda Pileckiego Rada darzy głębokim szacunkiem i uznaniem.
 

19 października 2017 na posiedzeniu "w pełnym składzie" Rada Osiedla Tysiąclecie podjęła uchwałę o uzupełnieniu składu RO o osobę Jacka Walkowiaka. Treść uchwały w załączeniu.

Uchwała o uzupełnieniu składu


Plan dyżurów Rady Osiedla Tysiąclecie w IV kwartale 2017 r.


Rady osiedlowe, w tym Rada Osiedla Tysiąclecie współpracowały ze Stowarzyszeniem Młodych Wielkopolan przy organizacji i przebiegu półkolonii dla 100 dzieci z terenu czterech osiedli miasta. Półkolonie rozpoczęły się 17 lipca, a zakończenie i podsumowanie odbędzie się 28 lipca 2017 roku w strefie aktywności przy ul. Parkowej / Marcinkowskiego.

Dla dzieci z Tysiąclecia i Winiar w czwartek, 20 lipca na boisku Orlik przy SP nr 12 przygotowano konkurencje sportowo-rekreacyjne w ramach spartakiady półkolonii. Członkowie Rady Osiedla przekazali uczestnikom słodkie podarunki i uczestniczyli w dekorowaniu zwycięzców. Gratulujemy wszystkim młodym sportowcom.
 
Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych Półkolonie rad osiedlowych


 
28 czerwca 2017 Rada Osiedla Tysiąclecia współorganizowała razem z Gnieźnieńską Spółdzielnią Mieszkaniową festyn dla dzieci mieszkańców Osiedla Tysiąclecie pod nazwą Żegnaj szkoło, witajcie wakacje. Był dmuchany zamek, były przejażdżki bryczką i na koniu w siodle. Dla łasuchów wata cukrowa. Członkom Rady Osiedla dzieci zaimponowały znajomością literatury dziecięcej, bogatą wiedzą ogólną oraz znajomością historii miasta i regionu.

Wszystko odbywało się w przepiękne słoneczne przedpołudnie na placu zabaw (przy poczcie). Na zakończenie organizatorzy zaprosili mieszkańców na kolejny festyn pod nazą Żegnajcie wakacje, witaj szkoło. Ale ..., to dopiero na koniec sierpnia.

Tymczasem dzieciom, ich rodzicom i opiekunom życzymy wspaniałych, niepowtarzalnych i bezpiecznych wakacji.

Festyn dla dzieci  Festyn dla dzieci Festyn dla dzieci
 


Zgodnie z zaplanowanym zamierzeniem, 27 czerwca 2017 na miejskim kapielisku nad Jeziorem Winiary odbyła impreza zorganizowana przez Radę Osiedla Tysiąclecie pod nazwą "Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania – na plaży i kapielisku".

Impreza adresowana była głównie do dzieci i młodzieży uczącej się, a także do ich rodziców i opiekunów. W trakcie imprezy przeprowadzono pokaz udzielania pierwszej pomocy osobie wyciągnięttej z wody, wzbogacony ciekawym komentarzem szefa gnieźnieńskich ratowników wodnych. Opowiedział on również o elementach prawidłowo zorganizowanej i wyposażonej plaży i kąpieliska. Uczestnicy dowiedzieli się także, jak rozpoznać ratownika wodnego i jak stosować się do jego poleceń.

Po nim inicjatywę przejęli policjanci z wydziału prewencji, którzy pogadankę na temat zachowań społecznie nieakceptowalnych przeprowadzili w formie quizu pytań i odpowiedzi. Następnie gnieźnieńscy strażacy zaprezentowali sprzęt przeznaczony do ratowania osób tonących oraz zademonstrowali, jak szybko i precyzyjnie łodzią ratowniczą dopłynąć do potrzebujących pomocy. Po pokazie organizatorzy zaprosili uczestników na poczęstunek. Słodką watę i pyszne przekąski.

W czasie imprezy uczestnicy osobiście i własnoręcznie mogli poćwiczyć udzielanie pierwszej pomocy na przygotowanych w tym celu fantomach. Aktywni uczestnicy imprezy otrzymywali nagrody w tym zabawki, bilety na basen, opaski odblaskowe, kubki.

Rada Osiedla dziękuje pratnerom imprezy. Byli nimi: Gnieźnieński Ośrodek Sportu i Rekreacji, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratownicze Oddział w Gnieźnie, Komenda Powitowa Policji w Gnieźnie, Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Gnieźnie.
 
Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkania Bezpieczne wakacje w miejscu zamieszkaniaPlakat akcji Bezpieczne wakacje

 
18 czerwca 2017 roku Rada Osiedla Tysiąclecie przyłączyła się do festynu rodzinnego "Motoserce 2017 Serce – Sercu Gramy dla Gabrysi, Tymona i Jakuba" zorganizowanego przez Stowarzyszenie Żyrafa.

Oprócz akcji poboru krwi wolontariusze zbierali pieniadze do puszek z preznaczeniem na leczenie dzieci. Gabrysia – 15 miesięczna dziewczynka, zbiórka na leczenie; choruje na rdzeniowy zanik mięśni, Tymon – 18 miesięczny chłopiec, zbiórka na leczenie; choruje na Zespół Downa, Jakub – 8 letni chłopiec, zbiórka na leczenie; choruje na białaczkę.

Członkowie naszej rady oraz wolontariusze organizowali zabawy dla dzieci. Atrakcją i wielkim zainteresowaniem cieszyła się zabawa bańkami mydlanymi. Licznie odwiedzające stanowisko Rady dzieci budowały także wieże z kolorowych klocków i bawiły się rzucając do celu. Członkowie Rady obdarowywali uczestników zabaw cukierkami.
 
Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017 Festyn rodzinny Motoserce 2017

 

Pięćdziesięciolecie Przedszkola „Mali Polanie”
W roku 2017 przypada 50. rocznica istnienia Przedszkola nr 8 „Mali Polanie” , które od samego początku ma swoją siedzibę na osiedlu Tysiąclecie. W związku z tym Rada Osiedla „Tysiąclecie” włączyła się w organizację obchodów jubileuszu. W uroczystościach oficjalnych, na zaproszenie dyrektor Małgorzaty Walendowskiej- Zamiar, wziął udział przewodniczący Rady Osiedla Mariusz Mądrowski.

Natomiast 2 czerwca 2017 odbył się festyn jubileuszowy dla wszystkich obecnych wychowanków placówki. Po części artystycznej zaproszono dzieci i rodziców do wspólnej zabawy. Były dmuchane zamki, kącik gastronomiczny, konkursy rodzinne oraz loteria fantowa. Nagrody książkowe w loterii oraz słodkie upominki dla najmłodszych ufundowała Rada Osiedla „Tysiąclecie”.
 
Pięćdziesięciolecie Przedszkola „Mali Polanie” Pięćdziesięciolecie Przedszkola „Mali Polanie” Pięćdziesięciolecie Przedszkola „Mali Polanie”


5 maja 2017 odszedł nasz kolega, członek Rady Osiedla Tysiąclecie Bolesław Ciesielczyk. Społecznik, działacz samorządowy, wieloletni Prezes Wielkopolskiego Związku Inwalidów Narządu Ruchu Koło Gniezno. Dziękujemy Bolesławowi za wszystko, co robił dla lokalnej społeczności. Cześć jego pamięci.


28 kwietnia 2017 w sali reprezentacyjnej Biblioteki Publicznej Miasta Gniezna przy ul. Staszica odbyło się spotkanie mieszkańców Osiedla Tysiąclecie z Prezydentem Miasta Gniezna Tomaszem Budaszem, Przedstawicielem Komendanta Powiatowego Policji, aspirantem Błażejem Małolepszym – dzielnicowym rejonu Osiedla Tysiąclecie oraz Zastępcą Komendanta Straży Miejskiej inspektorem Januszem Wardą.

Po części wstępnej spotkania poświęconej zapoznaniu uczestników z inwestycjami miejskim realizowanymi na obszarze „Tysiąclecia" nastąpiła seria pytań do zaproszonych gości. Adresatem zdecydowanej większości był Pan Prezydent. Pytania mieszkańców dotyczyły głównie remontu dróg i chodników, potrzebnych zdaniem mieszkańców przejść dla pieszych, a prawdziwa dyskusja powstała w temacie miejsc parkingowych. Jak można było zauważyć, z jednakową troską sprawy związane z bezpieczeństwem i komfortem mieszkańców osiedla traktują mieszkańcy, samorząd, a także służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Nowością dla niektórych okazała się Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, której funkcjonowanie wyjaśnił dzielnicowy i zachęcił do korzystania z niej. Poprosił także mieszkańców o bezpośredni kontakt czy to osobisty, czy telefoniczny w sytuacji zagrożenia.
 
Od inspektora Janusza Wardy Mieszkańcy dowiedzieli się o nieco innych zadaniach wynikających z zakresu działalności straży miejskiej. Straż Miejska także jest służbą stojącą na straży przestrzegania spokoju i porządku, profilaktyce i usuwaniu zagrożeń oraz usuwaniu skutków awarii technicznych. Zgłoszenia i prośby o interwencje w tych sprawach można zgłaszać od godziny 6.00 rano do 22.00. W tych godzinach można liczyć na interwencje strażników.

