Urodził się w 1953 roku w Gnieźnie. Jest publicystą i popularyzatorem bluesa. Drukował między innymi w „Jazz Forum”, „Jazzi Magazine”, „Twoim bluesie” i „The Warsaw Voice”. Autor „Małego leksykonu bluesa” – pierwsza w Polsce książka poświęcona bluesowi. Jest współautorem „Encyklopedii bluesa w Polsce”, która była pierwszą na świecie encyklopedią bluesową z płytą kompaktową, nagrodzoną przez Program III Polskiego Radia w kategorii „bluesowe wydarzenie roku”. Autor „Encyklopedii muzyki popularnej. Blues”, będącej drugą najobszerniejsza pracą encyklopedyczną na temat bluesa na świecie. Redaktor polskiej edycji „Encyklopedii Bluesa” wydawnictwa Guiness (1996).
    Współpracował między innymi z Radiem Bis – audycja autorska „Złota seria bluesa” i TVP 2, gdzie był ekspertem teleturnieju „Wielka gra”. Członek Rady Artystycznej Festiwalu „Rawa Blues” w Katowicach, rzecznik prasowy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego. Współorganizator i prowadzący festiwale bluesowe, między innymi „Rawa Blues” w Katowicach, „Jesień z bluesem” w Białymstoku, „Bluesada” w Szczecinie i „Polish Boogie” w Człuchowie.
    Kolejna książka – „Szkice z kultury i estetyki bluesa”, nad którą obecnie pracuje, będzie pierwszą w Polsce publikacją ukazującą kulturę bluesa, jego historię i przemiany w interkulturowy język artystyczno – estetyczny, zarysowaną w perspektywie kulturoznawczej. Zawarte w niej eseje dyskutują nad najistotniejszymi zagadnieniami tej muzyki funkcjonującej również w naszym kraju i naturą jej fenomenu w  świecie współczesnej popkultury.

Urząd Miejski w Gnieźnie

Realizacja: IDcom-web.pl

Zdjęcia: Jerzy Andrzejewski oraz Archiwum UM