Wniosek wynikający z przebiegu spotkania jest następujący. Mieszkańcy są najlepszymi obserwatorami i recenzentami działań samorządu. Potrafią wskazać te obszary życia, których nie widać zza urzędniczego biurka. Są papierkiem lakmusowym społecznych potrzeb i oczekiwań. Są także niezbędnym czynnikiem w ocenie sytuacji i wskazywaniu zagrożeń dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa zarówno osobistego, komunikacyjnego, a także bezpieczeństwa mienia i majątku publicznego.

Inicjatorem i organizatorem spotkania była Rada Osiedla Tysiąclecie. Przewodniczący Rady Osiedla Mariusz Mądrowski dziękuje zaproszonym gościom za przybycie, mieszkańcom za uczestnictwo w spotkaniu, a dyrekcji biblioteki za udostępnienie sali. Przewodniczący zaprasza mieszkańców także do osobistych kontaktów w siedzibie Rady.
 
Spotkanie z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami Spotkanie z mieszkańcami
 
 


Spotkanie dla mieszkańców


 

23 lutego 2017 roku Rada Osiedla otrzymała informację od Dyrektora Powiatowego Zarządu Dróg w Gnieźnie, że wniosek w sprawie wyznaczenia przejścia dla pieszych na ul. Budowlanych na wysokości nr 33, 32 i 36 został przekazany komisji ds. organizacji i bezpieczeństwa ruchu przy Starostwie Powiatowym celem wydania opinii. Nie mamy dotychczas żadnej informacji na temat wniosku w sprawie dziwnego obiektu przy ul. Staszica.


W lutym 2017 roku Rada Osiedla złożyła wniosek do Prezydenta Miasta Gniezna o likwidację dziwnego „obiektu“ znajdującego się w sąsiedztwie pawilonu handlowo-usługowego przy ulicy Staszica. Jak zdołano ustalić, pierwotnym przeznaczeniem tego obiektu było wejście do miejskiego szaletu. Ostatnim, jak wynika z treści pozostałości szyldu – sklep z używaną odzieżą. Ponieważ ani członkowie Rady Osiedla, ani pytani mieszkańcy nie znajdują pomysłu na jakiekolwiek zagospodarowanie tego obiektu, Rada zaproponowała jego zburzenie i ułożenie w tym miejscu chodnika.

Jednocześnie Rada Osiedla wnioskowała o usunięcie pnia po powalonym drzewie w sąsiedztwie „dziwnego obiektu“, usunięcie następnego niebezpiecznie pochylonego drzewa, nasadzenie w ich miejsce młodych drzew i odtworzenie powierzchni biologicznie czynnej.
 
Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji Obiekt przeznaczony do likwidacji

    
10 lutego 2017 z wnioskiem o wykonanie nowego przejścia dla pieszych na osiedlu Tysiąclecie zwróciła się do Prezydenta Miasta Gniezna Rada Osiedla Tysiąclecie. Wniosek dotyczy ulicy Budowlanych. Mieszkańcy oczekują nowego przejścia między blokami 33 i 32, a 36. Uzasadnieniem jest znaczna odległość, jaka występuje pomiędzy istniejącymi przejściami, znajdującymi się przy ul. Budowlanych 29 oraz Budowlanych 37. Obecnie wielu mieszkańców osiedla przechodzi przez jezdnię w miejscu niedozwolonym między blokami przy ul. Budowlanych 33, 32 i 36, ponieważ jest to najkrótsza droga, prowadząca do szkoły podstawowej, przychodni lekarskiej, biblioteki, poczty czy kościoła, ryzykując otrzymanie mandatu. Zdaniem radnych, ta niewielka inwestycja bardzo poprawi komfort i bezpieczeństwo mieszkańców Osiedla.


Rada Osiedla Tysiąclecie była jednym ze współorganizatorów Spotkania Gwiazdkowego "Świąteczny Uśmiech Dziecka", które odbyło się 19 grudnia 2016 roku w MOK. W spotkaniu udział wzięło 130 dzieci z rodzicami lub opiekunami, w tym ponad 30 z osiedla Tysiąclecie. Integralnymi częściami spotkania były mini warsztaty plastyczne dla dzieci, lekcja profilaktyki, część artystyczna i podarunki dla wszystkich zgromadzonych dzieci.
 
Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka Świąteczny Uśmiech Dziecka


15 grudnia 2016 Rada Osiedla Tysiąclecie zorganizowała imprezę „Świąteczna Integracja Na Osiedlu Tysiąclecie". W ramach przygotowanej oferty uczestnicy imprezy mieli możliwość spotkania się i konsultacji z terapeutą uzależnień. Na to spotkanie zaproszono terapeutę uzależnień Lidię Szarmach, która w zrozumiały i przystępny sposób potrafiła znaleźć propozycję rozwiązania problemów związanych z różnego rodzaju uzależnieniami, w tym alkoholowym.

Bardzo ciekawą propozycją okazało się spotkanie z szefem kuchni i właścicielem restauracji Lunch Taste Michałem Siudzińskim, który zaproponował koncepcję przygotowania i urządzenia stołu świątecznego i stołu noworocznego. Zwrócił uwagę na zasadnicze różnice między nimi. Koncepcje stołów Pana Michała wykluczały obecność alkoholu na którymkolwiek z nich. W ramach grudniowej imprezy dzieci, które przybyły wraz z rodzicami do Osiedlowego Klubu Rozmaitości i wzięły udział w konkursie plastycznym zostały wyróżnione nagrodami, a także słodkimi upominkami. W załączeniu foto z przygotowania do imprezy i spotkania jej uczestników. Za pracę na ostatnim zdjęciu Rada Osiedla dziękuje jej autorkom - Nadii i Mai.

Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie Gwiazdka na Osiedlu Tysiąclecie


Rada Osiedla Tysiąclecie zaprasza dzieci mieszkające na Osiedlu Tysiąclecie w wieku od 7 do 13 lat (przedział szkoły podstawowej) na świąteczne spotkanie integracyjne. Warunkiem uczestnictwa w spotkaniu jest zgłoszenie dziecka przez rodzica/opiekuna osobiście w siedzibie rady lub telefonicznie do przewodniczącego. Numer telefonu 605 898 337. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego liczy się kolejność zgłoszeń.
 
 

 
Rada Osiedla Nr II Tysiąclecie dyżuruje w każdy czwartek w godzinach od 17:00 do 18:00.

Zapraszamy Mieszkańców Osiedla Tysiąclecie do odwiedzenia naszej siedziby i osobistego poznania członków Rady Osiedla.

Prosimy mieszkańców także o zgłaszanie propozycji i sugestii w zakresie:
- realizacji zadań w zakresie bezpieczeństwa publicznego mieszkańców.
- występowania przez RO z wnioskami do Rady Miasta i Prezydenta Miasta o rozpatrzenie spraw, których załatwienie wykracza poza możliwości mieszkańców Osiedla,
- organizowania przedsięwzięć w zakresie kultury, sportu i rekreacji oraz opieki zdrowotnej, a także innych prac na rzecz osiedla,
- planów zagospodarowania przestrzennego,
- projektów przepisów prawa miejscowego.

Osiedle Tysiąclecie obejmuje ulice:
bp. Antoniego Laubitza, Budowlanych, Cichą, gen. Władysława Sikorskiego, Jana Bilskiego, Józefa Paczkowskiego, ks. mjr. Mateusza Zabłockiego (od skrzyżowania z ul. Spokojną do torów kolejowych linii Gniezno-Kłecko), Kwiatową, Leona Barciszewskiego, Łazienki, Park Trzech Kultur, Park 25-lecia, Rondo im. prof. Gerarda Labudy, Rondo Żołnierzy Wyklętych, Roosevelta (od skrzyżowania z ul. Żwirki i Wigury do torów kolejowych linii Gniezno-Kłecko), Spokojną, Stanisława Chudoby, Stanisława Staszica, Tadeusza Sobieralskiego.

Mieszkańcu Osiedla Tysiąclecie. Jeżeli natrafiłeś na terenie naszego osiedla na miejsce niebezpieczne, zaniedbane lub takie, którym według Ciebie powinien zająć się jego właściciel, wskaż to miejsce radzie. Wskaż radzie również takie miejsce lub miejsca, które można wskazać za przykład dbałości i gospodarności.

Plan dyżurów w siedzibie rady ul. Budowlanych 26 B
17.11.2016 - Rada w pełnym składzie
24.11.2016 - Mariusz Mądrowski
01.12.2016 - Zarząd Rady Osiedla
08.12.2016 - Kamil Murch
15.12.2016 - Jerzy Andrzejewski
22.12.2016 - Adam Galus
29.12.2016 - Marcin Jagodziński
05.01.2017 - Zarząd Rady Osiedla
12.01.2017 - Bolesław Ciesielczyk
19.01.2017 - Krzysztof Wilk
26.01.2017 - Ariel Oziębło
02.02.2017 - Rada w pełnym składzie
09.02.2017 - Tadeusz Purol
16.02.2017 - Dorota Morkowska
23.02.2017 - Maciej Walery
02.03.2017 - Zarząd Rady Osiedla

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM